Jak správně odvzdušnit brzdy s ABS?
Pokud jsou okruhy instalovány paralelně a spojují zadní a přední kola, pak se systém musí odvzdušnit v kruhovém směru. Nejdříve se vzduch odstraní z mechanismu zadní brzdy, nejdále od hlavního brzdového válce, pak z druhé zadní brzdy. Následně se přejde na přední kola.Zavzdušněné brzdy se mohou projevovat různě, pokud se prodlužuje brzdná dráha nebo musíte na pedál šlapat silou, pravděpodobně je něco špatně. Problémy o sobě můžou nechat zdát i samy od sebe, např. pokud auto samo přibržďuje během jízdy, čímž je zbytečně a nadměrně namáhán brzdný mechanismus.Pokud jste na odvzdušnění brzd sám, použijte kompresor. Přes nádobku na kapalinu natlakujete brzdový okruh stejně, jako přes brzdový pedál. Tlak v okruhu by neměl překročit 0,1 Mpa. Odvzdušnění brzd provádějte pravidelně.

Jak odvzdušnit zadni brzdy : Jak odvzdušnit brzdy: Krok za krokem

  1. Krok 1: Příprava nástrojů a materiálů
  2. Krok 2: Zvedněte auto a odstraňte kola.
  3. Krok 3: Lokalizujte odvzdušňovací ventily.
  4. Krok 4: Nastavte odvzdušňovací nádobu.
  5. Krok 5: Otevřete odvzdušňovací ventil.
  6. Krok 6: Kontrola a dolévání kapaliny.
  7. Krok 7: Zavřete odvzdušňovací ventily.

Jak správně odvzdušnit

Lehce povolte odvzdušňovací ventil a pod ním držte nádobu na vodu. Z ventilu začne unikat horký vzduch, dávejte tedy pozor na opaření. Jakmile se všechen vzduch dostane z těla radiátoru, začne ventilem unikat voda, která je znamením, že je topení odvzdušněno. Ventil nakonec znovu uzavřete.

Jak poznat Zavzdusnene brzdy : Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.

Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.

Jak kdy, ale tak za 5 – 10 minut je to vetsinou hotovo.

Jak poznat Zavzdušněné brzdy u auta

Zavzdušněné brzdy poznáš snadno a ani nemusíš mít nastartovaný motor,stačí sešlápnout opakovaně pedál brzdy pokud zůstává po opakovaném sešlápnutí ve stejné poloze je to v pořádku jestli-že se pedál začne zvedat a zabírat dřív znamená to zavzdušněný systém.Zavzdušněný radiátor poznáte snadno – pokud je topné těleso horké u regulačního ventilu, ale na opačném konci je studené, nejspíš v něm bude vzduch.Jak poznáte zavzdušněné topení

Pokud je teplo jen u regulačního ventilu a na druhé straně topení nehřeje, dostal se do něj nejspíš vzduch. Ten se neprohřívá stejně jako voda a část radiátoru proto nehřeje. Dalším indikátorem je, že z topení slyšíte bublání nebo šplouchání – přívod pouští vodu do vzduchové bubliny.

Stačí otevřít kapotu a najít zásobník na brzdovou kapalinu, který je obvykle označen symbolem brzdy. Pak už jen zkontrolujte, zda je hladina kapaliny mezi minimem a maximem. Pokud je hladina nízká, může to znamenat únik nebo opotřebení brzdových destiček.

Jaký je tlak v brzdách : Tlak kapaliny je v systému stejný. Zdvihy pístů jsou v opačném poměru, než působící síly. Tlak v brzdovém systému nabývá hodnoty až 18 MPa.

Jak se poznají špatně brzdy : Rozeznání opotřebovaných brzd se za jízdy dá spolehlivě poznat sluchem či citem v rukou a nohách. Ojeté destičky se projevují zvýšenou hlučností, vada se pozná rovněž taháním auta na stranu, vibracemi ve volantu nebo impulsy v brzdovém pedálu.

Jak zjistit hladinu brzdové kapaliny

Existuje několik způsobů, jak zjistit, zda je nutná výměna brzdové kapaliny:

  1. Vizuální kontrola: Vizualizujte kapalinu v nádržce brzdové kapaliny.
  2. Test kvality kapaliny: Existuje speciální tester brzdové kapaliny, který měří kvalitu brzdové kapaliny.


Jak postupovat Krok 1: Pomocí odvzdušňovacího klíče nebo šroubováku opatrně otevřete ventil, který se zpravidla nachází v horní části radiátorů. Krok 2: Poté, co ventil otevřete, začne z něj nejdříve unikat vzduch a poté voda, ventil nechejte otevřený do doby, než začne vytékat pouze voda bez bublin.Pro odvzdušnění topení nejprve radiátor zapněte na maximum a potom vypněte oběhové čerpadlo. Poté na radiátoru otevřete odvzdušňovací ventil. Vytékající vodu zachytíte do misky nebo jiné nádoby. Pokud již neuniká vzduch, ale vytéká pouze voda, ventil opět zavřete.

Proč je slyšet voda v topení : Změny v proudění vody a s tím související podtlak způsobují vznik dutin neboli podtlakových bublin, které různě vibrují a narážejí do potrubí. Tyto jevy můžeme vnímat jako nepříjemné zvuky hučení a pískání.