Jak trénovat sílu vůle?
Máte pevnou vůli Otestujte se a vyzkoušejte tipy, jak ji zlepšit

  1. Motivujte se.
  2. Odměňujte se.
  3. Denně trénujte.
  4. Hledejte spojence.
  5. Najděte parťáky.
  6. Nemějte přehnané požadavky.
  7. Vyhýbejte se lákadlům.

Co je to silná vůle Dle definice ji můžeme popsat jako: „Schopnost odolat krátkodobému pokušení, abychom mohli dosáhnout nějakého dlouhodobého cíle. “ Je ovládána naší racionální částí mozku, proto s ní můžeme pracovat všichni bez výjimky.Povíme ti pár tipů, jak na to:

  1. Vyvážený a pravidelný spánek. Síla vůle během dne je závislá na kvalitě spánku v noci.
  2. Vstávej s prvním zazvonění budíku! Nauč se neodkládat věci a jako první, na čem to můžeš začít trénovat, je tvůj ranní budící přítel.
  3. Začni svůj den pohybem!
  4. Dávej si studenou sprchu.

Co ovlivňuje vůli : Co ovlivňuje naši sílu vůle:

Když se cítíme pozitivně, můžeme se cítit více energizovaní a odhodlaní k dosažení svých cílů. Naopak, když se cítíme stresovaní nebo frustrovaní, naše síla vůle se může snížit.

Jak posílit svojí motivaci

12 způsobů jak zvýšit vnitřní motivaci

  1. Zrušte odměny za dobře vykonanou práci.
  2. Poskytněte větší svobodu a autonomii.
  3. Vyšší smysl.
  4. Zrušte tresty.
  5. Podporujte otevřenost.
  6. Pracujte s vizualizací
  7. Začněte věřit, že se to povede.
  8. Uvědomujte si svoje úspěchy a monitorujte pokrok.

Jak dlouho cvičit pro růst svalů : Efektivní trénink taky nikdy není dlouhý trénink. Úplně ti stačí cvičit 45 minut! Krátký, intenzivní trénink nejlépe stimuluje růstový hormon, a to díky testosteronu. Testosteron podporuje anabolické (růstové) procesy.

Vůle je: 1) dispozice k autoregulaci, která se projevuje vědomým sebeovládáním a vědomým sebeprosazováním (úmyslným jednáním); 2) jednotící složka osobnosti. Volní jednání je projevem vůle. Každé volní jednání je cílevědomé jednání (vědomé a úmyslné), směřující k dosažení stanovených cílů.

Můžeme si ji vytrénovat ve sportu a pak ji máme silnou i v práci. Najděte si nějaký návyk, kterým si vůli budete pravidelně trénovat. Stačí třeba chodit na 15 minut běhat. S každým drobným překonáním sama sebe naše vůle sílí.

Jak si vybudovat pevnou vůli

Silnější vůle vede také k větší spokojenosti. Pokud za den uděláme více prioritních věcí na prvním místě, aktivují se nám centra odměn v mozku, uvolní se látka dopamin a my zažíváme pozitivní emoce. Na druhou stranu odkládání úkolů, takzvaná prokrastinace, vede k nespokojenosti, stresu a výčitkám.12 způsobů jak zvýšit vnitřní motivaci

  1. Zrušte odměny za dobře vykonanou práci.
  2. Poskytněte větší svobodu a autonomii.
  3. Vyšší smysl.
  4. Zrušte tresty.
  5. Podporujte otevřenost.
  6. Pracujte s vizualizací
  7. Začněte věřit, že se to povede.
  8. Uvědomujte si svoje úspěchy a monitorujte pokrok.

Mezi vnitřní faktory pracovní motivace patří kromě již zmíněné samostatnosti i zisk nových schopností, smysl a společenský význam práce a možnost vidět za sebou výsledky. Mezi vnější faktory patří finanční odměny, povýšení, možnost budoucího zvýšení mzdy, ale i pochvala nebo uznání od kolegů či nadřízených.

Bílkoviny jsou základní živinou pro svalový růst, pokud nemáme ve svém jídelníčku dostatek bílkovin, nemůžeme budovat svalovou hmotu. Z jiných živin svaly nepostavíme. Přijímejme každý den 1,4–2 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti, to se jeví jako optimální množství proteinů nejen pro svalový růst.

Po čem rostou rychle svaly : Ideální jsou například vaječné bílky, libové maso, drůbež, ryby, odtučněné mléko a mléčné výrobky, krůtí prsa a podobně.

Jak jít k psychologovi : Jak a kde se na psychologa/psychiatra obrátit

K psychologovi i psychiatrovi se můžete zpravidla objednat telefonicky, e-mailem nebo osobně. Co se týče psychologa, pak pokud chcete, aby terapii hradila zdravotní pojišťovna, musíte vybrat klinického psychologa, který má smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou.

Kdy jít k psychologovi

Psychologa můžete vyhledat například ve chvíli, kdy se potřebujete rozhodnout, potřebujete získat informace, chcete ve svém životě něco změnit nebo si přejete, aby vás někdo bezpečně provázel nelehkým obdobím. Ze své zkušenosti uvádím některé příklady životních situací, ve kterých lidé psychologa vyhledali.

Desatero pro disciplínu

  1. Úkoly plňte ihned.
  2. Používejte systém odměn a trestů a důsledně jej dodržujte.
  3. Motivujte se k lepším výkonům.
  4. Myslete na svoji budoucnost.
  5. Chytře plánujte svoji práci tak, abyste byli produktivní.
  6. Za každou cenu vydržte a nevzdávejte to.
  7. Nevyhýbejte se problémům, ale vždy se jim postavte.

6 tipů, jak si dodat ztracenou motivaci

  1. Sepište si své dlouhodobé cíle. Možná jste na chvíli ztratili z dohledu své dlouhodobé cíle.
  2. Naplánujte si své denní aktivity.
  3. Nezapomeňte na relaxaci.
  4. Setkejte se se svými blízkými a přáteli.
  5. Mluvte na sebe pozitivně
  6. Praktikujte zdravý životní styl.

Jak motivovat sám sebe : Největší osobní motivace tedy znamená zamilovat se do všech činností, které děláte, ať už někomu mohou připadat obyčejné nebo nezajímavé. Najděte radost ve všem, co děláte a nenechte ji zmizet. Pokud Vám jedna činnost zevšední, poupravte ji, anebo ji začněte dělat v jiný čas – prostě ji přizpůsobte sami sobě.