Jako výztuž se používají i kabely, které se napnou a vnáší do betonu tlak – předpjatý beton. Další možností je přidat různá vlákna, drátky apod., vzniká vláknobeton či drátkobeton. Jako příměs je možno použít i moderní materiály, jako jsou uhlíková vlákna, a zvýšit tím pevnost betonu ještě o několik desítek procent.Jaká by měla být vrstva betonové podlahy Ideální vrstva betonové podlahy je 5 – 6 cm. Pro zachování potřebné kvality by měla být vrstva minimálně 4,5 cm vysoká.K broušení betonu slouží právě tyto speciální brusné diamantové kotouče, kterým se říká čelní nebo hrncové. Tyto brusné kotouče s diamantovými segmenty se dají použít buď ve speciálním brousícím stroji nebo v úhlové brusce /tzv. flexce/.
Jak nejlepe Vysusit podlahu : Nejrychlejší vysoušení je ohřát vzduch v objektu třetí den po vylití anhydritové podlahy a nárazově vyvětrat. To opakovat co nejčastěji. Pokud je v podlaze podlahové topení, začněte topit po 7 dnech od vylití anhydritové podlahy.
Jak izolovat betonovou podlahu
Poškození a nerovnosti starého betonu nejsnáze vyrovnáte samonivelační betonovou stěrkou. Na betonovou vrstvu se kladou bitumenové pásy, které je třeba spojit svařením. Chcete-li účinek hydroizolace ještě znásobit, použijte na beton speciální izolační nátěr.
Jak opravit povrch betonu : Pro menší opravy betonových ploch lze použít epoxidy nebo dvousložková cementová lepidla případně tmel. K dispozici je i univerzální opravná malta, vhodná jak pro venkovní, tak vnitřní použití. K větším opravám je vhodnější použití různých speciálních vysprávkových malt.
Odpověď: Průměrná tloušťka pokládaného betonu se pohybuje od 45 mm-60 mm. V závislosti na projekt či skladby podlahy a jejich určení. Pro vaší skladbu doporučuji 55 mm potěru vč. polymer vláken.
U novostaveb se pro izolaci podlahy nepodsklepeného domu standardně používají podlahové EPS desky. Pro splnění legislativních požadavků musí mít tloušťku minimálně 10 cm, dle doporučení pak 14 cm. Má-li budova odpovídat nízkoenergetickému standardu, bude se tloušťka izolačních desek pohybovat až kolem 20 cm.
Čím míchat beton
Pokud potřebujete připravit menší množství betonu, můžete jej namíchat v kolečkách nebo kýblu pomocí elektrického míchadla. Při častějším betonování doporučujeme investovat do stavební míchačky, která vám práci usnadní a zajistí spolehlivé promísení všech složek.Do betonu se však používá štěrk s frakcí 4-16 mm, někdy je doporučován jemnější štěrk s frakcí 4-8 mm. Tyto vlastnosti jsou závislé především na tom, pro jaké účely má být beton použit. Nejideálnější volbou štěrku do betonu je pak obecně štěrk s frakcí 8/16.Pokud potřebujete urychlit zrání betonu, lze použít speciální přísady, jako je Soudaquick. Tyto přísady urychlují tuhnutí a tvrdnutí betonu, umožňujíc práce při teplotách pod bodem mrazu a zvyšujíc odolnost vůči posypovým solím.
Na otázku, jak často byste měli podlahy utírat, nelze odpovědět paušálně. Většinou stačí všechny podlahy lehce vytřít jednou týdně. Pokud však s Vámi v jedné domácnosti žijí domácí zvířata nebo děti, doporučujeme uklízet podlahy častěji. Pokud budete pravidelně uklízet zvířecí srst, poděkují Vám především alergici.
Co dát na betonovou podlahu : SILAMAT vytváří odolný matný film, který umožňuje běžné pochozí zatížení již po cca. 3 hodinách od nátěru. Barva má atest na protikluznost podlah a může být použita pro exteriér i interiér a také na asfaltové plochy. V základní nabídce je 8 odstínů v balení již od 0,9 litru.
Jak opravit starou betonovou podlahu : Z díry v podlaze stačí odstranit nesoudržné části, průmyslovým vysavačem vysát prach, díru navlhčit vodou a zapravit betonovou směsí. Povrch betonové směsi se zahladí ocelovým hladítkem a je hotovo. Menší díry v betonové podlaze není třeba opravovat, vyrovnají se během aplikace samonivelační stěrky.
Jak spojit starý a nový beton
Dvousložkový epoxidový nátěr pro spojení starého a nového betonu. ResiFix SE je dvousložkový epoxidový nátěr speciálně navržený jako adhezní (spojovací) spojovací můstek mezi starým a novým betonem. Vyznačuje se jednoduchou aplikací a vykazuje skvělou přilnavost k suchým i vlhkým podkladům.
Z díry v podlaze stačí odstranit nesoudržné části, průmyslovým vysavačem vysát prach, díru navlhčit vodou a zapravit betonovou směsí. Povrch betonové směsi se zahladí ocelovým hladítkem a je hotovo. Menší díry v betonové podlaze není třeba opravovat, vyrovnají se během aplikace samonivelační stěrky.Betonová podlaha musí být samozřejmě čistá, bez olejových fleků a nesmí se drolit/loupat/praskat. Nesmíme povrch ani kletovat (potřít směsí cementu a vody) ani poprašovat cementem, barva by se spojila s ním, a ne s vlastním betonovým povrchem. Případné nerovnosti vyspravíme betonovou stěrkou a necháme řádné vyschnout.
Jak tepelné izolovat podlahu : Podlaha na terénu, nad nevytápěným sklepem či garáží, nebo podlahy v nevytápěných půdách, tam všude je potřeba doplnit ještě silnou vrstvu tepelné izolace. Lze použít minerální vlnu i pěnový nebo extrudovaný polystyren.