Jak žít s arytmií srdce?
Příčiny arytmie

Poruchy elektrolytů: Nerovnováha minerálů, jako je draslík, sodík a vápník, může ovlivnit elektrickou aktivitu srdce. Léky: Některé léky mohou způsobit arytmii jako vedlejší účinek. Kofein, alkohol a nikotin: Mohou způsobit zvýšení srdeční frekvence a výskyt arytmie.Arytmie srdce mohou být benigní povahy, ale také mohou sloužit jako indikátor jiného zdravotního stavu. V případě vážných forem arytmie, jestliže zůstanou neléčeny, existuje riziko vzniku nebo prohloubení srdečního selhání, což zvyšuje pravděpodobnost cévní mozkové příhody a zástavy srdce.Arytmie patří mezi nejčastější srdeční onemocnění. Jedná se o souborné označení poruch srdečního rytmu, zejm. frekvence, šíření vzruchu v srdci či jejich kombinace. Často jde o nezávažné arytmie, které lze zachytit pouze dlouhodobým monitoringem elektrokardiogramu.

Jak dlouho může trvat arytmie : Právě podle délky trvání fibrilace síní rozdělujeme na tři základní typy: Paroxysmální fibrilace síní – arytmie v trvání od 30 vteřin do 7 dní, Perzistující fibrilace síní – arytmie trvá více než 7 dní, ale méně než jeden rok, Dlouhodobě perzistující fibrilace síní – arytmie trvá déle než 1 rok.

Jak zastavit srdeční arytmií

Jaké jsou léčebné možnosti k zvládnutí arytmií

  1. kardiostimulátor.
  2. léky (antiarytmika)
  3. katetrizační ablace.
  4. chirurgická ablace.
  5. kardioverter-defibrilátor.

Jak zastavit bušení srdce : Velmi rychlý tep si můžete sami zkusit zpomalit tzv. vagovými manévry – masírováním krkavice, zadržením dechu, zatlačením na stolici, vypitím studeného nápoje. Pokud máte od svého lékaře k použití tablety při záchvatu, tak je zapijte, a pokud možno v klidu vyčkejte, až začnou působit (cca 30 minut).

Omezte příjem nasycených tuku a potravin s vysokou mírou cholesterolu. Jen 30% vašeho denního příjmu by mělo být tvořeno tuky a jen velmi málo z toho, mohou být ty nasycené. Vybírejte si nízkotučné mléčné výrobky. Snižte příjem potravin, které obsahují rostlinné oleje.

Velmi rychlý tep si můžete sami zkusit zpomalit tzv. vagovými manévry – masírováním krkavice, zadržením dechu, zatlačením na stolici, vypitím studeného nápoje. Pokud máte od svého lékaře k použití tablety při záchvatu, tak je zapijte, a pokud možno v klidu vyčkejte, až začnou působit (cca 30 minut).

Jak uklidnit arytmie

Jak „zpomalit“ rychlé srdce

přidružené nemoci, věk, příznaky arytmie, užívané léky apod.). Pacient s fibrilací síní může být léčen pomocí medikamentů, katetrizačně nebo chirurgicky. Prostřednictvím léků, tzv. antiarytmik, je možné upravit srdeční rytmus nebo srdeční frekvenci.Příčiny bušení srdce

Tlukot srdce můžeme vnímat při vyšším příjmu kofeinu, alkoholu či nikotinu. Na vině může být i nedostatek spánku nebo dehydratace. Další příčiny palpitací nacházíme ve vedlejších účincích některých léčiv např. na astma, depresi, vysoký krevní tlak nebo na rýmu a nachlazení.Jaké jsou léčebné možnosti k zvládnutí arytmií

  1. kardiostimulátor.
  2. léky (antiarytmika)
  3. katetrizační ablace.
  4. chirurgická ablace.
  5. kardioverter-defibrilátor.


Dopřejte si dostatek aerobních (vytrvalostních) aktivit, jako je jízda na kole či bruslích, běh, rychlá chůze nebo plavání. Obecné doporučení je, že bychom měli ujít denně alespoň 5 kilometrů (10 000 kroků) a čas od času se zadýchat, abychom srdce trochu rozpumpovali.

Co si dát na uklidnění : Léky zmírňující úzkost a psychické napětí

Mezi nejčastěji užívaná anxiolytika patří benzodiazepiny: krátkodobě působící (do cca 2 hodin) – oxazepam, triazolam. se střední dobou účinku (6 – 8 hodin) – nitrazepam, flunitrazepam, alprazolam. dlouhodobě působící (až 12 hodin a více) – diazepam, klonazepam, chlordiazepoxid.

Jak zastavit rychle bušení srdce : Na akutní změnu srdečního rytmu, bolest na hrudi, provázené pocity na omdlení je třeba ihned zavolat rychlou zdravotnickou pomoc (linku 155). Velmi rychlý tep si můžete sami zkusit zpomalit tzv. vagovými manévry – masírováním krkavice, zadržením dechu, zatlačením na stolici, vypitím studeného nápoje.

Jak se zbavit arytmie srdce

Většina srdečních arytmií se dnes dá odstranit katetrizační ablací bez operace. Jde o metodu, která umožňuje trvalé zničení srdeční tkáně vyvolávající poruchu rytmu. Do srdce se zavede z třísla tenká, řiditelná trubička, takzvaný katétr, kterým se provádí ošetření – obvykle "spálením" pomocí radiofrekvenčního proudu.

Dalšími potravinami prospěšnými pro naše srdce jsou lněná semínka, chia semínka, vlašské ořechy, avokádo, celer, brokolice, růžičková kapusta, špenát, rajčata, jablko, ananas, hroznové víno, borůvky, ostružiny, maliny.Obvyklou příčinou srdeční zástavy je fibrilace komor,arytmie,která nejčastěji vzniká v důsledku akutního koronárního syndromu. Klinicky se projeví náhlá ztráta vědomí,kdy postižený nemá hmatný puls a nedýchá.

Co na lepší usínání : Pravidelně se pohybujte a cvičte – tělesná námaha je vhodná pro lepší spánek. Zajistěte, aby pokoj, kde spíte byl tichý a tmavý. Spěte v dobře vyvětrané místnosti a na kvalitní posteli. Důležitý je také správný výběr matrace a kvalitní lůžkoviny.