Jaké SPF na obličej?
Jelikož je pleť na obličeji velice tenká, pro každodenní ochranu před sluncem je nutné volit krémy minimálně s SPF 30. Pokud ale máte velmi citlivý typ pleti, doporučujeme zklidňující ochranný denní krém SPF50+, který mimo jiné hloubkově hydratuje, neucpává póry a má nelepivou texturu, což je pro krémy s SPF jedinečné.Uvádí se, že SPF 30 blokuje 97,4 % UVB záření, zatímco SPF 50 blokuje 98 %. Rozdíl v účinnosti je malý, zato vyšší faktor obsahuje více aktivních částic, které mohou být nebezpečné, obzvlášť v krémech na chemické bázi.Jaký ochranný faktor k moři

Fototyp Délka pobytu na slunci bez spálení Ochranný faktor u moře
Fototyp 1 5 – 10 minut 50 +
Fototyp 2 10 – 20 minut 30 – 50
Fototyp 3 20 – 30 minut 20 – 30
Fototyp 4 30 – 45 minut 15 – 20

22. 6. 2021

Jak si vybrat SPF : Ochranný faktor vybírejte podle vašeho fototypu a místa dovolené. K dostání jsou opalovací krémy s faktorem 2 – 60. Do tropických nebo subtropických destinací vybírejte vždy opalovací krémy s vysokým ochranným faktorem, ideálně SPF 50. Totéž platí i pro vysokohorskou turistiku, tam je sluníčko také velmi ostré.

Jaké SPF vybrat

UV index kožní fototyp
I – velmi světlý II – světlý
1–3 SPF 15 SPF 10
4–6 SPF 25 SPF 20
7–9 SPF 40 SPF 30

Čím si mazat obličej : Na obličej jsou vhodné např. Barekol Měsíčkový krém, mastnější základ má Dr. Dudek Měsíčková mast, která lze také aplikovat na obličej. Nebo můžete využít kosmetiku WELEDA Měsíček např.

UVB záření nelze nikdy zcela odfiltrovat, proto je důležité opětovně nanášet ochranu SPF alespoň každé 2 hodiny.

Zkratka SPF znamená Sun protection factor, tedy „ochranný faktor“. Laicky řečeno, je to měřítko, které upozorňuje na dobu, po kterou se můžete bezpečně vystavit slunce. Pokud víte, že se spálíte za 10 minut bez krému se SPF, vynásobte toto číslo číslem ochranného faktoru na produktu.

Jak často si mýt obličej

Podle dermatologů a odborníků bychom si měli mýt obličej dvakrát denně. Více než třikrát už je nadbytečné a mohlo by zničit rovnováhu pH a přirozený lesk pokožky. Častější mytí lze doporučit jenom v případě, že máte velmi mastnou pleť. Doporučujeme mýt si obličej ráno a před spaním.K odstranění čisticího prostředku se doporučuje použít studenou nebo vlažnou vodu. Horká voda může vést k zarudnutí obličeje a vzplanutí, zvláště pokud máte citlivou pokožku nebo rosaceu. Studená voda je vhodná pro všechny typy pleti a může napnout kůži stimulací průtoku krve a zlepšením krevního oběhu.Ve skincare rutinně používáme SPF jako úplně poslední krok. Po vyčištění, tonizaci, séru a denním krému teprve naneseme ochranný krém proti slunečnímu záření. Pozor nemíchejte denní krém a SPF dohromady, naneste je vždycky zvlášť po sobě. A pouze ráno, na noc nepoužívejte krém s ochranou.

Sníh a led odrážejí až 80 % UV záření, což znamená, že i v zimě může být vaše pokožka vystavena téměř stejnému množství UV záření jako v létě na pláži. Takže když jdete v zimě lyžovat nebo jen na procházku v mrazivém dni, měl by být krém s SPF vaším věrným společníkem.

Proč si ledovat obličej : LED masky totiž díky světelným fotonům hloubkově regenerují pleť, podporují redukci vrásek a předcházejí jejich vzniku, minimalizují póry a bojují proti akné. Předčasnému stárnutí pleti tak můžete dát sbohem a šáteček.

Čím si holit obličej : Na holení obličeje je vhodné použít speciální žiletku. Před použitím ostří vždy nejprve důkladně vydezinfikujte a očistěte, abyste předešli podráždění pleti. Dalším krokem je důkladné umytí obličeje. Na ni pak můžete nanést klasickou pěnu na holení, ale poslouží vám i dětský nebo jiný neparfemovaný olej.

Co se stane kdyz nebudu pouzivat SPF

Kůže, která je pravidelně a bez ochrany vystavovaná slunci, stárne rychleji. Kvůli UVA záření totiž kůže ztrácí pružnost a vrásky vznikají mnohem rychleji.

nevystavovat se slunci během poledne, kdy je jeho záření nejsilnější. Při pobytu na slunci byste se navíc měli mazat každé dvě hodiny, protože ochrana časem klesá. Pokud máte sklony k pocení nebo se koupete, aplikace SPF krému se doporučuje ještě častěji.Krém s ochranným faktorem zabrání tomu, aby se ztmavnutí na pleti prohlubovalo. Zabraňuje spálení pleti – spálení slunečními paprsky může způsobit ztenčování kůže, otoky nebo svědění. Pokud se spálíte opravdu hodně, může to vést až k puchýřům, které mohou urychlit vznik rakoviny kůže.

Jak si zúžit obličej : Nejprve naneseme tmavý odstín od ucha směrem ke koutku úst. Tím lícní kosti ustoupí do pozadí a obličej se opticky zúží. Tmavým odstínem i zúžíme bradu, a to tak, že tmavou zjemníme hrany dolní čelisti. Světlý stín je pak zapotřebí nanést na hřbet nosu, mezi obočí a pod oči k projasnění celkového dojmu.