Jak si vyčistit zuby před návštěvou zubaře?
Pohovořte si se svým zubním lékařem o své anamnéze a alergiích. Několik hodin před zákrokem si můžete dát lehké jídlo a vodu, ale důkladně si vyčistěte zuby i mezizubní prostory. 12 hodin před zákrokem nebo v den zákroku nekuřte.Jemnými krouživými pohyby důkladně vyčistěte každý zub. Nejdřív zvenčí, poté zevnitř a nakonec i kousací plošky. Opakujte u spodních zubů.Na důkladné dočištění linie oddělující dásně od zubů se hodí jednosvazkové kartáčky na delší rukojeti, které dobře vyčistí i drobnější zuby, zadní stoličky a rovnátka.Zubní plak je měkký povlak na zubech, který se tvoří v průběhu celého dne a je plný bakterií. Pokud se tento povlak nebude odstraňovat pravidelně zubním kartáčkem a mezizubním kartáčkem, díky slině povlak zmineralizuje, ztvrdne a vytvoří se zubní kámen. Ten spolu s plakem dráždí dáseň, která je opuchlá, krvácí.

Co jíst před návštěvou zubaře : Není také zrovna ideální spojovat v jednom dni návštěvu u zubaře s pracovním pohovorem či návštěvou u tchýně. Dobře se vyspěte a rozhodně nechoďte do ordinace nalačno, ale ani nejezte krátce před návštěvou – ideální je lehké jídlo cca dvě až tři hodiny před návštěvou.

Jak dýchat u zubaře

Počítejte dobu nádechu a výdechu. Nadechněte se pomalu a poté vydechněte stejnou rychlostí. Udělejte to minimálně pětkrát, když např. čekáte v čekárně nebo během přestávek, když sedíte v zubařském křesle.

Co s sebou k zubaři : průkaz pojištěnce, průkaz totožnosti (občanský průkaz, pas, případně řidičský průkaz), seznam aktuálně užívaných léků, předchozí nálezy, lékařské zprávy od specialistů, případně propouštěcí zprávy z nemocnice, máte-li je k dispozici.

průkaz pojištěnce, průkaz totožnosti (občanský průkaz, pas, případně řidičský průkaz), seznam aktuálně užívaných léků, předchozí nálezy, lékařské zprávy od specialistů, případně propouštěcí zprávy z nemocnice, máte-li je k dispozici.

Sklovina se stává díky tomu měkčí a snadněji se poškodí, posléze tak snadněji vznikají zubní kameny nebo kazy. Trvá zhruba 30 minut po ukončení jídla, než se opět pH v ústech stabilizuje. Proto bychom se měli držet základního pravidla, tedy počkat zhruba půl hodiny po jídle s čištěním zubů.

Kolik minut si čistit zuby

Jediná správná odpověď je: dvakrát denně, dokud nejsou zuby čisté. To lze zjistit pomocí různých barevných indikátorů zubního povlaku. Pokud ovšem i přesto chceme alespoň nějaký časový údaj, dá se říci, že minimální čas, který potřebujeme k vyčištění všech zubů, jsou 2 minuty.Po konzumaci jídla je pro vyčištění zubů dostačující dvacetiminutový odstup. Je to z toho důvodu, že po jídle je sklovina na zubech měkčí a náchylná k poškození. Jídlo i pití totiž jemně zuby naleptává. Bezprostřední čištění chrupu zbytečně ztenčuje zubní sklovinu, což může vést k její citlivosti až přecitlivělosti.Pacienty upozorňuje, že pokud se necítí dobře, či mají příznaky virového onemocnění (zvýšená teplota, rýma, kašel), aby nenavštěvovali svého zubaře, nebo jen v případě velmi akutních stavů (např. výrazný otok v oblasti hlavy a krku).

Nebojte se svému lékaři říci o vaší úzkosti. Sdílejte jakékoli špatné zkušenosti, které jste v minulosti zažili, a požádejte o návrh strategie, jakým způsobem by šel strach z ošetření zmírnit. Nebojte se klást otázky. Většinou hlubší informace o tom, jakým způsobem ošetření bude probíhat, zmírňuje obavy z neznáma.

Jak pozná zubař že kouřím : Zubař většinou pozná především dlouhodobé účinky kouření (žluté zuby, plaky, záněty dásní, paradentózu a podobně). Jinak asi bude cítit cigaretu vykouřenou krátce před jeho návštěvou.

Jak se připravit na návštěvu zubaře : Měli bychom mu vyprávět o panu doktorovi, který se o zoubky stará, a že jednou za čas je potřeba zoubky ukázat, aby pan doktor poradil, jak si je má lépe čistit. Návštěva je potřebná i v případě, že dítě nemá žádné problémy se zuby, a to hlavně proto, aby vidělo, že pan doktor se jen podívá.

Jak dlouho si má člověk čistit zuby

Jediná správná odpověď je: dvakrát denně, dokud nejsou zuby čisté. To lze zjistit pomocí různých barevných indikátorů zubního povlaku. Pokud ovšem i přesto chceme alespoň nějaký časový údaj, dá se říci, že minimální čas, který potřebujeme k vyčištění všech zubů, jsou 2 minuty.

Nebojte se svému lékaři říci o vaší úzkosti. Sdílejte jakékoli špatné zkušenosti, které jste v minulosti zažili, a požádejte o návrh strategie, jakým způsobem by šel strach z ošetření zmírnit. Nebojte se klást otázky. Většinou hlubší informace o tom, jakým způsobem ošetření bude probíhat, zmírňuje obavy z neznáma.Na zubech bude hygienistku zajímat především jejich pevnost usazení v zubním lůžku, stav zubní skloviny (jestli není poškozená), přítomnost a kvalita výplní (případně neošetřené zubní kazy), protetické úpravy (implantáty, zubní náhrady, estetická korekce apod.) a také množství plaku na zubech a jazyku.

Co nejíst před čištěním zubů : Mezi jídlo, které způsobuje kyselejší pH v ústech než jiné, patří ovoce nebo džusy, ale také kupříkladu káva, nebo i jídla plná cukrů jako jsou sušenky, dorty, cornflakes nebo i čokoláda. Po jejich konzumaci trvá návrat k běžnému pH i 2 hodiny, pokuste se dodržet tedy o něco delší interval před čištěním zubů.