Jak silnou čtyřkolku?
Řízení Čtyřkolka je vybavena řídítky podobnými řídítkům na motocyklu. Plyn se ovládá palcem pravé ruky, páčkou umístěnou na pravé straně řídítek. Řídítka jsou po obou stranách osazena také brzdovými pákami, zpětnými zrcátky a po pravé straně zkratovačem zapalování pro nouzové vypnutí motoru.B. Pořizuji užitkovou čtyřkolku

  • 300 ccm. S nejslabší kubaturou se spokojí začátečník, rybář nebo drobný kutil.
  • 400 ccm. Čtyřstovku využijete při práci na farmě, v lese nebo při odklízení sněhu.
  • 500 ccm. Čtyřkolky pro profesionální použití.
  • 700 ccm a více. Čím větší výkon, tím větší zábava.

– Elektrické startování: Pokud je čtyřkolka vybavena elektrickým startováním, je možnost ji nastartovat elektricky tlačítkem na řídítkách, nebo nastartovat a zhasnout motor dálkovým. Elektrické startování nahrazuje pouze manuální startér.

Jaký musím mít řidičák na čtyřkolku : Jako na traktor U pracovních čtyřkolek, homologovaných jako traktory, je potřeba řidičské oprávnění skupiny T. Ovšem k řízení čtyřkolek z podskupiny T3a, s maximální rychlostí 40 km/h, nebo T3b s maximální rychlostí 60 km/h, a do hmotnosti 3 500 kilogramů, stačí i řidičák skupiny B.

Jak funguje čtyřkolka

Připojitelný pohon 4 × 4

Připojitelný, spínaný nebo přiřaditelný pohon všech čtyř kol pracuje pouze tehdy, když zavelí řidič. U tohoto systému chybí středový diferenciál a motor pohání jen zadní nápravu, výjimečně přední. Pomocí mechanického nebo elektromechanického ovladače pak řidič kdykoliv sepne pohon druhé z nich.

Kolik km najede čtyřkolka : Obecně ale lze říci, že dobré pneu by měly bez problémů vydržet nejméně 5000 km. Tento údaj se může zdát paradoxně velmi nízký oproti automobilům, ale najet se čtyřkolkou v terénu tento počet kilometrů je úctyhodný výkon, který běžnému uživateli zabere mnoho měsíců až let.

Pokud čtyřkolku přihlásíte na žluté značky, nemáte povinnost jezdit na STK, ani nosit při jízdě helmu – což nedoporučujeme. Čtyřkolka se žlutou SPZ také nesmí na silnici 1. třídy a nesmíte s ní překročit rychlost 40 km/h. Navíc není povoleno vozit na ní spolujezdce.

Začneme tedy u přihlášení, čtyřkolky se v ČR registrují buď na žluté, nebo bílé SPZ. Pokud čtyřkolku přihlásíte na žluté značky, nemáte povinnost jezdit na STK, ani nosit při jízdě helmu – což nedoporučujeme. Čtyřkolka se žlutou SPZ také nesmí na silnici 1. třídy a nesmíte s ní překročit rychlost 40 km/h.

Jak často měnit olej ve čtyřkolce

Jak často měnit olej nelze určit všeobecně, doporučená frekvence jeho výměny je dána konstrukcí konkrétního motoru a proto je nutné řídit se doporučeními v uživatelském manuálu. Při běžném používání strojů se však doporučuje olej měnit minimálně 1x za sezónu.Řidičské oprávnění pro skupinu A1 platí i pro čtyřkolová vozidla o výkonu motoru do 15 kW, s hmotností v nenaloženém stavu do 400 kg a se zdvihovým objemem spalovacího motoru do 125 cm3. Kdo chce řídit silnější motorku, musí si počkat do své plnoletosti. Teprve v 18 letech můžete získat skupinu A2.Řidičský průkaz potřebný pro řízení takové čtyřkolky je skupiny B nebo T. STK a měření emisí: první prohlídka a měření po čtyřech letech, následující po dvou letech. 1) provozování čtyřkolky je takřka bez omezení, vždy dle typu, a v souladu s zákonem. čtyřkolky, stroje vyšší než 80 km/h.

Tento elektrický pohon všech kol je nepřetržitě aktivní a rozložení sil mezi jednotlivé nápravy upravuje přesně podle potřeby během zlomku sekundy. Změny probíhají zcela plynule a dříve, než dojde k prokluzu kol nebo výraznému snížení přilnavosti pneumatik. Technologie quattro dosáhla v motorsportu četných úspěchů.

Co je pohon 4×4 : Jak název napovídá, pohon všech čtyř kol (také známý jako 4WD/four-by-four/4×4) nemusí nutně označovat kategorii vozidel, ale konkrétní konfiguraci pohonu. Systém pohonu přenáší výkon motoru na všechna čtyři kola a zajišťuje trakci i v náročném, nerovném a nestabilním terénu.

Kolik můžu táhnout za čtyřkolkou : Běžné nebržděné vleky za auta mají celkovou homologovanou hmotnost do 750 kg. Ale většina běžných aut umožňuje táhnutí nebržděného přívěsu cca 500 kg. Prázdný vlek má hmotnost kolem 170 kg. To znamená, že za toto auto tento vlek můžeš připojit, ale můžeš na něm vést cca 330 kg.

Proč koupit 4×4

Výhody pohonu 4×4

Oproti klasickému pohonu je největší výhodou lepší trakce, tedy schopnost přenášet hnací sílu z kol na silnici anebo jakýkoli jiný terén. Dochází tedy k efektivnějšímu přenosu výkonu. Vozy s pohonem 4×4 proto mohou být bezpečnější na kluzkém povrchu, což znamená výhodu především za zhoršeného počasí.

Pokud budete mít čtyřkolku na bílé SPZ je nutné mít helmu, ochranu očí a každé čtyři roky jezdit na STK. Pokud čtyřkolku přihlásíte na žlutou SPZ, zákon neukládá povinnost jezdit na STK a nemusíte mít helmu.Pokud čtyřkolku přihlásíte na žluté značky, nemáte povinnost jezdit na STK, ani nosit při jízdě helmu – což nedoporučujeme. Čtyřkolka se žlutou SPZ také nesmí na silnici 1. třídy a nesmíte s ní překročit rychlost 40 km/h. Navíc není povoleno vozit na ní spolujezdce.

Jak dlouho můžu jezdit bez vymeny oleje : Jaký je ideální interval pro výměnu oleje Ačkoli se v servisních knížkách dočtete něco jiného, doporučení od mechaniků je – olej měňte po zhruba 15 tisících najetých kilometrech. Sváteční řidiči, kteří takovou vzdálenost v průběhu roku ani nenajezdí, by olej měli měnit alespoň jednou za 12 až 18 měsíců.