Jak správně používat sonický kartáček?
Toto doporučení platí pro všechny sonické zubní kartáčky, které jsou dostupné na trhu. Až si sonický kartáček na zuby pořídíš, tak počítej, že zhruba týden si na něj budeš zvykat. První pravidlo: dotýkej se zubů pouze štětinkami! Zubů se dotýkej jen štětinami (nikoliv tím plastem, co drží štětinky).Mimořádně dobře sonické kartáčky vyčistí i mezizubní prostory, a oproti oscilačně-rotačním kartáčkům je sonická technologie výrazně vhodnější pro osoby s citlivými dásněmi a zuby. Naopak ale sonické kartáčky nejsou tak účinné v boji s odstraněním skvrn od kávy, cigaret a vína.Pro sonické zubní kartáčky je vhodné používat zubní pasty bez pěnidel (SLS) a s nízkou abrazivitou (neboli RDA). Sonické kartáčky mají vysokou frekvenci kmitů, proto je vhodné používat také zubní pasty a gely s nižší brusností (RDA okolo 30).

Jak dlouho vydrží hlavice Sonického kartáčku : Stejně, jako klasický zubní kartáček i náhradní hlavice sonického či elektrického zubního kartáčku potřebuje naši pozornost. Dlouho používaná a roztřepená vlákna hlavice májí sníženou schopnost odstranit zubní plak. Hlavici měnte každé 3 měsíce. Pokud jsou vlákna roztřepená čí ohnutá, je potřeba ji ale vyměnit dříve.

Jak si čistit zuby Sonickym

Jak správně čistit sonickým kartáčkem

  • Na kartáček netlačte, přikládejte jej jemně pod úhlem 45°
  • Aplikujte jen menší množství zubní pasty.
  • Zuby čistěte stíravým pohybem, podobně jako u manuálního.
  • Zuby nedrhněte, v oblasti u dásní zuby čistěte pohybem odspodu směrem nahoru.
  • Každý zub čistíme samostatně

Jak dlouho vydrží sonický kartáček : Dobrý den, hlavice u sonických kartáčků se mění stejně často jako klasické zubní kartáčky, takže po třech měsících používání.

Dobrý den, hlavice u sonických kartáčků se mění stejně často jako klasické zubní kartáčky, takže po třech měsících používání.

Sonický kartáček je mnohem účinnější v odstraňování zubního plaku než kartáček manuální. Zuby se tak stanou přirozeně bělejší. Ty lepší sonické kartáčky mají dokonce speciální režim White, který se postará o zabarvený plak a ulpívající pigmenty a pomůže vám na cestě k zářivému úsměvu.

Jak často používat sonický kartáček na pleť

U normální pokožky doporučujeme používat kartáček jednou denně během ranní nebo večerní péče o pleť. Zatímco pokud máte citlivou pokožku, doporučujeme používat přístroj pouze 1–2krát týdně. Kartáčky na obličej pomáhají jemně „odlupovat“ odumřelé buňky a pomáhají k očištěné, omlazené pleti.Odborné zdroje uvádějí, že byste měli kartáčky měnit každé tři měsíce (což platí pro klasické kartáčky i hlavice elektrických kartáčků), ale tato délka je spíše orientační. Většině z nás zubní kartáček už po méně než dvou měsících vypadá spíše jak smeták na podlahu.Sonické zubní kartáčky mají zejména podlouhlou hlavici a jsou k dásním a zubům mnohem šetrnější. Nečistí zvukem, jak by se mohlo podle názvu zdát, ale fungují na principu vysokofrekvenčního stírání zubního plaku. Za jednu minutu zvládnou zuby setřít až 31 000 ×.

Jediná správná odpověď je: dvakrát denně, dokud nejsou zuby čisté. To lze zjistit pomocí různých barevných indikátorů zubního povlaku. Pokud ovšem i přesto chceme alespoň nějaký časový údaj, dá se říci, že minimální čas, který potřebujeme k vyčištění všech zubů, jsou 2 minuty.

Kolik kmitů má mít sonický kartáček : Jednotlivé modely sonických kartáčků se mezi sebou liší především počtem kmitů, které zvládnou za minutu udělat. Akumulátorové sonické kartáčky pro dospělé začínají na 31 000 kmitech za minutu, ale mohou mít i přes 43 000 kmitů za minutu.

Jak čistit kartáček : Kartáček je nezbytné pod tekoucí vodou pečlivě očistit, ne ho jen opláchnout. Pro lepší desinfekci můžeme použít i antiseptickou ústní vodu. Připomenout nám výměnu zubního kartáčku za nový může např. změna ročního období.

Kdy si čistit zuby před nebo po snídani

Po konzumaci jídla je pro vyčištění zubů dostačující dvacetiminutový odstup. Je to z toho důvodu, že po jídle je sklovina na zubech měkčí a náchylná k poškození. Jídlo i pití totiž jemně zuby naleptává. Bezprostřední čištění chrupu zbytečně ztenčuje zubní sklovinu, což může vést k její citlivosti až přecitlivělosti.

Zubní plak je měkký povlak na zubech, který se tvoří v průběhu celého dne a je plný bakterií. Pokud se tento povlak nebude odstraňovat pravidelně zubním kartáčkem a mezizubním kartáčkem, díky slině povlak zmineralizuje, ztvrdne a vytvoří se zubní kámen. Ten spolu s plakem dráždí dáseň, která je opuchlá, krvácí.S manuálním kartáčkem vykoná běžný člověk kolem 300 pohybů za minutu, ten sonický jich zvládne zpravidla od 30 000 víc. Štětinky sonického kartáčku umí odstranit zubní plak, zubní kámen, zabarvení, vybělují zuby a masírují dásně.

Jak si čistit zuby bez pasty : Čištění zubů bez použití pasty může zahrnovat několik alternativních metod, jako je suché čištění, používání ústní vody, nebo dokonce žvýkání žvýkačky. Právě tyto metody se stávají čím dál populárnějšími alternativami.