Jak si vybrat biřmovací jméno?
Dále vyplňujete biřmovací jméno – tedy opět jméno patrona, kterého jste si vybrali k biřmování. Ti, co jsou křtění a biřmovaní zároveň tedy vyplňují všechna tři jména.V osobním životě si můžeme za „patrona“ zvolit kohokoliv, s kým takový vztah prožíváme, kdo nám je v životě vzorem, o kom věříme, že nám může pomáhat, o kom věříme, že žije v plnosti Božího království. Takový vztah můžeme prožívat třeba ke své babičce, protože nás oslovil její svatý život.Biřmován může být člověk, který je pokřtěn v katolické církvi, byl už připraven k přijímání svátosti smíření a eucharistie, dosáhl zmíněného věku a absolvoval přípravu na přijetí svátosti biřmování. Jen v nebezpečí smrti může a být ten, kdo byl pokřtěn a nebyl biřmován, biřmován neprodleně a to i knězem.

V kolika letech je biřmování : Podle staré praxe západní církve nenásleduje u dítěte biřmování hned po křtu, jako tomu má být u dospělého křtěnce, nebo jak tomu je u pravoslavných křesťanů, ale je odloženo až do dospívání nebo dospělosti. Biskupské konference mají stanovit nejnižší věk biřmovanců. U nás je to 15 roků.

Jak si udělat druhé jméno

Prohlášení o volbě druhého jména není časově omezeno, nepodléhá správnímu poplatku, lze je učinit pouze jednou a nelze je vzít zpět. Podrobné informace poskytne kterýkoli matriční úřad. Fyzická osoba je povinna užívat v úředním styku dvě jména, jsou-li zapsána v matriční knize vedené matričním úřadem.

Kdo je patron čeho : Patron (latinsky patronus) byl v antickém Římě pán ve vztahu ke svým klientům nebo propuštěncům. Označuje také vztah bývalých římských úředníků a vojevůdců k dobytým a spravovaným provinciím. Patron vystupuje v jejich zájmu v politice nebo jinak hájí jejich zájmy.

V římskokatolickém ritu se svátost biřmování uděluje prostřednictvím pomazání olejem (křižmem) na čelo, spolu s vkládáním rukou udělovatele svátosti a slovy: „(jméno ve vokativu), přijmi pečeť daru Ducha svatého“ (lat. accipe Signaculum doni Spiritus Sancti).

Mladý chlapec nebo dospělý muž ocení jako dárek k biřmování zejména zlatý pánský náramek. Potěšíte jej rovněž, když jej obdarujete zlatým pánským náhrdelníkem nebo zlatým řetízkem doplněným o zlatý přívěsek. A to zejména s motivem křesťanského kříže, andělského křídla, andílka nebo Madonky.

Kolik jmen můžu mít

po nabytí účinnosti zákona č. 301/2000 Sb., o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů, je možné používat dvě jména (a to buď se spojovníkem, nebo oddělená mezerou). Omezení počtu jmen se nevztahuje na případy, kdy dítě ani jeho rodiče nemají české občanství.K žádosti je třeba přiložit matriční doklady (rodný, oddací list, popřípadě úmrtní list u osoby ovdovělé), pravomocný rozsudek o rozvodu či o zániku partnerství, doklad o místu trvalého pobytu na území ČR, doklad o státním občanství a souhlas osoby starší patnácti let, jde-li o změnu jejího jména nebo příjmení.Svatý Josef, snoubenec Panny Marie, ochránce Svaté rodiny, světec, který je patronem rodiny a patronem umírajících. Papež František vyhlásil letošní rok, rokem Svaté rodiny a začíná svátkem sv.

V obecné řeči se patronem rozumí též osoba či skupina osob, která určitým způsobem chrání či podporuje jiného člověka nebo skupinu osob – drží nad nimi patronát.

V kolika letech biřmování : Nejčastěji se slaví v blízkosti Letnic, ale může to být i kdykoli během roku. Slavnost, při které se uděluje biřmování, začíná tak trochu už na Zelený čtvrtek, když biskup v katedrále světí posvátné křižmo pro celou svoji diecézi. Biřmování se zpravidla uděluje ve mši svaté.

Kolik stojí si dát druhé jméno : Prohlášení o volbě druhého jména není časově omezeno, nepodléhá správnímu poplatku, lze je učinit pouze jednou a nelze je vzít zpět. Podrobné informace poskytne kterýkoli matriční úřad. Fyzická osoba je povinna užívat v úředním styku dvě jména, jsou-li zapsána v matriční knize vedené matričním úřadem.

Kolik stojí přejmenování jména

Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč.

Za povolení změny příjmení hanlivého, výstředního, směšného, cizojazyčného nebo na dřívější příjmení činí správní poplatek 100,-Kč, za změnu jména nebo příjmení v ostatních případech zaplatí žadatel poplatek 1000,-Kč.Správní a místní poplatky:

200,- Kč povolení změny příjmení cizojazyčného nebo na dřívější příjmení ….. 300,- Kč povolení změny jména nebo příjmení v ostatních případech ….. 3.000,- Kč

Kolik je svatých : Oficiální seznam světců katolické církve se nazývá Římské martyrologium, latinsky Martyrologium Romanum. Seznam z roku 2001 uvádí 6 538 jmen světců, blahoslavených, mučedníků a andělů.