Jak správně nakrájet špekáček?
Nejčastěji se špekáčky nařezávají do kříže z každé strany. Řez však nesmí být velký, aby vám pak uzenina nespadla do ohně, ideální je to proto do jedné třetiny délky z každé strany. Pokud by vám to přišlo málo, můžete přidat ještě malé krátké zářezy po stranách.Špekáček položíme na krájecí prkénko, pod úhlem asi do poloviny zařízneme nůž a následně buřtem otáčíme tak dlouho, dokud nožem nedojedeme na konec buřtu a nevytvoříme z něj spirálu. Důležité je myslet na to, abychom nůž nikdy nepřimáčkli zcela a špekáček nakrajovali vždy maximálně do poloviny tloušťky uzeniny.Klasika je klasický řez napříč, do kříže, na každém konci. Pokud si ale chcete udělat skutečného ježečka, můžete naříznout i na devítiny – dvakrát v každém směru. Nebo pak napíchnout buřta na klacek ne v půlce, ale blíže k jedné straně, a tu druhou nařezat – a máte chobotničku.

Jak nejlépe oloupat špekáčky na utopence : Špekáčky nakrojíme podélně ze 3/4 (aby nám zůstalo jedna dlouhá strana vcelku, špekáček šel dostatečně rozevřít, ale zároveň ještě držel pohromadě). Po tomto nakrojení jdou špekáčky i poměrně dobře oloupat.

Jak naložit špekáčky

Do třílitrové láhve vrstvěte špekáčky, cibuli, koření, feferonky. Na nálev spolu svařte 400 ml vody, ocet, sůl, cukr, koření. Nechte trochu prochladnout a pak jím zalijte špekáčky v láhvi. Láhev uzavřete a pak dejte aspoň na týden do chladu a temna.

Jak ohřát špekáčky : Nepotřebujete na to žádný extra spotřebič, vystačíte si s pařáčkem vloženým do hrnce s trochou vody. Uzeniny zahřívejte pozvolna, vložte je do pařáčku, pod kterým se ještě netvoří pára a zdroj tepla nechte zapnutý na střední výkon. Uzeniny se prohřejí rovnoměrně a hlavně nebudou praskat.

Ano, jednodušší je ho dát přímo do ohně a během chvíle mít černý špekáček, nicméně na takovém si rozhodně nepochutnáte. Špekáčky totiž nikdy nedáváme do přímého ohně. Opékáme je nad ohněm mimo plameny. Pozvolna otáčíme ze všech stran.

Správný špekáček má být opečený dozlatova; chybou je, když na povrchu zčerná a uvnitř zůstane studený. „Já peču špekáčky delší dobu, určitě přes deset minut, aby opravdu byly hezky prohřáté a měly správnou barvu,“ uvedl Kubec.

Jak opéct špekáček na pánvi

Špekáčky podélně rozřízneme a obě strany nakrájíme jako opékání, tzv. „na ježečka“. Dáme na suchou teflonovou pánev a opékáme střídavě z obou stran.Jak opékat špekáček

Nejprve špekáčky musíme nad plameny dobře prohřát. Na větší oheň je dáváme teprve tehdy, když se začnou potit a pouštět šťávu. U špekáčků je také důležité nařezání. Po nakrojení špiček uděláme pár zářezů ještě do těla špekáčku, díky tomu se teplo dostane lépe do jejich středu.Postup přípravy

Potřeme je směsí grilovacího koření, sladké papriky, případně špetky chilli a naskládáme do sklenice. Můžeme ještě prokládat další cibulí a vložíme 1 feferonku (já dávám zavařenou). Zalijeme nálevem a necháme alespoň týden uležet.

Postup přípravy

Potřeme je směsí grilovacího koření, sladké papriky, případně špetky chilli a naskládáme do sklenice. Můžeme ještě prokládat další cibulí a vložíme 1 feferonku (já dávám zavařenou). Zalijeme nálevem a necháme alespoň týden uležet.

Proč se špenát nesmí ohřívat : Ve srovnání s jinou zeleninou je ale špenát stále velmi dobrým zdrojem železa. Ve špenátu se koncentrují dusičnany, které jsou obsaženy hlavně ve stoncích a v žilnatině listů. Pokud je špenát několikrát ohříván nebo je dlouhodobě udržován v teple, mohou se dusičnany přeměnit na dusitany.

Jak poznat že jsou párky hotové : Jiná situace je u párků, které tepelným zpracováním neprošly. Ty je potřeba vařit zhruba 30 minut ve vroucí vodě. Že jsou hotové poznáte podle barvy – z růžové se změní na červenou. Párky následně z vody vytahujeme kuchyňskými kleštěmi nebo naběračkou, aby se neporušila jejich struktura.

Jak dlouho se vaří špekáčky

Připravené špekáčky vložíme do vyhřáté udírny zhruba na 72°C a udíme k zabarvení lehce dozlatova po dobu 2 až 3 hodin. Po požadovaném zabarvení špekáčky z udírny vyndáme a vložíme na odvaření do hrnce s teplou vodou cca 72 °C a necháme odvářet po dobu 1 hod.

„Já peču špekáčky delší dobu, určitě přes deset minut, aby opravdu byly hezky prohřáté a měly správnou barvu,“ uvedl Kubec. Opečený špekáček se obvykle jí s chlebem a hořčicí, lidé si na něj často dávají i módní kečup. Podle Kubce by se však více hodil křen.Necháme vychladnout při pokojové teplotě a poté nálev vychladíme v lednici. Špekáčky zbavíme střívek a spojů. Každý pak nakrojíme podélně na polovinu, ale na konci nedořízneme a necháme špekáček pouze rozevřený. Cibule si oloupeme a nakrájíme na tenká kolečka, která si rozdělíme mezi prsty na jednotlivé dílky.

Proč se do špenátu dává mléko : Proč se dává do špenátu mléko Mléko se doporučuje přidávat z důvodu, aby neutralizovalo kyselinu šťavelovou, kterou špenát obsahuje. Není ale nutné ho přidávat pokaždé. Co se týče chuti, tak místo obyčejného mléka můžeme použít i mléko rostlinné.