"Chemikálie obsažené v ústní vodě mohou negativně reagovat na přídavné látky obsažené v potravinách (např. v kole, čaji, kávě či červeném víně) a zubní sklovina se tak může při delším používání nepříjemně zabarvovat," vysvětlil Seymour.1 Odměřte asi 20 mililitrů (4 čajové lžičky) ústní vody LISTERINE® do skleničky. 2 Bez ředění si nalijte obsah skleničky do úst. 3 Proplachujte ústa po dobu 30 sekund (v duchu počítejte do 30 nebo použijte stopky). Nedělejte si starosti, pokud napoprvé nedodržíte dobu 30 sekund – s každým dalším pokusem to půjde lépe.ZÁVĚR: Změňte způsob péče o ústní dutinu: Ústní voda používaná dvakrát denně pomáhá udržovat zuby a dásně zdravé. Zabraňuje vzniku a snižuje množství zubního plaku, který je jednou z hlavních příčin problémů s dásněmi. Ústní vody s fluoridem navíc posilují zubní sklovinu.
Co by nemela obsahovat ustni voda : Ústní voda by neměla obsahovat více než 0,05 % fluoridů, ale současně by jejich měla obsahovat dostatečné množství, aby byla účinná. Je důležité zmínit, že jejich samotná přítomnost nezaručuje dobrý účinek. Podstatný je druh fluoridu, jeho koncentrace a pH ústní vody.
Jak dlouho pouzivat ustni vodu
Dobrý den, ústní vodu můžete opravdu používat dlouhodobě každý den. Výjimkou jsou ústní vody s obsahem chlorhexidinu, které lze používat každý den, ale jen krátkodobě.
Proč páchne z úst : Nejčastěji vzniká příčina v dutině ústní a je způsobena bakteriemi. Mezi příčiny bakteriální nerovnováhy patří nedostatečná zubní hygiena, povlak na jazyku, zubní kaz, mezizubní prostory ve kterých se mohou hromadit zbytky jídla aj. Pokud se u vás zápach z úst objeví, navštivte lékaře, který zhodnotí důvod vzniku.
Ústní vodu používejte jedenkrát denně po vyčištění zubů, nejlépe večer a poté již nepijte. Účinnost ústních vod výrazně snižuje SLS, které zubním pastám dodává pěnivost.
Přesná příčina je dodnes záhadou. Na rozdíl od oparů afty nejsou infekční a nemůžete se jimi proto od nikoho nakazit. Vliv na výsev aftů ale mohou mít faktory jako poranění ústní sliznice, infekce, vliv hormonů nebo i dědičná náchylnost k jejich tvorbě. Proto při léčbě aftů bojujete hlavně proti jejich příznakům.
Co je nejlepší na zánět dásní
Na bolestivý zánět dásní jsou vhodné ústní vody, gely nebo masážní roztoky buď na čistě bylinné bázi nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vynikající je například šalvějová ústní voda. Šalvěj totiž působí antisepticky a má stahující účinek.Dobrý den, ústní vodu můžete opravdu používat dlouhodobě každý den. Výjimkou jsou ústní vody s obsahem chlorhexidinu, které lze používat každý den, ale jen krátkodobě.Nadměrné množství fluoru může způsobit tzv. zubní fluorózu, při které dochází k poškození skloviny a která se projevuje bělavými až žlutohnědými proužky na chrupu.
Většina pacientů je schopná se vrátit ke svému obvyklému způsobu ústní hygieny třetí nebo čtvrtý den. Pokud je, hlavně po mnohočetných extrakcích, řádná hygiena na několik dní znemožněna je vhodné používat k výplachům anitseptickou ústní vodu (např. Corsodyl 2 x denně) zhruba týden.
Který LISTERINE je nejlepší : Listerine jste již ozkoušeli a je na vás moc „ostrý“ V takovém případě bychom vám doporučili verzi Listerine Cool Mint Mild Taste. Neobsahuje žádný alkohol a její chuť je díky tomu výrazně jemnější. Na jazyku vás pálit rozhodně nebude.
Proč mi po ránu smrdí z pusy : Zápach z úst se odborně nazývá halitóza. Podle Americké dentální asociace (ADA) zápach obvykle začíná bakteriemi v ústech. Když spíte, částečky jídla se shromažďují mezi zuby, na jazyku a podél dásňového žlábku. Bakterie v ústech tyto částice rozkládají a zanechávají ve vašich ústech páchnoucí látky.
Proč dětem smrdí z pusy
PŘÍČINY ZÁPACHU Z ÚST U DĚTÍ
Hlavní příčiny najdeme v ústní dutině: problémy se zuby, např. zánět dásní, parodontóza, zubní kaz (viz Zubní kaz u dětí) nebo infekce v ústech. Tyto problémy jsou způsobeny „špatnými“ bakteriemi, které produkují sloučeniny síry a způsobují nepříjemný zápach podobný síře.
Dezinfekce dutiny ústní je možná i kloktadly nebo roztoky určené k výplachům úst. Zakoupit lze již hotový roztok na kloktání nebo si můžete sami udělat odvar z heřmánku či řepíku a jím vyplachovat ústa. Mezi velmi oblíbené produkty určené ke zmírnění a léčbě zánětů či infekcí v dutině ústní patří pastilky, tabletky.Zhruba po týdnu by afty měly zmizet samy. K rychlejší léčbě můžete vyzkoušet spoustu přípravků a léků, které dokáží efektivně a prokazatelně afty potlačit. Nejoblíbenějšími léky a doplňky stravy na afty jsou například URGO na afty, Herbadent, Aloclair, Tantum Verde (roztok), Corsodyl, Kamistad a Solcoseryl.
Jak dlouho se hojí aft : Většina aft bývá velikosti od 1 do 4 mm v průměru. Vzácněji pak bývá velikost větší o průměrem dokonce přesahujícím i 3 cm. Menší afty se vyhojí během 1- 2 týdnů, ty velké se mohou hojit i několik měsíců. Rozdíl není jen ve velikosti, ale také ve způsobu hojení: malé afty se hojí bez jizvy, ale velké afty jizvou.