Na samotnou aplikaci očkovací látky, nebo jiných injekcí, klidné pacienty jen přidržíme, aktivnější jedince je občas nutno pevně obejmout jednou rukou kolem hlavy, kterou si majitel přitiskne k sobě a druhou rukou fixovat zezadu, aby necouvali. Injekce většinou aplikujeme do oblasti krku a lopatek.Využijte pamlsky! Malá plemena je vhodné vzít před cizím, volně pobíhajícím psem do náručí, můžete se tak vyhnout případnému konfliktu nebo zakousnutí. Pokud máte u sebe pamlsky, můžete jimi odlákat pozornost cizího psa tím, že je odhodíte a se svým psem tyhle odejdete. Omezte kontakt na minimum!Nejlépe se nácvik přivolání provádí venku, kde pes může volně pobíhat. Během procházky změňte směr a koutkem oka pozorujte svého psa. V okamžiku, kdy se nachystá, že se za vámi rozběhne, zavolejte „ke mně“ a odměňte ho, když k vám přiběhne.
Jak držet psa u veterináře : Před návštěvou buďte klidní a až přijedete k veterináři, snažte se pejska odměňovat, dávat mu jasné povely a snažit se ho uklidnit. Buďte spíše přísní, ale jen adekvátně. Žádné zbytečné tahání, agrese či fyzické tresty. Hlavní je tedy klid, spousta dobrot a vaše jasné povely, kterými pejska uklidníte.
Jak donutit psa pustit
Těsně předtím, než ukážete odměnu, řekněte „pusť! “ a pak psovi předložte skvělý pamlsek nebo hračku. Tímto způsobem se pes na slovo naučí pustit vše, co má na dosah, protože za to dostane něco lepšího. Velmi dobře se to dá procvičit i při hře, kdy pes nosí svou hračku a vy pro něj máte atraktivnější pamlsky.
Jak dlouho ignorovat psa : S pochvalami můžete přestat, jakmile můžete od psa odejít a několik minut ho ignorovat (tyto minuty musí být nudné především pro psa). Cvičení opakovat, dokud se pes nenaučí zůstat v pelíšku i bez vaší pozornosti a přítomnosti (v těsné blízkosti).
Pokud pes štěká, když se nudí a potřebuje pozornost pána, pak jsou řešením nejrůznější hry, dlouhé procházky a psí hračky. Různorodé hračky mohou psa zabavit i v době, kdy jste mimo domov. Nezapomeňte, že dostatečně fyzicky i psychicky vytížený pes je spokojeným psem.
Jak umírá pes
- změny dýchání (dýchání je pomalé a mělké)
- sníží se tep i pulz.
- ztráta chuti k jídlu.
- celková slabost a neochota k pohybu.
- ztráta koordinace.
- neschopnost ovládat svěrače.
Kdy slyší pes na jméno
Od 2 měsíců – učíme pejska slyšet na jméno a zavolání, zvykáme ho na domácí prostředí i ruchy ulice, učíme ho čistotě. Od 3 měsíců – začínáme mu ukazovat, co nesmí – například povelem „ne“ nebo „nesmíš“, učíme ho přiběhnout na zavolání a začneme s povelem „sedni“.Základní pravidlo zní: Psa chvalte nebo trestejte bezprostředně po jeho činu a nikdy jinak. Pokud například psík dlouho nereaguje na naše zavolání a přiběhne teprve po delší době, nejspíš naše pokárání pochopí jako trest za to, že přišel. Účinnější než trest je pochvala a odměna.Je to díky množství apokrinních (aromatických) žláz, které se v těchto místech nachází, a které jsou pro ně jako kniha. Vyčtou z nich o vás všechny důležité informace včetně toho, jakou máte právě náladu, jakého jste pohlaví, věku, ale například i to, zda žena právě menstruuje, či kdy jste naposledy měli sex.
Váš veterinář vám naplánuje všechna důležitá očkování a poučí vás o správné výživě psa. U psů do sedmi let doporučujeme navštěvovat veterináře jednou nebo dvakrát ročně. Pokud je vašemu psovi víc než 7 let, doporučuje se navštěvovat veterináře pro preventivní prohlídku dvakrát ročně.
Jak oddělit psy při rvačce : Pes totiž považuje váš křik za formu agrese, což ho ve rvačce ještě utvrzuje. Většina psích rvaček se rozdělí tak, že se psi popadnou za ocasy (je to jednodušší a bezpečnější, než hledat v psím chumlu obojky) a zadní nohy a odtáhnou se od sebe. Jde o to, aby se psi dostali do nepohodlné pozice a pustili se.
Jak se tresta pes : Rozhodně tedy psa nikdy nekopejte, silně ho neplácejte, ani mu silně netlačte na záda nebo na hlavu, prudce ho netahejte za vodítko. Vězte, že po čase důrazný hluboký hlas, udělá více užitku, než rána rukou, nebo bezhlavé ječení. Hluboký hlas připomíná psovi vrčení, proto na něj reaguje nejlépe.
Jak naučit psa být v klidu
Výborné je také naučit psa relaxovat na konkrétní podložce/pelíšku, který můžete vzít na cesty, pes pak s sebou má něco, co má spojeno s klidem a pohodou. Návyk na klec, přepravku či domeček je pro psa neméně důležitý a souvisí s předchozím odstavcem o klidu a relaxaci.
Šťastný pes se pozná na první pohled, je veselý, má chuť hrát si a mazlit se. Může se dokonce „usmívat“, což se projevuje uvolněným čenichem a lehce otevřenou tlamou, oči jsou přitom pozorné a doširoka rozevřené. Když má radost, celý sebou vrtí a ohýbá tělo do písmena C.Šťastného a spokojeného psa tedy poznáte podle: pootevřené tlamy: Spokojený pes povolí spodní čelist a tlama se mu trochu pootevře. Nejsou vidět vyceněné zuby. uší směřujících dopředu: Také uši mají svou uvolněnou polohu – směřují volně dopředu, nebo jsou lehce svěšené do stran.
Proč si pes lehá k nohám : Někteří psi mohou toto chování projevovat, jako ochranu svého majitele. Možná si žádného ohrožení nebo nebezpečí nevšimnete, ale váš pes ano a chce vás chránit před újmou. Totéž dělají psi, kteří jsou výrazně teritoriální a považují svého majitele za své „území“, které je potřeba chránit.