Jak skladovat papir?
Při skladování papíru vždy dodržujte následující pravidla:

  1. Neskladujte papír na místech vystavených přímému slunečnímu záření.
  2. Neskladujte papír v místech s vysokou vlhkostí (70 % a více).
  3. Skladujte jej na rovném povrchu.
  4. Papíry neskladujte svisle.

Správná teplota: kartonové krabice doporučujeme skladovat v teplotním rozmezí 5 až 30 °C. Při skladování je vhodné se vyhnout náhlým změnám teploty. Krabice by měly být chráněny před zdroji tepla (např. radiátory) a lepenka musí být také chráněna před slunečním zářením.Karton vyžaduje pro skladování dodržení specifických podmínek. Jako u každého obalu na bázi papíru jsou klíčovými parametry teplota a vlhkost. Kartonové krabice doporučujeme skladovat v teplotním rozmezí od 5 do 30 °C.

Jak uchovat Termopapír : Termopapír je třeba skladovat především v suchu jako každý jiný papír. Od normálního papíru se však liší tím, že je opatřen termocitlivou vrstvou, do které se záznam "vypaluje" termotiskárnou. Z toho vyplývá, že jej navíc musíme chránit před tepelnými zdroji, tak jako i před dlouhodobým slunečním zářením.

Jak skladovat látky

Chemikálie byste měli vždy skladovat ve vhodných a těsně uzavřených obalech. Ty musíte dle předpisů správně označit – využijte třeba bezpečnostní nádoby, které jsou již označené a přizpůsobené pro skladování hořlavých látek. Bezpečnostní nádoba Justrite je vhodná pro žíravé a hořlavé látky.

Kde skladovat pusinky : Nadýchané a křehké cukroví, jako jsou třeba kokosky nebo sněhové pusinky – je nutné skladovat v suchu, vlhkost jim rozhodně nesvědčí. Uschovejte je v papírovém sáčku, nedávejte je do plastové krabičky ani do ledničky.

Nejprve se soustřeďte na první stranu krabice. Ohněte do pravého úhlu její kratší protilehlé klopy a následně na ně přihněte i delší. Přidržte je u sebe a lepicí páskou (nejlépe v odvíječi) spoj několikrát po celé délce přelepte. Bude to dno krabice, takže je potřeba, aby pořádně drželo.

Paštiky a zavařené maso

Maso i paštiky jsou zavařené, a proto je můžete bez starostí skladovat v suchu až do teploty 25 °C. Po otevření skaldujte ideuálně v lednici do 6 °C a spotřebujte do 2 dnů.

Kam vyhodit termopapír

Eko-kom totiž uvádí: „Termopapír patří do směsného odpadu, protože obsahuje plnidla, která brání jeho rozvlákňování, a z tohoto důvodu je tedy k recyklaci nevhodný.Postup při impregnování je velmi jednoduchý: ve vhodném rozpustidle (aceton, toluen, chloroform nebo ředidlo na syntetické nátěrové hmoty) rozpustíme přiměřené množství pěnového polystyrenu (ca 5 g na 100 ml), jednotlivé listy papíru ponoříme do roztoku, otřeme přebytečný roztok a naimpregnovaný papír usušíme.Chemikálie byste měli vždy skladovat ve vhodných a těsně uzavřených obalech. Ty musíte dle předpisů správně označit – využijte třeba bezpečnostní nádoby, které jsou již označené a přizpůsobené pro skladování hořlavých látek. Bezpečnostní nádoba Justrite je vhodná pro žíravé a hořlavé látky.

Slepený nebo vytištěný střih lze poté skladovat různými způsoby. Někdo velké střihy stočí do roličky a zajistí gumičkou, vloží do papírového tubusu a nebo třeba do ruličky od toaleťáku 🙂 .

Jak správně skladovat perníčky : Většinu cukroví můžete uložit do plastových či plechových dóz vystlaných papírovým ubrouskem. Dobře těsnící nádoby ocení zejména perníčky, sušenky a linecké cukroví, které má během skladování teprve změknout. Spolehnout se přitom můžete na osvědčenou babskou radu – do krabičky s perníčky vložte rozkrojené jablíčko.

Jak dlouho vydrží cukroví s krémem : Krémové cukroví, například s máslovou nebo karamelovou náplní, může mít kratší trvanlivost. Je obvykle nejlepší spotřebovat je do jednoho týdne od výroby.

Jak správně složit krabici

Základním pravidlem při skládání krabic je to, že nikdy nepoužíváme nůž ani nůžky pro ohýbání jednotlivých klop. Všechny krabice na sobě mají dostatečně naznačená a prolisovaná místa ohybu předurčená k zalomení. Kdybyste si ještě pomáhali ostrým předmětem, riskovali byste rychlejší odtržení a rozpadnutí krabice.

Nápojáč třídíme do oranžového kontejneru

No a všechny tyhle krabice na pitíčka, vína a mlíčka (malý i velký) se mají třídit do oranžových kontejnerů. Jak už to ale bývá, jsou i tady výjimky a někdy se nápojové kartony třídí do jedné nádoby spolu s jiným druhem odpadu.Domácí paštiku můžete uchovat v chladničce po dobu až 5 dní. Pokud se paštiku rozhodnete zavařit, udělejte to raději dvakrát, aby se zničilo co nejvíc nežádoucích mikroorganismů. I potom však paštiku skladujte v lednici a spotřebujte do 14 dnů.

Jak dlouho vydrzi paštika : Paštiku ve skleničkách nechám vychladnout a pak odležet 24 hodin v chladničce. V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva. Před podáváním ji nechám 30 minut prohřát na pokojovou teplotu. Sváteční variantu paštiky zdobím a ochucuju skvělým brusinkovým želé.