Jak skladovat tinkturu?
Tinktury skladujeme při teplotě do 28 °C.Čistý konzumní líh 80% se používá k potravinářským účelům, k přípravě tinktur a nakládání bylinek.V lékárnictví se tinktury používaly už ve středověku. Jejich výhodou je totiž trvanlivost a vysoký obsah účinných látek. Jeden díl nařezaných bylinek nebo pupenů se zalije pěti díly čtyřicetiprocentního alkoholu. Luhuje se 7–14 dní, jednou denně je třeba výluh protřepat.

Jak správně skladovat bylinky : Bylinky bychom měli skladovat odděleně podle jednotlivých druhů. Můžete použít plechové krabice, nádoby z tmavého skla či plastové potravinářské krabice, které lze důkladně uzavřít. Nádoby či krabice s bylinkami je třeba popsat, aby nedošlo k záměně.

Jak uchovat bylinky v lednici

Za tímto účelem nejprve odstraňte zažloutlé nebo zvadlé listy a stonky. Poté omyté kuchyňské bylinky vložte buď do vlhké papírové nebo kuchyňské utěrky, nebo navlhčené do uzavíratelného plastového sáčku. Vlhkost zajistí, že si bylinky déle zachovají své aroma a tvar. Takto uložené bylinky vydrží přibližně týden až dva.

Jak se používají tinktury : Dávkování: Většinou se užívá propolisová tinktura ředěná vodou, například při silném zánětu nosohltanu se užívá 3 až 5 x denně 10 až 20 kapek nakapaných do šálku s 0,5 dl vody. Při všech interních indikacích, které vyvolávají horečnaté stavy 3 x denně 30 kapek.

tinktury užívejte na lačno. Minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm. tinkturu je možné zalít trochou horké vody a tím dojde k odpaření se alkoholu. Tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče.

Dobrý den, Severochema Technický Líh obsahuje přibližně 94% ethanolu, dále přísady pro odmašťování, a bitex pro velice hořkou chuť.

Kolik kaštanu na tinkturu

Na 500 ml potřebujeme minimálně 30 kaštanů. Necháme 3-5 týdnů macerovat, občas protřepeme. Scedíme a přelijeme do čisté lahvičky. Tinkturu vtíráme do postižených míst.Nejpříjemnější formou mazání na křečové žíly je určitě gel. Potřebujeme na něj alespoň 3 dcl kaštanové tinktury. Přelijeme ji do kastrůlku a přidáme jednu a půl čajové lžičky agar-agaru, přivedeme k varu a tři minuty mícháme. Pak tekutinu nalijeme do vyšší nádoby vhodné na mixování a necháme ztuhnout.Jak už jsem psala, základem by neměly být velmi výrazné a aromatické byliny, jako třeba ibišek, šalvěj, levandule, mateřídouška, tymián … o pelyňku nemluvě. Ty vše ve větším množství přebijí, proto by měly být ve směsi zastoupeny jen doplňkově.

Jak zamrazit bylinky

Některé bylinky – petržel, pažitku, kopr či koriandr – je vhodné nasekat na menší kousky a vložit do sáčky či krabičky. Mátu či libeček ideálně zamrazujeme ve formičce na led zalité tekutinou. Ideální pro zamražování bylinek jsou chladničky s funkcí rychlého zchlazení.

Jak uchovat bylinky přes zimu : Většina bylinek je proti mrazu do značné míry odolná a přezimování venku zvládnou, dá se jim ale několika jednoduchými způsoby pomoci. Vlhkost zadrží a kořínky před mrazem ochrání mulčovací kůra rozprostřená kolem rostlin, případně je lze zakrýt netkanou textilií, chvojím, slámou nebo suchým spadaným listím.

Jak uzivat tinkturu z hlohu : Tinkturu můžete bezpečně užívat. Většinou ji používám v dávce 2 – 4 ml tinktury denně – dlouhodobě. Nedokáži zhodnotit, zda zrovna na Váš stav bude prospěšná, ale za zkoušku to jistě stojí. Díky svoji neutrálnosti nemá žádné kontraindikace.

Jak vyrobit gel z tinktury

Nejpříjemnější formou mazání na křečové žíly je určitě gel. Potřebujeme na něj alespoň 3 dcl kaštanové tinktury. Přelijeme ji do kastrůlku a přidáme jednu a půl čajové lžičky agar-agaru, přivedeme k varu a tři minuty mícháme. Pak tekutinu nalijeme do vyšší nádoby vhodné na mixování a necháme ztuhnout.

Alkohol organismus dehydruje, proto je dobré každý „panák“ nebo koktejl zapít sklenicí čisté vody. A dobré je dát si ještě jednu sklenici vody před spaním. Naopak káva stejně jako další nápoje s obsahem kofeinu organismus ještě více odvodňují a tím zhoršují zvládání nadměrného množství alkoholu.Rychlejšímu odbourání alkoholu může napomoci vitamin C. Ať už v tabletách, které jsou běžně k dostání v lékárnách a drogeriích, nebo v přírodní formě – například pomerančová šťáva, nebo šťáva z jiných citrusů. Prodávají se i různé preparáty, které urychlují vstřebávání alkoholu.

Jak dlouho se čistí tělo od alkoholu : Odhadovaná doba, než alkohol zcela opustí tělo, je přibližně 10 hodin. Příklad 2: Středně velké množství vypitého alkoholu – Pro osobu o hmotnosti 80 kg, která během 2 hodin vypije 200 gramů alkoholu (asi 7–8 standardních drinků), bude odhadovaná doba pro úplné vystřízlivění přibližně 13 hodin.