Po nanesení je třeba přibližně minutu počkat, než lepidlo začne lepit (stačí vyzkoušet prstem) – teprve potom latexové ucho přilep. Spoje drž delší dobu (ideální je minuta), aby latex dobře přilnul. Použij lepidlo na přilepení odstávajících rožků. Přechod mezi latexem a kůží je ideální zamaskovat tekutým latexem.Leštění latexu
Váš oděv vám bude doručen vždy neleštěný. Pro lesk vám doporučujeme použít lak nebo olej na silikonové bázi, jako je například BeGloss Perfect Shine Premium.Jak čistit a prát latex
- Latex se pere pouze ručně v teplé vodě (30 °C)
- Při praní používejte pouze značkové gelové prací prášky, které jsou na latex určené
- Nepoužívejte klasická mýdla, šampony, sprchové gely atp.
- Latex perte jemně – žádné drhnutí, valchování
- Latex se nežehlí
V čem je latex : Latex je obsažen zejména v následujících předmětech denní potřeby: Oblast zdravotnictví: rukavice, obvazy, náplasti, injekční stříkačky, příslušenství k infuzím, různé hadičky na lékařských zařízeních a přístrojích, katétry, rovnátka, manžety u tlakoměrů, teploměry apod.
Jak se obléct do LaTeXu
Výrazně Vám oblékání usnadní použití mletého mastku, nebo namazání těla čistým silikonovým olejem – viz. toto video. Výrazně nedoporučujeme k oblékání nebo leštění olej Silikal, který kromě silikonového oleje obsahuje také příměsi poškozující Latex.
Jak použít latex : Tekutý latex je ideální pomocník k vytváření složitějších masek. Jednoduše s ním vytvarujete například jizvy, škrábance a zranění. Dá se použít také jako účinné lepidlo, díky kterému zafixujete elfí uši nebo umělý nos. Latex stačí nanést na kůži, vytvarovat dle potřeby a nechat zaschnout.
Tekutý latex je ideální pomocník k vytváření složitějších masek. Jednoduše s ním vytvarujete například jizvy, škrábance a zranění. Dá se použít také jako účinné lepidlo, díky kterému zafixujete elfí uši nebo umělý nos. Latex stačí nanést na kůži, vytvarovat dle potřeby a nechat zaschnout.
Za pomocí tekutého latexu lze vytvářet všeliké odlitky, masky apod. Latex schne přibližně čtyři hodiny při pokojové teplotě, při schnutí se srazí o cca 1 cm.
Jak se pracuje s latexem
Tekutý latex je ideální pomocník k vytváření složitějších masek. Jednoduše s ním vytvarujete například jizvy, škrábance a zranění. Dá se použít také jako účinné lepidlo, díky kterému zafixujete elfí uši nebo umělý nos. Latex stačí nanést na kůži, vytvarovat dle potřeby a nechat zaschnout.Je odolný vůči zředěným zásadám i kyselinám. Rozpouští se v aromatických a chlorovaných uhlovodících. Působením různých chemických činidel, např. kyseliny sírové, na přírodní kaučuk vznikají produkty podobné balatě, šelaku nebo ebonitu.Nejjednodušší způsob, jak se dostat do uplých latexových oděvů, je použít silikonový olej "Rubbersilk" jako pomocný prostředek. Je bez tuku a speciálně vyvinutý pro latex. Použití silikonového oleje má také příjemný vedlejší účinek, protože vyživuje pokožku a dělá ji příjemně hebkou.
Latex schne přibližně čtyři hodiny při pokojové teplotě, při schnutí se srazí o cca 1 cm. Barva latexu po zaschnutí je při tenké vrstvě téměř čistě transparentní (průhledný), s přibývajicí tloušťkou vrstvy se však lehce zabarvuje do tělové či lehce okrové barvy.
Čím se ředí latex : S ohledem na povrch můžete Het Latex univerzál v případě potřeby naředit pitnou vodou a to až 10% objemu barvy. Je potřeba dávat pozor, protože při nadměrném naředění barvy se snižuje kryvost a může dojít ke zhoršení parametrů barvy.
Čím ředit latex : S ohledem na povrch můžete Het Latex univerzál v případě potřeby naředit pitnou vodou a to až 10% objemu barvy. Je potřeba dávat pozor, protože při nadměrném naředění barvy se snižuje kryvost a může dojít ke zhoršení parametrů barvy.
Jak pracovat s tekutým latexem
Tekutý latex je ideální pomocník k vytváření složitějších masek. Jednoduše s ním vytvarujete například jizvy, škrábance a zranění. Dá se použít také jako účinné lepidlo, díky kterému zafixujete elfí uši nebo umělý nos. Latex stačí nanést na kůži, vytvarovat dle potřeby a nechat zaschnout.
Tekutý latex je velmi oblíbený při výrobě a opravách kožených předmětů a v obuvnickém průmyslu. Latexové mléko se používá na vlepování vložek do bot a spojování podrážek. Přírodní latex se také používá k vytváření charakterizačního make-upu (např. umělé rány).na hladké povrchy doporučujeme použít váleček z mikrovlákna nebo polyamidu ideálně z nekonečného vlákna s kratším vláknem (8-12 mm) Polyamidová vlákna řadíme mezi nejkvalitnější materiál. Tyto válečky využíváme na interiérové disperzní, latexové a omyvatelné barvy.
Čím přetřít latex : Octovým roztokem. Snadno a velice rychle to jde přípravkem, který se skládá z 0,75 litru 8% octa a 0,25 l vody. Roztok zahřejeme na 60 až 70 °C a smáčíme jím latexový nátěr. Po chvíli působení nátěr nabobtná a nechá se špachtlí seškrábnout.