Jak si ověřit bezdlužnost?
Jak zjistit bezdlužnost a získat potvrzení o bezdlužnosti online

  1. Přejděte na hlavní stranu webu (Registrdluzniku.cz)
  2. Do formuláře vyplňte požadované údaje.
  3. Vyberte způsob platby a e-mail, na který má být výsledek kontroly (výpis bezdlužnosti, případně s přehledem dluhů evidovaných u daného subjektu) zaslán.

Potvrzení o bezdlužnosti vydává na základě žádosti o bezdlužnost OSSZ. Nestanoví-li zvláštní zákon jinak, je lhůta pro vyřízení žádosti o bezdlužnosti 30 dnů od jejího podání, nejpozději 60 dnů (§ 71 zákona č. 500/2004 Sb., Správní řád). Stav vyřizování své žádosti můžete po přihlášení sledovat pod volbou Moje podání.Vydání potvrzení o bezdlužnosti je zpoplatněno podle položky 1 bod 2 písm. a) sazebníku zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o správních poplatcích“) správním poplatkem ve výši 100 Kč.

Jak zažádat o potvrzení bezdlužnosti : Žádost o vydání potvrzení o bezdlužnosti nebo o stavu osobního daňového účtu je nutné podat celnímu úřadu místně příslušnému podle sídla či bydliště žadatele. Bližší informace naleznete v popisu životní situace. K učinění žádosti lze použit inteligentní formulář (ZFO), přičemž jde o preferovanou variantu.

Kde se Vyrizuje Bezdluznost

K čemu potvrzení o bezdlužnosti slouží

  1. finanční úřad,
  2. celní úřad,
  3. Úřad práce,
  4. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ),
  5. Všeobecná zdravotní pojišťovna,
  6. registry dlužníků (např. SOLUS).

Jak zaplatit poplatek za bezdlužnost : Od začátku roku 2021 je opět nutné zaplatit správní poplatek 100 Kč. Posílá se na účet místně příslušného finančního úřadu. Číslo účtu svého příslušného finančního úřadu najdete v seznamu poboček. Použijte předčíslí 3711 a jako variabilní symbol rodné číslo žadatele.

Potvrzení o bezdlužnosti vydává na základě žádosti o bezdlužnost OSSZ. Nestanoví-li zvláštní zákon jinak, je lhůta pro vyřízení žádosti o bezdlužnosti 30 dnů od jejího podání, nejpozději 60 dnů (§ 71 zákona č. 500/2004 Sb., Správní řád).

Podávám DP elektronicky přes mojedane.cz (dříve EPO)

  1. V portálu si stáhněte opis daňového přiznání v PDF a uschovejte. Můžete si stáhnout i jen pracovní verzi a zkonzultovat ji s finančním poradcem před samotným podáním.
  2. Po podání daňového přiznání si uložte „Opis elektronického potvrzení podání“.

Kam platit poplatek za bezdlužnost

Od začátku roku 2021 je opět nutné zaplatit správní poplatek 100 Kč. Posílá se na účet místně příslušného finančního úřadu. Číslo účtu svého příslušného finančního úřadu najdete v seznamu poboček. Použijte předčíslí 3711 a jako variabilní symbol rodné číslo žadatele.Potvrzení o bezdlužnosti vydává na základě žádosti o bezdlužnost OSSZ. Nestanoví-li zvláštní zákon jinak, je lhůta pro vyřízení žádosti o bezdlužnosti 30 dnů od jejího podání, nejpozději 60 dnů (§ 71 zákona č. 500/2004 Sb., Správní řád).Pokud podáte přiznání pozdě, ale vypočtená daň je nižší než 200 Kč, žádná sankce vám nehrozí. Pokud však přiznání nepodáte vůbec, hrozí vám pokuta od 500 Kč až do 300 000 Kč. Navíc za každý den zpoždění se vám může počítat penále 0,05 – 5 % z dlužné částky daně nebo úroky z prodlení.

Na stránkách Finanční správy ČR jsou dostupné vzory všech daňových tiskopisů ve formátu PDF. Přímo ze stránek Finanční správy ČR je možné stáhnout daňové tiskopisy, které slouží k „archivaci“, popř. „ručnímu“ vyplnění a doručení na příslušný Finanční úřad.

Jak zjistit dluh u finančního úřadu : Kontrola závazků u finančního úřadu. Jsou situace, při kterých může vzniknout dluh i vůči finančnímu úřadu. Výpis o bezdlužnosti vystavuje příslušný FÚ a je možné o něj zažádat buď osobně, nebo pomocí datové schránky. Je zpoplatněn částkou 100 Kč a na vyřízení žádosti má úřad 30 dnů.

Kolik je pokuta za nepodání daňového přiznání : Celkově pokuta nesmí přesáhnout 300 tisíc korun. Když nedodáte přiznání ani po výzvě finančního úřadu, bude pokuta aspoň 500 korun, ale může být až pět procent stanovené daně, odpočtu nebo ztráty.

Jaká částka se nemusí danit

Co přesně jsou příležitostné příjmy a jaké jsou daňové povinnosti při překročení limitu vám prozradíme v následujícím textu na BusinessInfo.cz. Příležitostné příjmy do výše 50 tisíc korun ročně (do roku 2023 30 tisíc korun) nepodléhají zdanění. Připomínáme, že sem nepatří výdělky autorů.

Vstupte na stránku portálu MOJE daně. Klikněte na odkaz ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU a dále na možnost ZJIŠTĚNÍ STAVU PODÁNÍ. Následně bude zobrazena stránka STAV ZPRACOVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH PODÁNÍ, na které klikněte na odkaz NAČTENÍ SOUBORU S POTVRZENÍM (.Podání můžete na finanční úřad odeslat přímo z DIS+ a nemusíte se již nikam přihlašovat. Kopii daňového přiznání a údaje o datu a času jeho odeslání pak najdete v DIS+ v sekci Formuláře v části Odeslané.

Jak zjistit dlužníka zdarma : Navštivte webovou stránku https://www.centralniregistrdluzniku.cz a získejte přístup k nejlepšímu zdroji informací o dlužnících v České republice.