Jak svařit džus?
Pomeranče dobře omyjeme, nakrájíme na kostky i s kůrou (dávám 5 ks, z toho 2 s kůrou a 3 oloupané), namočíme do 1l vody a necháme stát v chladnu 24 hodin. Druhý den rozmixujeme a scedíme přes hustější cedník nebo přes plátno, zředíme 10 l svařené vody s 1 kg cukru, přidáme 50 g kyseliny citrónove a necháme vychladit.Broskve odpeckujeme, jablka rozkrojíme, vykrojíme jádřinec, „bubáka“ a prohlubeň kolem stopky. Slupku ponecháme. Takhle očištěné, navážené ovoce rozvaříme v menším množství vody, rozmixujeme a propasírujeme přes cedník. Protlak odměříme, rozpustíme v něm cukr a kyselinu a ve sklenicích ho zavaříme (30min/80°C).Domácí jablečný džus – recept

Jablka oloupeme, zbavíme jadřinců a nakrájíme na menší kousky. V hrnci jablka podlijeme vodou a dusíme doměkka. Rozmixujeme tyčovým mixérem a následně ještě propasírujeme přes síto. Vmícháme cukr a kyselinu citronovou, cukr necháme rozpustit a jablečnou směs vychladnout.

Jak poznat kvalitní džus : Abyste si mohli být doopravdy jistí, že kupujete džus, a nikoliv nektar nebo jinou náhražku džusu, musí nápoj obsahovat 100 % ovocné šťávy. Nektary jí obsahují jen 50 %, ostatní nápoje mohou mít podíl ovoce ještě nižší.

Proč pít pomerančový džus

Pomerančová šťáva je totiž nejlépe vstřebatelným zdrojem vitamínu C. Kromě toho obsahuje také vápník, draslík, křemík a kyselinu citronovou, která je výborným detoxikačním prostředkem napomáhajícím vyplavování toxinů z těla.

Jak se vyrábí pomerančový džus : Postup přípravy

Citrony a pomeranče dobře umyjeme a nakrájíme je i s kůrou na větší kostky, špičky můžeme odkrojit, dáme do hrnce a zalijeme vodou a vaříme asi 1 hodinu do změknutí ovoce. Rozvařenou směs rozmixujeme tyčovým mixérem na kaši. Přisypeme cukr a kyselinu citronovou a ještě jednou promixujeme.

Do hrnce dáme zhruba litr vody, 500 gramů třtinového cukru a vše povaříme zhruba 2 minuty. Vzniklým ne však vařícím nálevem zalijeme broskve ve sklenicích a přiklopíme víčky. Hotové kompoty zavařujeme v hrnci při teplotě 80 stupňů po dobu zhruba 20 minut. Tipy jak správně zavařovat najdete zde.

Na 1 litr vody použijeme 1 kg cukru, toto množství stačí na 5 kg broskví. Zralé, ale tvrdé broskve ponoříme do vřící vody. Vybereme, oloupeme a naložíme do sklenic.

Na co je dobrý jablečný džus

Speciálně tenhle drink prospívá srdci i játrům, zachová vám duševní zdraví a zmírní příznaky astmatu. Jablka právem patří na seznam nejzdravějších plodů vůbec. Bez ohledu na odrůdu jsou lidskému organismu všechna stejně prospěšná a jejich konzumaci lékaři vřele doporučují.Mrkev očistíme a nakrájíme na kolečka. Do většího hrnce nalijeme vodu a do ní dáme mrkvová kolečka, která vaříme asi 30 minut. Vychladlou mrkev rozmixujeme ručním mixérem na hladkou kaši, do níž přimícháme citronovou šťávu a třtinový cukr. Hotový džus naplníme do velké skleněné nádoby a necháme v lednici chladit.100% čerstvý džus

Jak asi tušíte, čerstvý džus se stoprocentním podílem ovocné složky je vůbec nejlepší možnou volbou. Když si doma vezmete například pomeranče a rozhodnete se je odšťavnit, získáte 100% pomerančový džus, který neobsahuje žádné přidané konzervanty, barviva, stabilizátory, sladidla ani nic podobného.

V zavřené nádobě můžete mošt skladovat celé měsíce, případný sediment, který se časem vytvoří, není na závadu. Otevřený vám vydrží při teplotě 2–5 °C zhruba čtyři dny.

Kolik džusu denne : Kolik ovocného džusu bychom měli denně vypít Doporučujeme konzumaci jedné sklenky (200 ml) ovocné šťávy denně. To zajišťuje tělu příjem důležitých vitaminů, minerálních látek a sekundárních rostlinných látek a přirozenou kompenzaci ztrát tekutin.

Jak vyprat pomerančový džus : Čerstvé skvrny od džusu prolijte horkou vodou

Čerstvé skvrny od džusu odstraníte jejich proléváním velmi horkou vodou. Až bude váš oblíbený kousek dostatečně propláchnutý, hoďte ho do pračky nebo vyperte ručně. Pokud na oblečení či sedačce přesto zůstane zbytek skvrny, polijte místo citronovou šťávou a znovu očistěte.

Co znamená 100% džus

100% džus je ovocný džus, který sestává ze 100 % z „tekutého ovoce“, to znamená, že jsou vyloučeny barviva a konzervační látky, stejně jako přidaný cukr.

Omyté, oloupané a odpeckované broskve rozpůlíme, vložíme do sklenic, lehce posypeme malým množstvím cukru (nebo také žádným), zalijeme horkou vodou a přiklopíme víčky. Tento způsob je nejen zdravý, ale i velmi rychlý na přípravu. Takto hotový kompot zavaříme při teplotě 90 stupňů po dobu 30 minut.Jak oloupat broskve

  1. Omyté plody vložíme do vody teplé asi 90 °C, do které přidáme 20 g kyseliny citronové na 1 litr vody.
  2. Plody v lázni ponecháme asi 5 minut.
  3. Loupeme ostrým nerezovým nožíkem.
  4. Oloupané broskve vkládáme do studené vody, opět okyselené 10–20 g kyseliny citronové na 1 l vody.

Jak dobře oloupat broskve : Jak oloupat broskve

Omyté plody vložíme do vody teplé asi 90 °C, do které přidáme 20 g kyseliny citronové na 1 litr vody. Plody v lázni ponecháme asi 5 minut. Pak na jedné broskvi zkusíme, jestli už půjde loupat, případně lázeň malinko přihřejeme a dobu prodloužíme.