Jak si psát chytré poznámky?
V knize Jak si dělat chytré poznámky popisuje Sönke Ahrens Luhmannův geniálně jednoduchý a přesto komplexní systém v kontextu dnešního světa a ukazuje, jak jej uplatnit v práci s informacemi: při čtení, myšlení i psaní. Ahrens odkazuje i na neurovědu a objasňuje, proč je zettelkasten tak efektivní.Pár zlatých pravidel pro lepší práci s poznámkami:

  1. Využívejte poznámky pro pravidelné opakování látky.
  2. Obrázky se pamatují lépe než slova, takže si do poznámek klidně kreslete obrázky.
  3. Pokud rádi používáte barvy pro lepší rozřazení, udělejte to později.
  4. Nesnažte se zapsat si všechno.
  5. Pište krátké, výstižné věty.

Metoda chytrých poznámek, se kterou se v této audioknize seznámíte, zefektivní nejen přípravu, ale i samotné psaní. Audiokniha vám představí svět zettelkasten, legendární metodu vytvořenou sociologem Nikolasem Luhmannem, kolem které se vytvořila globální komunita.

Jak si dělat poznámky na vysoké škole : Poznámky z hodiny se píšou do pravého sloupce, levý je určen na to, abyste si do něj po hodině zapsali nejdůležitější informace nebo otázky k tématu, ke kterým se chcete vrátit. Spodní část stránky pak slouží jako místo pro zopakování a shrnutí celého kapitoly.

Jak se dělají výpisky

Každý referát by měl mít v první řadě úvod a závěr. V úvodu vtáhněte čtenáře do konkrétního tématu. Nastiňte danou problematiku, položte otázky a vysvětlete, proč vás dané téma zajímá a jaký je váš cíl. V závěru shrňte celou práci, nejdůležitější informace a poznatky.

Jak organizovat poznámky : Pro každý sešit nebo soubor poznámek vytvořte obsah na míru. V obsahu uveďte, co je v sešitu nebo poznámkách obsaženo, například seznam kapitol, témata nebo data. Díky tomu pak potřebné informace rychleji najdete a ve svých poznámkách se budete lépe orientovat.

Proč je psaní poznámek důležité

Zapisování nápadů, zadaných úkolů nebo jiných informací, vám pomohou usnadnit a zlepšit práci a zároveň vám pomohou se rychle vrátit ke všem dřívějším myšlenkám, které byste jinak mohli zapomenout.

Jakoukoliv audioknihu si můžete buď poslechnout přímo v prohlížeči, nebo stáhnout. V případě, že chcete audioknihu poslouchat v autorádiu, MP3 přehrávači či dalších podobných zařízeních, stačí soubory audioknihy přemístit např. pomocí USB kabelu.

Jak namluvit audioknihu

Pokud byste se i vy chtěli do procesu vytváření audioknih zapojit, není nic jednoduššího, než se o to sám doma pokusit. Pro dobrou nahrávku vám stačí lepší mikrofon k počítači a kterýkoliv stříhací program zdarma, například Audacity.Dobrý den, počítají se pouze koncoroční známky, ze všech předmětů uvedených na vysvědčení (1. -3. ročník).Jakmile pak splníte zkoušku z neúspěšného předmětu, můžete být připuštěni k dalším zkouškám, aniž byste promarnili semestr navíc. Počítejte ale s tím, že učitelé nemají povinnost zapsat vám předmět, pokud nemáte splněné všechny předchozí rekvizity. Často také musíte navíc získat souhlas vedoucího oboru nebo děkana.

Co musíte znát Výtah stručně shrnuje hlavní myšlenky textu. Zaznamenává podstatné informace z odborného článku, případně z celé knihy. Je stručný, vyjadřujeme se v co nejkratších, jednoduchých větách, dodržujeme přehlednou stavbu.

V čem psát poznámky : Nejlepší aplikace na poznámky

  1. Evernote.
  2. Google Keep.
  3. OneNote.
  4. ColorNote.
  5. Zoho Notebook.
  6. Simple Note.
  7. Nimbus Notes.
  8. Joplin.

Jak dělat poznámky pod čarou : Přidávání poznámek pod čarou a vysvětlivek

  1. Klikněte na místo, kam chcete poznámku pod čarou přidat.
  2. Klikněte na vložit > Vložit poznámku pod čarou. Word vloží do textu značku odkazu a do dolní části stránky přidá značku poznámky pod čarou.
  3. Zadejte text poznámky pod čarou.

Jak odpovedet na poznámku

Odpovídání na poznámky na Instagramu

  1. Vpravo nahoře v kanálu příspěvků klepněte na nebo na .
  2. Klepněte na něčí poznámku, kterou vidíte v horní části svých doručených zpráv nebo v horní části jeho profilu.
  3. Klepněte na Pošlete zprávu… a napište odpověď.
  4. Klepněte na Odeslat. Odpověď se pošle jako zpráva do Directu.


Audiokniha je nahrávka mluveného slova. Obvykle vychází z tištěných materiálů, ale nemusí jít za každou cenu o přesnou audioverzi knihy. Mluvené nahrávky jsou dostupné ve školních a veřejných knihovnách a v menší míře v obchodech s hudebními nosiči.Nejvyužívanějším způsobem poslechu audioknih jsou specializované stránky, jako jsou např. Audiolibrix, OneHotBook nebo Audiotéka.

V čem přehrát audioknihy : Audioknihy můžete poslouchat na více zařízeních: PC, telefon, tablet, MP3 přehrávač. Audiokniha zakoupená přes uživatelský účet na webových stránkách Audiotéka bude dostupná také v mobilní aplikaci Audiotéka na telefonu, stačí se přihlásit ke stejnému účtu.