Jak uchovat kaštany leskle?
Jak kaštany skladovat

Posbírané nebo koupené jedlé kaštany rozložte ve teplé místnosti. Před uskladněním musí totiž dobře oschnout. Možná vás to nebude bavit, ale měli byste je každý den obracet. A když zcela vyschnou, nasypte je třeba do zavařovacích sklenic a prosypte vrstvou jemného písku.Je důležité, jakým způsobem jsou kaštany a žaludy uskladněné Kaštany a žaludy se nesmí sušit, ani ukládat například ve sklepě v pytlích apod. Je třeba je skladovat přirozeným způsobem, tj. venku vysypané na trávě ve vrstvě asi 10 cm a trávou je i zakrýt.Z čerstvých kaštanů se dá jednoduše vyrobit kaštanová drť, která se dá velmi všestraně využít v domácnosti ale i třeba v kosmetice. Výhodou je, že tento poklad pak můžeš využívat celý rok a nejen, když jsou kaštany právě zralé.

Jak dlouho vydrží kaštan : Jak by se měly kaštany skladovat

Jelikož kaštany mají malý podíl vlhkosti, rychle schnou a nekazí se. Měly by se proto uchovávat na chladném a tmavém místě, ideálně ve vzdušném košíku. Takto plody vydrží až tři měsíce.

Proč se nosí kaštany v kapse

Kaštany do kapsy

Kaštan má příjemně oblý tvar a teplý, hladký povrch. Převalováním v dlani se zklidníte a stres vás pomalu opustí. Toho můžete využít například před důležitou poradou nebo zkouškou či pohovorem. Říká se také, že kaštany v kapse pomohou, když máte rýmu anebo vás bolí kyčle či kolena.

Kdy se sbírají kaštany : Semeno, nebo také kaštan. Sbírá se od září do října po uvolnění semene z ostnaté tobolky. Kůra loupaná na jaře je bohatá na aesculin.

Je mnoho lidí, kteří si je dávají pod postel, protože hromádka kaštanů pod postelí prý dokáže odrušit geopatogenní zóny. Je ovšem potřeba, aby kaštany byly čerstvé a ne vyschlé. To pod polštářem vám vydrží déle. A budete mít nejen krásné sny, ale bude se vám i lépe usínat a ráno budete plni energie a odpočaté.

1Rozehřejeme si troubu na 200°C. Kaštany jeden po druhém nařízneme na jejich vypouklé části do kříže. Nářez by měl být hluboký přibližně 1/2 cm a dlouhý 2 cm. 2Připravené kaštany klademe na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 200°C přibližně 10 minut.

Co delat s kaštany s dětmi

Malé děti můžeme nechat kaštany vyndávat, rozhazovat, hledat a zase sbírat. Větším dětem můžeme nabídnout lupu. Anebo nasypte větší množství do velké bedýnky, ať si v nich podupou. Najděte vhodnou nádobu, do které se kaštany vlezou.Kaštany se jedí pouze tepelně upravené – můžeme je péct, vařit, dělat z nich pyré nebo nádivku. Před tepelnou úpravou musíme kaštanům naříznout slupku do kříže, uděláme asi 2 cm dlouhé řezy kolmo na sebe a půl centimetru do hloubky pod slupku. Řežeme na vypouklé straně kaštanu.Nasbírejte tolik kaštanů, kolik je vám let, plus jeden navíc. Vložte je do plátěného pytlíku, dejte si je pod polštář nebo jinam poblíž sebe a nechte si je v pelíšku až do příštího podzimu. Kaštany budou postupně vysychat a předávat vám svou pozitivní energii a hřejivou, léčivou sílu.

Kaštany jen tak v kapse

Sáhněte si do kapsy, opravdu by vás to mělo trošku zklidnit. Do kapsy si jednoho krasavce dejte i před důležitou schůzkou nebo zkouškou, zbaví vás stresu a budete sebevědomější. Já osobně nemívám v kapse jeden, ale alespoň pět šest kousků a rukou s nimi točím ze strany na stranu.

Proč se sbírají kaštany : „Jedná se o velkou spárkatou zvěř, tedy jeleny, daňky a srnčí. Kaštany a žaludy je přikrmujeme po celé zimní období" řekl Stárek. Primárně se prý jedná o dokrmování zvěře ve zdejších revírech, v lesích i oborách. Kaštany a žaludy sbírají také žáci ze Základní školy Jana Václava Sticha-Punta Žehušice.

Kdy vyhodit kastany : Kaštany sbírejte v průběhu září, kdy začnou ze stromu padat zelené tobolky ve tvaru pichlavé koule, které puknou uvolní semeno – kaštan. Kaštany, tedy plody jírovce maďalu, si nesmíme plést s jedlými kaštany, neboť jejich požití je toxické.

Jak péct kaštany v troubě

Kaštany jeden po druhém nařízneme na jejich vypouklé části do kříže. Nářez by měl být hluboký přibližně 1/2 cm a dlouhý 2 cm. 2Připravené kaštany klademe na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při 200°C přibližně 10 minut. 3Kaštany necháme po vyndání z trouby trochu vychladnout.

Jedlé kaštany pečené na pánvi: Na středně rozehřátou pánev nasypeme nařízlé kaštany a za občasného promíchání a zatřesení pánví pečeme do ztmavnutí (ne zčernání) skořápky cca 10 minut, naříznuté kříže se nám začnou otevírat a pukat. Takto upečené kaštany po mírném zchladnutí oloupeme i se slupkou pod skořápkou.Pečení v troubě

Kaštany na vypouklé střeně nařežeme ve tvaru X. Dáváme pozor, abychom prořízli celou skořápku, ale také pozor na ruce, abychom se nepořezali. Poklademe je na plech, nařezanou stranou nahoru. pečeme při teplotě 220°C asi 25 minut, dokud se kaštany nezačnou rozevírat.

Jak ohřát jedlé kaštany : Kaštany zalijte vodou a povařte je asi 20 minut, pak je nechte 5 minut odstát a slijte. Pokud se rozhodnete pro troubu, rozehřejte ji na 220–230 °C. Kaštany rozložte v jedné vrstvě na plech, podlijte trochou vody a pečte, dokud se nerozvine příjemná intenzivní vůně. Bude to trvat asi 10 minut.