Roztahat vodnici a použítí není složité:
Velmi jednoduché, začněte tahat přes šlahoun do sebe. Chce to nějakého člověka, který dlouho vydrží do sebe tahat, tahejte tak dlouho, dokuď nebude vycházet kouř. Může to chvíly trvat – záleží na vrstvě tabáků, alobalu, v případě potřeby přidejte další uhlík.Do skleněné vázy vodní dýmky nalijete takové množství vody, aby po sestavení dýmky (spojení vázy s kovovým tělem dýmky) dosahovala voda 3 až 5 cm nad spodní okraj kovové trubice, která zakončuje tělo dýmky( viz červená linka na obrázku).V závěru příprav je třeba dýmku takzvaně „roztahat”, ale to zabere jen chviličku. Při kouření můžete použít na nerezovou koncovku šlauchu náustky, obzvlášť pokud dýmku kouříte ve více lidech, je vhodné z hygienických důvodů, abyste každý měli svůj vlastní.
Co potřebuji k vodní dýmce : (U některých malých – mini dýmek není součástí kleštičky, sítko ani štětka). Dále budeme potřebovat alobal (stačí kuchyňský), vodu (nejlépe studenou), tabák do vodní dýmky, uhlíky pro vodní dýmky a to by mělo být vše.
Jak se čistí vodní dýmka
Dýmku ani vázu NIKDY neumýváme pomocí saponátů/mýdel – jejich chemické složení může poškodit dekorativní části dýmky a to přece nikdo nechceme. Hadici/šlauch čistíme štětkou na tělo, která je ohebná a dostatečně dlouhá. Při čištění hadice použijeme teplou vodu. U ostatních částí dýmek používáme vlažnou vodu.
Jak správně nabít dýmku : Více zkušenější kuřáci pak často používají takzvanou metodu dvou kroků, kdy do hlavičky tabák jen nasypete a pak jej lehce stlačíte zhruba do poloviny hloubky hlavičky. Následně přidáte další tabák, plníte až po okraj, a potom zase zatlačíte, tak by od okraje byly zhruba 3 mm volné.
Při vdechování vodní dýmky dýchejte delší dobu než obvykle a vydávejte zvuk bublání vody po dobu asi 1 až 2 sekund. Jakmile budete mít kouř v ústech, zhluboka se nadechněte, abyste kouř vtáhli do plic. Okamžitě vydechněte kouř v plicích.
Pokud používáte dřevěný uhlík, rozehřívejte jej z obou stran na plynovém nebo elektrickém vařiči cca 5 – 8 min. Uhlík musí být nažhavený z obou stran kompletně, jinak při položení na korunku pomalu dohasíná a dýmka rychle končí. Při použití tzv. samorozpalovacího uhlíku stačí jen rozpálit nad zapalovačem (4).
Jak casto menit filtr v dýmce
Doporučujeme vyměnit filtr po každém kouření. Pokud používáme filtry do dýmky, které mají na jedné straně plastovou záslepku, vkládáme jej vždy plastovým koncem do náustku. 5) Po vytažení filtru z čepu použijeme pro další fázi čištění čističe do dýmky.Tabák by měl být trochu pružný. Zapálení dýmky. Vložte dýmku do úst a párkrát potáhněte s ještě nezapáleným tabákem. Nejen, že by to mělo lépe chutnat, ale vzniklý podtlak natáhne dovnitř vzduch a protáhne tak dýmku.Kouř z cigarety nejprve nasajte do úst (vytvořte v puse podtlak, jako třeba když pijete brčkem) a následně, jakmile máte kouř v puse, tento vdechněte. Patrně se ihned zakuckáte, ale nebojte, časem tento reflex otupí a vy budete šlukovat bez kašlání.
Několik závažných důvodů, proč nekouřit:
Ač si to neuvědomujete, tím, že kouříte – zkracujete život těm, kteří se stávají pasivními kuřáky. V ČR denně umírá 60 lidí na nemoci z kouření. Kouření je vysoce návykové – stáváte se tak otrokem kouření, které Vám samo diktuje, kolik kouřit a vy mu nemůžete říci NE.
Jak Rozžhavit uhlíky : Stačí je chvilku podržet nad zapalovačem nebo sirkou a samy se rozžhaví. Doba hoření je cca 40 minut. Pozor při samotném rozpalování uhlíků nepokládejte uhlík na korunku, poněvadž při spalování příměsí, které zajišťují samorozžhavení, vzniká nepříjemný kouř, který zkazí chuť i vůni tabáku!
Jak často měnit molitan ve filtru : Jak často je třeba měnit filtrační molitan V závislosti na hodnotách vody byste měli filtrační molitan měnit přibližně jednou ročně.
Jak dlouho se kouři vodní dýmka
Kuřáci vodní dýmky obecně kouří méně často, ale s větší intenzitou než kuřáci cigaret. Vykouření jedné vodní dýmky obvykle trvá dlouho (20–90 minut) a dlouho vystavuje kuřáky tabákovému kouři. Kvůli větší síle potřebné k nasátí vzduchu přes vodní filtr kuřáci vodní dýmky také vdechují kouř hluboko do plic.
Pokud jste zvyklí na doutníky nebo dýmku, pravděpodobně už roky kouříte bez šlukování, takže otázka zda byste měli elektronickou cigaretu šlukovat je rozumná. Dobrou zprávou je, že neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď.Centrum pro výzkum rakoviny ve Velké Británii uvádí, že neexistují žádné důkazy o tom, že by elektronické cigarety mohly způsobit onemocnění zvané popcornové plíce. U kuřáků e-cigaret navíc nebyly zaznamenány žádné případy vzniku tohoto onemocnění.
Co se děje v těle když přestanu kouřit : Zlepšení dýchání: Vaše plicní kapacity se začnou zlepšovat, což vám umožní lépe dýchat. Zvýšení energie: Bez vlivu nikotinu budete mít více energie a vitalitu. Lepší chuť a čich: Postupně se vrátí vaše schopnost cítit vůně a chutě. Snížení rizika srdečních problémů: Okamžitě se snižuje riziko srdečních onemocnění.