Tresty a odměny – Jak správně trestat a odměňovat psa
Musíte-li ale štěně při výchově potrestat, nebijte ho. Štěně ihned pochopí způsob, kterým ho trestá jeho matka. Chyťte ho pevně za kůži na krku a chvíli držte. Nesmíte povolit, ani když štěně bude hlasitě protestovat.Snažte se dodržovat i přesný čas krmení – malá štěňátka je třeba krmit minimálně 3x denně. První dny používejte krmivo, na které je štěně zvyklé od chovatele, a nechte ho se v první řadě aklimatizovat na nové prostředí a lidi. Předejdete tak nechtěným trávicím obtížím, které mohou být důsledkem příliš velkých změn.Kousání do rukou, nohou, oblečení
Přesně tak, jako s vámi – koušou, tahají, trhají a dokonce u toho vrčí. Dobrá zpráva tedy je, že pokud vás štěně kouše do rukou a nohavic, má vás rádo, věří vám a považuje vás za spojence.
Jak dlouho trvá než si štěně zvykne na nový domov : Štěně si obvykle do jednoho týdne zvykne, proto nepodléhejte citovému nátlaku a vydržte! Je velice důležité, aby se chlupáč nepřetěžoval minimálně do svých čtyř měsíců věku. I obyčejné vyšlapávání schodů mu může nenávratně poškodit zdraví, natož potom provozování např. frisbee či jiného sportu.
Jak fena trestá štěně
Primárně chcete přeci ukázat co je špatně, čeho se má příště vyvarovat a ne mu „dát co proto“. Štěně můžete potrestat také způsobem, jakým to dělá fena: ta na něj zavrčí, a když neposlechne varovný signál, buď ho vyklepe za kůži na krku, stiskne krk nebo čumák, třeba i kousek odhodí.
Proč štěně prdí : Nejvíce zapáchající „prdy“ bývají ty ze špatné potravy. A pokud ta obsahuje obiloviny, některé druhy zeleniny a především mnoho aminokyselin s obsahem síry, máte problém. Obzvlášť nebezpečné může být z dlouhodobého hlediska přemnožení a výskyt Enterococcus Faecalis ve střevech.
Štěňata, stejně jako malé děti, potřebují více spánku než dospělí. Spí štěňata hodně Ano, mají. Počet hodin, které denně prospí, se pohybuje od 18 do 20 hodin, což je někdy více než tři čtvrtiny dne.
Nejlepší věk pro přivedení štěněte je 8 až 10 týdnů. Tou dobou by už mělo být odstavné a díky pobytu s matkou a sourozenci by mělo mít zažité základní psí sociální dovednosti.
Jak uklidnit Rozdovadene štěně
Pokud je štěně příliš rozdováděné, je možné že se může kvůli přílišným emocím pomočit. Jak jste mohli vidět dříve, vyhněte se pokárání a odejděte od znečištěného místa. Štěně podpořte, pomozte mu se uklidnit a najít jinou aktivitu, poté můžete místo uklidit.Postup: jak odnaučit štěně kousat do ruky
- štěně kouše ruku.
- řeknu rázné „nesmíš“
- štěněti vyndám ruku z tlamy.
- štěně si zavolám k sobě a dám mu nějaký jednoduchý povel, za který ho ihned odměním, začnu se s ním přetahovat o hračku nebo mu hodím aportek.
7 – 8 týdny: probíhá přirozený odstav štěňat. Štěňata se plně učí vlastní potravě (štěněcí krmivo a granule) a u matky probíhá rekonvalescence, což může často znamenat přechodné zhoršení jejího stavu, větší línání apod.
Přibližně v pěti až šesti měsících už by měl pejsek umět chodit vykonávat svou potřebu ven. Každý pejsek je originál. Některý se to naučí rychleji než jiný. Dostatečně se mu věnujte, buďte trpěliví, laskaví a odměňujte.
Jak venčit štěně v noci : Zkuste vašemu pejskovi nastavit pevný režim, abyste vstala dříve Vy a vzbudila jej, nikoli naopak. Ze začátku to provádějte tak 3x za noc. Vždy jej pak běžte vyvenčit, pochvalte jej, běžte domů a spát. Nehrajte si s ním, maximálně mu dejte hračku a běžte spát.
Proč štěně smrdí : Zdrojem zápachu nemusí být jen srst, někdy jsou to přeplněné anální žlázky, jindy zase zubní kámen, možná je to kombinace víc faktorů. V každém případě je nutné najít zdroj zápachu a sjednat nápravu. Psi často páchnou zkrátka proto, že se vyváleli v něčem smradlavém. Jednoduchým opatřením je důkladná koupel.
Co delat kdyz pes prdí a smrdi
První radou tak bývá výměna aktuální potravy pejska. Pokud krmíte extrudovanou potravou vyzkoušejte přechod na granule lisované za studena s probiotiky Yoggies. Tyto granule jsou skvěle stravitelné a ve střevě nezanechávají zahnívající zbytky.
Příprava na spaní
- Poslední krmení podávejte 3 hodiny před spaním.
- Poslední procházky a aktivní hry ukončete 2 hodiny před spaním.
- Poté začněte štěně pomalu zklidňovat.
Ideální je chodit se štěňaty ven cca každé dvě hodiny a interval postupně prodlužovat. Čím méně nehod se stane doma, tím lépe štěně pochopí, že venčit se má venku. A pokud už se nehoda přeci jen stane, určitě ho netrestejte. Jen to po něm mlčky ukliďte a vezměte jej ven.
Jak dlouhé procházky s 2 měsíčním štěnětem : Celková délka procházky (v součtu všech) by neměla být delší než 1,5 km. Nejlepší je začít nejprve kratšími procházkami na zahradě a postupem času prozkoumávat i okolí. Při procházce po okolí ho nepouštějte k jiným psům, dokud nebude očkované.