Jak sušit těstoviny?
Sušení domácích těstovin

Rozložte je v jedné vrstvě na sušicí tácy. Sušte 2-4 hodiny při teplotě 57 °C. Menší druhy těstovin se suší nejrychleji a poté je i snadno a rychle uvaříte.Výsledkem je pak nádherné tenké těsto. Než začnete krájet nudle, tak musíte těsto nechat zaschnout, aby se při krájení nelepilo. U tenkého plátu těsta to trvá přibližně 30 minut. Těsto položte na čistou utěrku a nechte osychat, dokud nezačne mít konzistenci pergamenu.Sušit můžete i v troubě, nebo volně položené na pečícím papíře na lince. Nejsou ale tak trvanlivé, jelikož se při sušení do těsta dostává určitá vlhkost. Údržba: Nástavce na výrobu nudlí a špaget ( ruční i elektrický) stačí po oschnutí očistit štětečkem, nebo kartáčkem.

Jak dlouho schnou těstoviny : Těstoviny se naskládají na stůl na čistou kuchyňskou utěrku (dlouhé nudle můžete stočit do klubíček), zakryjí se další utěrkou a nechají 4 dny sušit.

Kdy dát těstoviny do vody

Jakmile voda začne vřít, osolte ji lžičkou soli. Přidejte těstoviny a zakryjte hrnec pokličkou, aby se voda znovu dostala co nejrychleji k varu. Jakmile se těstoviny začnou vařit, pokličku dejte pryč a ztlumte plamen, aby voda pouze probublávala. Promíchejte, aby se těstoviny nepřilepily ke dnu.

Jak sušit jídlo : Úplně nejlepší je, nasušit si jídlo sami doma v sušičce nebo v troubě. Navaříte si podle vlastní chuti a máte úplnou kontrolu nad obsahem surovin. Pokud vaříte neradi nebo nestíháte, můžete si vybrat z pestré nabídky již připravených dehydrovaných pokrmů. Uvádím dva příklady na týdenní trek.

Jen ty nejzákladnější: 240 g polohrubé mouky, 2 vejce a zhruba 4 lžíce studené vody. Toť vše.

Jakou použít mouku a vejce

Většina těstovin je z velké části z hladké pšeničné mouky. Dobře se s ní pracuje, skvěle chutná a není drahá.

Jak sušit v troubě

sušení v troubě

Poněkud rychleji, ovšem energeticky náročněji usušíte ovoce v troubě. Ovoce sušte na speciálních sítech, protože na plechu k němu z jedné strany teplý vzduch nemůže, a sušení tak trvá déle. Sušit začněte zhruba na 30 °C. Až se ovoce trochu scvrkne, zvyšte teplotu na 70 °C.Ideální je poměr 10 g soli na 1 l vody. Opakujme si vždy jako zaklínadlo: Var, sůl, těstoviny.Na 500g těstovin ( jedno balení) dejte aspoň 8l. vody. I když budete vařit jen malé množství, určitě dejte minimálně 3l. vody.

Sušení hub, zeleniny i bylinek zvládnete v jedné sušičce

K sušení si vždy vybírejte jen zralé plody bez plísně nebo jiného poškození a nastavte správnou teplotu sušičky potravin: 35–40 °C je ideální teplota pro sušení bylin a koření. 50–55 °C je doporučená teplota pro sušení hub, ovoce i zeleninu.

Jak se suší maso : Nastavte troubu na 80ºC, na plech dejte pečící papír a přes něj grilovací mřížku. Maso se tak bude krásně sušit i ze spodu. Maso osušte od přebytečné marinády a rozprostřete rovnoměrně na mřížku. Sušte maso dokud nění suché – zhruba 3 – 4 hodiny.

Z jaké mouky se dělají domácí těstoviny : Na mouce záleží

Těstoviny potřebují mouku bohatou na bílkoviny a lepek, která zajistí správnou konzistenci těsta. Kuchaři si vybírají středně silnou pšeničnou mouku typu 00 nebo 000. Ta se vymílá ze středu zrna tak, aby v ní zůstalo co nejméně otrub, které oxidují a způsobují černé flíčky na povrchu těstovin.

Z jaké mouky se dělá kapání do polévky

Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".

Mouka 00 Granoro se získává ze střední části zrna pšenice, s nízkým výtěžkem extrakce, a je tedy vyšší kvality, Je získána z vybrané směsi měkké pšenice, speciálně určené pro „domácí použití“. S moukou Granoro 00 se připravuje chléb, těstoviny nebo koláče. Měkká pšeničná mouka typu "00" . Může obsahovat stopy sóji .Kynutá těsta

Základ tvoří pšeničná, ale může být i špaldová mouka. Na kynuté těsto se hodí hladká i polohrubá mouka, dále je třeba cukr, droždí a tekutina. Tou může být voda nebo mléko, které výrobku dodá lepší chuť.

Jak sušit bez sušičky : Troubu si zapněte na horkovzdušný ohřev na 40 °C. Až je předehřátá, umístěte do ní plody (houby, ovoce, zelenina) naskládané na pečícím papíru, ideálně na rošty, nebo na plech. Troubu úplně nezavírejte, aby mohla odcházet vlhkost – dejte do dvířek třeba složenou utěrku.