Jak to chodí na fyzioterapii?
Vyšetření se může velmi lišit podle potíže, kterou se bude fyzioterapeut zabývat – základem je vyšetření držení těla – ve stoje, při chůzi a v jejich modifikovaných verzích. Poté se využívají testy speciální – neurologické vyšetření, speciální testy na velké klouby těla (rameno, koleno, kyčel atd.).Co si mám s sebou vzít na první terapii V případě doporučení rehabilitace od lékaře je nutné přinést s sebou poukaz na vyšetření/ošetření FT, dále aktuální zprávy od lékařů (zprávy z RTG, magnetické rezonance, CT, EMG apod.).Nepotřebujete sebou žádné speciální oblečení, celé vyšetření probíhá ve spodním prádle. Samozřejmě pokud nechcete, aby terapeut viděl, něco, co nechcete ukazovat, vezměte si čisté a neprůsvitné spodní prádlo nebo plavky.

Jak dlouho chodit na fyzioterapii : U chronických problémů je z počátku optimální opakovat návštěvu po 14 dnech a následně, když už máte funkční návod, jak si pomoci ve formě cviků, správných pohybových stereotypů nebo režimových opatření, postačí zajít na fyzio cca 1x za měsíc nebo i za delší dobu v případě, že jste úplně bez potíží.

Co se děje na fyzioterapii

Fyzioterapie je léčebnou metodou využívající různých forem energií k ovlivnění patologických stavů organismu. Zabývá se zejména pohybovým systémem, ale také možností ovlivnit přes pohybový systém poruchy dalších orgánů. Fyzioterapie využívá specifických diagnostických a terapeutických metod a zabývá se také prevencí.

Jak funguje fyzioterapie : Fyzioterapie je část rehabilitace, která se zabývá léčbou pohybového systému. K diagnostice, terapii a prevenci používají fyzioterapeuti speciální techniky, většinou manuálního charakteru. Fyzioterapie by měla být metodou první volby při léčbě bolesti a k prevenci bolestí pohybového aparátu.

Fyzioterapie se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou pohybového aparátu. Je také součástí léčby dechových obtíží, problémů lymfatického systému a civilizačních onemocnění. Uplatní se všude tam, kde trpí svaly, klouby a u neurologických (nervových) onemocnění.

Individuální terapie

Během časové jednotky (standardně 30 minutové, u pacientů s výraznějším postižením až 60 minut) pracuje fyzioterapeut s pacientem na postupném zlepšování jednotlivých funkcí pohybového systému, včetně chůze.

Jak oslovovat fyzioterapeuta

Snažte se nás tedy oslovovat správně (nebo aspoň ne úplně špatně). Uznáváme, že oslovení paní fyzioterapeutko, pane fyzioterapeute směle konkuruje vytříbeným jazykolamům, pokud si tedy nejste jistí, že to zvládnete, oslovujte nás prostě příjmením.Diskutovat o rozdílných názorech zcela jistě lze. Něco jiného je napadání indikované léčby. Pokud váš fyzioterapeut vypadá, že své věci rozumí, snažte se jej poslechnout a vyzkoušet to, co vám doporučil. Pokud máte pocit, že váš kamarád či babička ví o terapii víc, je zřejmě nejvyšší čas fyzioterapeuta vyměnit.Fyzioterapie řeší bolesti kloubů, svalů a páteře, obtíže vzniklé přetížením (jednotvárným pracovním zatížením, sportem, velkým jednorázovým zatížením). Pomáhá při špatném pohybovém vývoji dětí, vadném držení těla, skolióze a plochých nohách. Fyzioterapie také usnadňuje uzdravování po úrazech a operacích.

Individuální fyzioterapie

Čas Samoplátce
Fyzioterapie (techniky nehrazené zdravotní pojišťovnou) 25/50 min 600/1200 Kč
Tejpování (zakoupení krabičky tejpu) 300-350 Kč
Aplikace crosstapu 5/10/20 Kč
Manuální lymfodrenáž 50 min 1 200 Kč

Jak se clovek cítí po fyzioterapii : Fyzioterapie může být příjemná, ale může být také velmi nepříjemná až velmi bolestivá. Každý ale příjemnost a nepříjemnost vnímá jinak. Někdo pociťuje jakoukoli námahu či tlak za nepříjemný, někdo cítí intenzivní a bolestivé uvolňování stažené tkáně či blokády jako velmi příjemné, i když hodně bolí.

Kdy jít na fyzioterapii : S určitou nadsázkou by se dalo říci, že fyzioterapeuta můžete vyhledat vždy, když se potýkáte s problémem pohybového aparátu. Protože je však tělo složitý nástroj, před návštěvou fyzioterapeuta je bezpečnější navštívit lékaře. Ten provede vyšetření a rozhodne, jaký postup je právě pro pacientův stav nejlepší.

Jaký je rozdíl mezi fyzioterapií a rehabilitací

rehabilitace je činnost, jejímž cílem je optimální znovuobnovení fyzických, psychických, sociálních a pracovních schopností jedince, které byly sníženy v důsledku úrazu či onemocnění. Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka.

rehabilitace je činnost, jejímž cílem je optimální znovuobnovení fyzických, psychických, sociálních a pracovních schopností jedince, které byly sníženy v důsledku úrazu či onemocnění. Fyzioterapie je část komprehensivní rehabilitace, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí poruch pohybového systému člověka.