Jestliže ve skříni nemáte dostatek místa, uložte oblečení do uzavíratelných boxů. Boxy perfektně těsní, a proto je pak nemusíte mít doma, ale můžete je schovat například na půdu nebo do sklepa. Nemačkavé oblečení je možné uskladnit také ve vakuových pytlích, které vám ušetří spoustu místa.Vždy pamatujte na to, že sezónní oblečení je třeba ukládat čisté, vyprané a suché. Stejně tak skladujte i boty – suché, ošetřené a vyčištěné. Můžete je vycpat novinami, kožené boty je vhodné ošetřit krémem.Sklep je ideální místo na skladování ovoce, zeleniny a všemožných zavařenin. Ty se tu ale často potkávají ještě se sportovním vybavením, nářadím, zahradní technikou a spoustou krabic odloženého oblečení a nepoužívaného zařízení domácnosti.
Jak uspořádat sklep : Pro uspořádání prostoru a montáže regálů se nebojte zužitkovat každý volný prostor. Na volnou stěnu je možné připevnit magnetické systémy nebo plastové stěny. Na ty se dá umístit nářadí, kabely a podobné maličkosti. Pokud je váš sklep vlhký, či do něj občas zatéká, využijte závěsné systémy ke stropu.
Co muze být ve sklepe
Sklepy jsou vhodné pro uskladnění potravin, případně nápojů (pivo, víno, medovina aj.), protože se v nich drží stálá, poměrně nízká teplota. Užívají se též k uskladnění materiálu, technologií, topiva, přebytečných věcí apod. Při bombardování nebo během přírodní pohromy (tornádo) mohou sloužit též jako úkryt.
Jak skladovat zimni věci : Jestli máte skříň přímo pro zimní oblečení, máte vyhráno. Bundy je nejlepší pověsit na ramínko, zbytek oblečení stačí jen poskládat na police. Jestli máte místa méně, dá se oblečení složit do krabic. Výborně se k tomu dají využít vakuové pytle, které sníží objem, chrání před roztoči, moly i vlhkostí.
Stejně jako u košil, i mikiny a trička lze skladovat dvěma způsoby – pověsit ve skříni na tenké ramínko nebo složit na polici. V případě tohoto kusu oblečení se musíme vzdát ramínek – tenkých i silnějších. Svetry zavěšené ve skříni velmi rychle ztrácejí tvar a roztahují se.
Je zakázáno: – Ve sklepních a ostatních prostorách (chodby, schodiště) skladovat a ukládat vysoce hořlavý materiál včetně hořlavých kapalin (papír, dřevo, barvy, ředidla, pohonné hmoty a pod.) a nadměrné množství jiných hořlavých materiálů (papír, dřevo atd.).
Jak větrat ve sklepě
Sklepní místnosti se velice špatně větrají, protože zde nejde větrat klasickou cestou, tedy okny. Ve sklepích je potřeba k větrání využít ventilátorů\, které tyto místnosti dokážou perfektně odvětrat. Pro odvětrání sklepů je nejlepší využít potrubní ventilátory\, které dokážou vzduch odvětrat i na delší vzdálenosti.Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.Na spodní police uložte těžké věci jako hlína, cement, či brikety. Mohou sem jít i drobné spotřebiče, které jsou uloženy v krabicích. Na výše police uložte drobnější věci jako nářadí či boty, popřípadě prací prášky nebo toaletní papír. Regál vám může posloužit i jako archiv.
Sklepní místnosti se velice špatně větrají, protože zde nejde větrat klasickou cestou, tedy okny. Ve sklepích je potřeba k větrání využít ventilátorů\, které tyto místnosti dokážou perfektně odvětrat. Pro odvětrání sklepů je nejlepší využít potrubní ventilátory\, které dokážou vzduch odvětrat i na delší vzdálenosti.
Jak dostat vlhko ze sklepa : Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním a používáním odvlhčovačů instalovaných ve …
Jak skladovat zavařeniny : Jak zavařeniny skladovat
Zavařeniny skladujte v suchém sklepě nebo ve spíži, kde je ideálně sucho, temno a celoročně + – stejná teplota. Zbytečně zavařeniny neprotřepávejte, neťukejte s nimi apod. Tak vám vydrží i několik let, jen časem už třeba nebudou mít okurky tak hezkou barvu. Jedlé ale budou pořád.
Jak skladovat bundy
Ve skříni totiž může zabírat až příliš mnoho místa, které byste mohli využít jinak. Mezi klasické celoročně nevyužívané věci, které zabírají více místa, patří třeba zimní bundy a kombinézy. Tyhle kousky můžete klidně na léto umístit do krabice, boxu nebo igelitového pytle a dát je na místo, kde vám nebudou překážet.
Formální oblečení
Většině šatů prospívá umístění na dřevěná ramínka, i když potřeby se mohou lišit v závislosti na délce a materiálu. Máte-li drahé večerní šaty dlouhé až po zem, je nejlepší je pověsit na ramínko s kalhotovou tyčí, která vám umožní zajistit spodní část šatů nahoře a udržet je od podlahy.V ideálním sklepě by se měla teplota celoročně držet okolo 4 – 5 °C, nikdy ale nesmí klesnout pod 1 °C. Vlhkost by měla být někde mezi 70 – 80 %. Při nižší vlhkosti bude ovoce a zelenina rychleji vadnout. Naopak vyšší vlhkost již může působit potíže, je zde riziko šíření plísní a hub.
Jak zabranit vlhkosti ve sklepě : Sklep lze zbavit nadměrné vlhkosti několika způsoby: drenážemi odvádějícími vodu z okolí domu, vodorovnými izolacemi zdiva i podlahy sklepa, výstavbou dělicích příček s odvětráním, průběžným odčerpáváním vody z jímky vykopané v nejnižším místě podlahy, intenzivním větráním a používáním odvlhčovačů instalovaných ve …