Jak trénovat periferní vidění?
Přečtěte si našich 5 nejlepších tipů, jak zlepšit zrak a udržet oči zdravé

  1. Naplánujte si pravidelné oční kontroly.
  2. Dopřejte svým očím odpočinek od digitálních obrazovek.
  3. Vyzkoušejte tato oční cvičení
  4. Jezte zeleninu a dodržujte zdravý životní styl.
  5. Chraňte své oči před UV zářením.

Důležité jsou ale i mastné kyseliny omega-3 (ryby), minerály zinek (luštěniny, vaječný žloutek) a selen (tuňák, česnek), karotenoidy lutein a zeaxantin nebo mezozeaxantin (listová zelenina a bobulovité ovocné plody).Před oči si dejte ukazovák na vzdálenost asi 20-30 cm, tak blízko, dokud jej budete vidět ostře. Postavte se před nějaký předmět vzdálený minimálně 5 metrů. Svůj zrak zaostřete na prst a hned nato na vzdálený předmět. Opakujte 10x.

Co to je periferní vidění : Pojem znamená vidění periférií, tedy toho, co zasahuje na samý okraj našeho zorného pole. Díky němu můžeme tak zahlédnout to, co není přímo před námi.

Co způsobuje rozostřené vidění

Co způsobuje rozmazané vidění Nejčastější příčiny syndromu počítačového vidění a digitální únavy očí jsou špatné osvětlení, odraz světla na displejích, nesprávná vzdálenost od displeje, špatné sezení a nekorigované vady zraku.

Jak zastavit makulární degeneraci : Léčba suché formy makulární degenerace i přes možnosti současné medicíny stále neexistuje, doporučovány jsou potravinové doplňky s obsahem vitaminu E, zinku a luteinu. V případě vlhké formy nemoci doporučujeme biologickou léčbu – pomocí antiVEGF injekcí, které potlačují růst nových cév, brání otokům a krvácení.

Ideálním dopingem pro oči jsou lutein a zeaxanthin. Ochraňují sítnici před poškozením a jsou důležité pro ostrost vidění. Jako součást stravy jsou prevencí šedého zákalu a degenerace oční sítnice. Nejvyšší obsah těchto účinných látek najdete v avokádu, brokolici a kadeřávku.

Příčiny zhoršení zraku mohou být různé – genetické faktory, oční i celková onemocnění (cukrovka, roztroušená skleróza), poškození zraku úrazem a nejčastěji přibývající věk. Ve vyšším věku totiž mnohem více hrozí riziko vzniku šedého a zeleného zákalu, makulární degenerace a jiných očních problémů, po 40.

Jak zpevnit oční okolí

Zaměřte se na správné odličování a čištění pleti. Na první vrásky kolem očí a každodenní péči jsou ideální oční krémy, gely a oleje. Jako extra výživu si dopřejte jednou za čas masku na oči či polštářky pod oči. Na otoky kolem očí, hlubší vrásky a tmavé kruhy pod očima zvolte silného bojovníka v podobě očního séra.Nejprve kružte očima na jednu stranu, opakujte pětkrát a poté na druhou se stejným počtem opakování. Pokud během cviků zavřete oči, budete si zároveň masírovat i oční bulvu. Snažte se postupně zaostřovat na jednotlivé předměty ve vašem okolí. Na každém přitom spočiňte pohledem maximálně dvě vteřiny.Příčinou zrakové diplopie může být např. intoxikace alkoholem, otřes mozku, úrazy hlavy nebo pouhá únava okohybných svalů. Může být rovněž vyvolána některými antiepileptiky (účinné látky fenytoin, zonisamid) antikonvulsivy (lamotrigin), hypnotiky (Zolpidem), dále ketaminem a dextrometorfanem.

Suché a unavené oči se projevují pálením, svěděním, pocitem cizího tělesa v oku. Ke zvlhčení se používají zvlhčující oční kapky (tzv.

Čím se horší zrak : Příčiny zhoršení zraku mohou být různé – genetické faktory, oční i celková onemocnění (cukrovka, roztroušená skleróza), poškození zraku úrazem a nejčastěji přibývající věk. Ve vyšším věku totiž mnohem více hrozí riziko vzniku šedého a zeleného zákalu, makulární degenerace a jiných očních problémů, po 40.

V čem je lutein : Lutein je přirozeně obsažený ve vaječných žloutcích, brokolici, špenátu, kukuřici, oranžové paprice, kiwi, hroznech, cuketě a dýni. Pokud chceme svým očím dopřát vyšší množství luteinu, můžeme jej snadno přijímat s pomocí potravinových doplňků.

Co je anti VEGF

Aplikace anti-VEGF preparátu – nitrooční injekce

Jedinými schválenými přípravky, které se do oka aplikují, jsou Eylea a Lucentis. Aplikace anti-VEGF preparátu je indikována v případě nemocí: Věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD) – je nejčastější příčinou praktické slepoty u lidí starších 50 let.

Operační technika zvaná PPV (pars plana vitrektomie) se používá jako primární léčba pro všechny typy odchlípení sítnice. Jedná se o mikrochirurgický výkon ve sklivci a na sítnici, který se provádí pod operačním mikroskopem. Operace se provádí ambulantně v lokální anestezii.Léčba odchlípené sítnice je chirurgická. Existují tři hlavní typy a všechny se obvykle provádějí v lokální anestezii. Pokud máte trhlinu sítnice, váš lékař ji zároveň opraví. Trhliny sítnice se léčí pomocí kryoterapie (zmrazování) nebo laserové terapie, která trhlinu utěsní.

Jak vrátit zrak : Zrak lze navrátit v případě, pokud je poškozená rohovka, ale sítnice a oční nerv je v pořádku. Například po poleptání chemikálií, kdy většinou dojde k velkému poškození celé rohovky. Na řadu pak přichází implantace umělé rohovky, která zrak může pacientovi vrátit.