Jak si vyčistit dásně?
Zásadními ukazateli zánětu jsou:

  1. krvácení dásní při čištění zubů,
  2. citlivost, zarudnutí a otok dásní,
  3. ustupující dásně v oblasti zubních krčků,
  4. neustálý zápach z úst (halitóza),
  5. a usazování zubního kamene.

Na bolestivý zánět dásní jsou vhodné ústní vody, gely nebo masážní roztoky buď na čistě bylinné bázi nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vynikající je například šalvějová ústní voda. Šalvěj totiž působí antisepticky a má stahující účinek.TIPY PRO ÚSTNÍ HYGIENU

  1. Čistěte si zuby dvakrát denně.
  2. Denně si čistěte mezizubní prostory zubní nití nebo mezizubním kartáčkem.
  3. Pečlivě si čistěte také linii dásní.
  4. Přiložte zubní kartáček pod úhlem 45 stupňů k linii dásní a odstraňujte zubní plak krouživými pohyby shora dolů.

Jak urychlit hojení dásní : Pokud byste chtěl hojení urychlit, mohu Vám doporučit dutinu ústní vyplachovat odvarem z řepíku. Zubní pasty Elmex Vám mohu jen doporučit.

Co na zánět dásní babské rady

Například řebříček má protizánětlivé, dezinfekční a stahující účinky. Uvařte si z něj odvar a několikrát denně si jím vykloktejte. Podobné účinky jako řebříček má i šalvěj lékařská. Pro úlevu od otoků a zánětu můžete žvýkat její listy, vyplachovat si ústa výluhem nebo si potírat dásně koncentrovanou tinkturou.

Co vytahuje zánět ze zubu : Studené obklady, hřebíčkový olej, výplachy slanou vodou a volně prodejné léky – to vše může spolupracovat na dočasném boji proti bolesti a zánětu způsobené bolestí zubů.

Studené obklady, hřebíčkový olej, výplachy slanou vodou a volně prodejné léky – to vše může spolupracovat na dočasném boji proti bolesti a zánětu způsobené bolestí zubů.

Vždycky si čistěte zuby směrem „z červeného na bílé“, tedy od dásně směrem k zubu. To je obzvláště důležité u dásní, které jsou poškozené nebo dokonce zanícené (viz článek Zánět dásní). Při čištění používejte jemný tlak a krouživé pohyby. Vodorovnými pohyby si čistěte pouze kousací plošky.

Co je dobré na dásně

Častou příčinou ustupujících dásní jsou nesprávné návky při čištění zubů – příliš agresivní a nesprávné čištění zubů. Mezi další faktory, které mohou vést k ustupujícím dásním, patří genetické predispozice, hormonální změny, kouření, skřípání zubů nebo křivě rostlý chrup.Symptomy zánětu okostice

Bolest: Obvykle je lokalizovaná v místě postižení a může být ostrá nebo tupá. Bolest se často zhoršuje při fyzické aktivitě. Otok: Zánětlivá reakce může způsobit otok v oblasti postižené okostice. Zčervenání: Kůže nad postiženou oblastí může být červená a teplá na dotek.Aby se rána zahojila bez strupů a jizev, použijte prostředek, který vytváří ideální prostředí pro hojení ran, známé jako vlhké hojení. Při použití obvazu nebo náplasti se nemusíte obávat přilepení na ránu. Prostředky vlhkého hojení pro urychlení hojení ran jsou: Hemagel, BepanGel, Flamigel a ActiMaris.

Pro léčbu zánětu dásní jsou určeny speciální zubní pasty. Pro zmírnění bolesti lze skousnout i koření hřebíček, který má i dezinfekční účinek, příp. lze použít i výplach šalvějovým odvarem.

Jak uklidnit bolavé dásně : Péči je vhodné doplnit i bylinnými výplachy nebo spreji, obsahujícími například šalvěj či tea tree oil. Pro podporu ústní mikrobioty můžete použít probiotické pastilky. Podrážděné dásně pomůže zklidnit i speciální gel na parodontózu a v případě bolestivých dásní je možné sáhnout i po lécích proti bolesti.

Jak dostat hnis ze zubu : Je potřeba co nejdříve navštívit zubního hygienistu a provádět správné čištění zubů. Vhodné je používat sonický kartáček a výplach ústní vodou. Vhodné je taky používat jednosvazkové a mezizubní kartáčky. Pro léčbu zánětu dásní jsou určeny speciální zubní pasty.

Jak poznat zánět čelisti

Pocit, že čelist není správně zarovnaná nebo že skus je nepřirozený Problémy s otevíráním úst nebo žvýkáním, které mohou být doprovázeny lupáním, praskáním nebo skřípáním v kloubu. Bolest hlavy a bolesti v obličeji, které mohou být chybně interpretovány jako migrény. Otupělost nebo brnění v oblasti čelisti a obličeje.

Zubní kámen může odstranit váš zubař nebo dentální hygienista. V ambulancích dentální hygieny se k odstranění zubního kamene nejčastěji používá ultrazvukový přístroj umožňující rozbití i těch nejtvrdších vrstev zubního kamene ultrazvukovými vlnami.Základem péče při zánětu dásní je důsledná ústní hygiena. Kartáček vybírejte měkký, aby nedráždil citlivé dásně, a měňte ho maximálně po 3 měsících. Nezbytné je také čištění mezizubních prostor, k čemuž jsou ideální mezizubní kartáčky či zubní nitě.

Jak vytáhnout hnis z dásně : Je potřeba co nejdříve navštívit zubního hygienistu a provádět správné čištění zubů. Vhodné je používat sonický kartáček a výplach ústní vodou. Vhodné je taky používat jednosvazkové a mezizubní kartáčky. Pro léčbu zánětu dásní jsou určeny speciální zubní pasty.