Jak srovnat pole?
Drny se sice dají kompostovat, ale jejich přemísťování a samotné vyrývání je fyzicky náročné. Proto je vždy lepší drn rozmělnit a zapravit do kultivovaného půdního profilu. V případě nutnosti zkypřený pozemek rotavátorem uvláčíme pomocí bran, dochází zde k dalšímu rozmělnění drnových kousků a urovnání povrchu.Pro hubení velmi odolných plevelů (kopřivy, přesličky, pcháč – bodlák, ostružiní, psí víno, aj.) a náletových dřevin je vhodný selektivní heribicid Garlon New nebo PROTI plevelům a dřevinám (Garlon new). Pro trávník je bezpečný, ale jinak zahubí většinu dvouděložných rostlin nebo náletových dřevin.Pro dočištění prostoru použijeme opět zeminu s travním osivem či přímo travní substrát, kterým celý prostor posypeme tak, abychom zakryly případné sváry a nedostatky, a zároveň vyrovnaný svah upravili po stranách do ztracena, aby působil přirozeně a nijak nenarušoval pohyb a působil přirozeně.

Jak udělat z pole zahradu : Chceme-li změnit kategorii využití území, např. z orné půdy na sad či zahradu, je zapotřebí podat žádost o vydání rozhodnutí o změně využití území na stavební úřad (Stavební zákon č. 183/2006 Sb.).

Jak se zbavit drnu

Na menších travních plochách si vystačíte s vertikutačními hráběmi, které se díky svým zahnutým nožům lehce zařezávají do travního drnu a odstraňují plsť. Na větších trávnících oceníte pomoc mechanických, elektrických či benzinových vertikutátorů, které jsou vybaveny ostrými noži svisle se zařezávajícími do drnu.

Co s drny ze zahrady : Drny z půdy odrývejte, pokud možno, zhruba ve tvaru cihel o výšce asi 7 cm. Ty následně v místě kompostování pokládejte na sebe – někdo doporučuje vždy travou dolů, často se ale uvádí vrstvení drnů travou k sobě.

Bílý ocet má i další využití – jako přírodní herbicid na plevel. Jeho kyselost dokáže zničit buňky rostlin, což vede k jejich uschnutí a následnému odumření. Stačí roztok bílého octa nastříkat přímo na plevel a po několika dnech by mělo dojít k viditelným výsledkům.

Jedním z tradičních domácích způsobů je postřik z jablečného octa (1 litr) a kuchyňské soli (do 100 g), nebo rozsypání kukuřičného lepku (moučky). Tento druhý způsob není tak agresivní, respektive jeho účinky lze porovnávat s běžně dostupnými přípravky proti plevelům.

Jak zhutnit zahradu

Po instalaci závlahového systému, založení záhonů nebo třeba zahradního jezírka je možné nasázet trávník, stromy a zhutnit čerstvou půdu. Tu je potřeba upravit hráběmi či sítěmi. Poté už může přijít stavba oplocení.Semena můžete také zasít ručně. Při výsevu dbejte na to, abyste travní semena vysévali rovnoměrně. Toho dosáhnete smícháním osiva s přibližně stejným množstvím písku nebo kvalitní zahradní zeminy bez plevele. Potom množství osiva rozdělte na poloviny a jednu polovinu zasejte podélně a druhou pak napříč.Pokud chcete z orné půdy udělat stavební pozemek, je třeba vyplnit žádost, kterou zpravidla najdete na webu daného města či obce. Nebojte se příslušný úřad kontaktovat a zjistit, jaké požadavky mají. Vyhnete se tomu, že opomenete nějaký detail a vše se tak zbytečně protáhne.

Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nepotřebujete u staveb s jedním nadzemním podlažím do 25 metrů čtverečních zastavěné plochy a do pěti metrů výšky, které jsou podsklepené nejvýše do hloubky tří metrů. Mezi tyto stavby patří typicky malé zahradní domky, kůlny, pergoly a jiné zahradní přístřešky.

Jak zlepsit kvalitu trávníku : V závislosti na intenzitě výskytu je zapotřebí učinit různá opatření. Okamžité hnojení hnojivem s obsahem dusičnanů (tekuté hnojivo a hnojivo s dlouhodobým účinkem), zlepšení struktury půdy aktivací půdních kultur, urychlení tvorby humusu jakož i odstranění zhutnělé půdy.

Proč neroste tráva : Tráva přestává růst, pokud nemá dostatek živin. Fleky na trávníku mohou být ale naopak způsobeny hnojením. Sypete-li trávník granulovaným hnojivem jen tak od ruky, může se vám jednoduše stát, že některá místa trávníku vysokou dávkou hnojiva popálíte. Dejte si na přihnojování pozor.

Jak se zbavit drnu na zahradě

Vyryté drny nevyhazujte, zpracujte je do speciálního kompostu – skládejte je na sebe kořeny nahoru a před položením další vrstvy zasypte tu spodní mletým vápencem. Vzniklý kompost, který obvykle k vyzrátí potřebuje alespoň rok, využijte k dřevinám.

První je INSTANTNÍ KOMPOSTOVÝ ZÁHON, který založíte rychle, pokud MÁTE dostatek kompostu (nebo víte, kde ho sehnat). Druhá instantního záhonu je INSTANTNÍ VRSTVENÝ ZÁHON, ten založte pokud nemáte dost kompostu, ale za to máte různý organický materiál jako trávu, slámu, hnůj, štěpku, atd.Jak na plevel přírodní cestou

  1. Polévání horkou vodou – tento k přírodě šetrný postup patří mezi ty nejjednodušší.
  2. Použijte jedlou sodu – účinný přípravek v boji proti plevelu je jedlá soda.
  3. Přípravek z vody a octa – podobně jako jedlá soda funguje také ocet.

Jak na plevel babské rady : Lihový nebo vinný ocet – Smíchejte 1 díl octa se 3 díly vody a vzniklý roztok přelijte do rozprašovače. Poté jím důkladně postříkejte plevel v chodníku. Použít můžete také Jelen Octový čistič malina (koupit v e-shopu). Když se plevele nezbavíte napoprvé, postup ještě zopakujte.