Jak sehnat invalidní vozík?
Každý pacient, který z jakéhokoliv důvodu není schopen chůze nebo je v chůzi omezen, má právo na úhradu mechanického invalidního vozíku (MIV), pokud mu nestačí jiné pomůcky pro chůzi (hole, berle, chodítka apod.).Abyste mohli získat invalidní vozík hrazený pojišťovnou na předpis, musí vám ho předepsat váš ošetřující lékař a schválit revizní lékař vaší pojišťovny. Může se jednat o rehabilitačního lékaře, internistu, neurologa či ortopeda.V případě provozu mimo pozemní komunikace neplatí. Elektrický vozík se stává vozidlem, pokud jeho šířka nebo délka přesahuje jeden metr a čtyřicet centimetrů, jeho konstrukční rychlost převyšuje 15 km/hod nebo jeho maximální přípustná hmotnost převyšuje 450 kg.

Jak si vybrat invalidní vozík : Při výběru invalidního vozíku byste určitě měli zohlednit svou hmotnost, velikost sedáku vozíku, možnost rychlé demontáže kol a složení vozíku, typ kol nebo polohovatelnost. Pokud má pacient problém zůstat vsedě, jsou vhodné vozíky, které se přizpůsobí do polohy vleže.

Jak vyřídit invalidní vozík

Pokud vás trápí zdravotní obtíže, kvůli kterým se bez vozíku neobejdete, navštivte svého lékaře a požádejte ho poukaz na invalidní vozík hrazený pojišťovnou.

  1. Váš ošetřující lékař (rehabilitační lékař, neurolog, internista, ortoped) vám předepíše invalidní vozík.
  2. Revizní lékař vaší pojišťovny musí nárok schválit.

Který lékař může předepsat chodítko : Chodítka kolová nebo bodová (vyjma chodítek kolových s podpůrnými prvky a dětských chodítek) může předepsat lékař následujících odborností: geriatr, neurolog, lékař se specializací v oboru ortopedické protetiky, ortoped, rehabilitační lékař, revmatolog, chirurg, všeobecný praktický lékař.

Praktický lékař může také předepsat mechanické vozíky základní a základní variabilní, vanové zvedáky, polohovací lůžka elektrická (vyjma dětských) a antidekubitní matrace. Ostatní typy vozíků, zdravotní kočárky, polohovací zařízení, pojízdný zvedák aj.

Pokud vás trápí zdravotní obtíže, kvůli kterým se bez vozíku neobejdete, navštivte svého lékaře a požádejte ho poukaz na invalidní vozík hrazený pojišťovnou.

  1. Váš ošetřující lékař (rehabilitační lékař, neurolog, internista, ortoped) vám předepíše invalidní vozík.
  2. Revizní lékař vaší pojišťovny musí nárok schválit.

Jak získat elektrický invalidní vozík

Předepisující lékař a příslušná odborná pracoviště provedou vyšetření pro vyplnění formuláře „Formulář k přidělení elektrického vozíku“, který je k dispozici na pobočkách nebo webových stránkách zdravotních pojišťoven (např. formulář ke stažení v PDF souboru), pro ČPZP nově tento formulář.Běžný invalidní vozík má na šířku 65-70 cm, jen tak tak projede dveřmi o šířce 80 cm. To je ale rozměr, který vám řekne jen to, jak široká doma máte mít futra. Z hlediska pohodlí je důležitá šířka sedáku, která je základním a nejdůležitějším parametrem při výběru vozíčku.- Posaďte se na jednu stranu vedle invalidního vozíku. – Čalounění sedačky uchopte uprostřed vpředu a vzadu, tím se začne skládat rám vozíku, potom vytahujte nahoru, dokud to bude možné. – Invalidní vozík zcela složíte tak, že otevřenými dlaněmi k sobě přitlačíte područky.

Při podání žádosti o invalidní důchod musíte předložit originály, popřípadě úředně ověřené kopie, následujících dokladů: občanský průkaz (u cizinců cestovní pas či doklad o povolení k pobytu) doklady o studiu či vyučení (např. vysvědčení ze střední školy, výuční list, index, diplom, potvrzení školy)

Jak postupovat při žádosti o invalidní důchod : Žádost o ID podává sám občan. Je vhodné, když tak učiní po konzultaci se svým ošetřujícím lékařem, který zná jeho zdravotní stav. Žádost je možné po dat v elektronické podobě (online) prostřednictvím služby „Žádost o důchod online“ na ePortálu ČSSZ s využitím elektronické identifikace (např.

Co dělat když nemám obvodního lékaře : Pokud máte potíže sehnat lékaře konkrétní odbornosti, nebojte se tak obrátit na svou zdravotní pojišťovnu. S tím vám pomůže i web Ministerstva zdravotnictví. Řada lidí se v poslední době potýká s problémem sehnat praktického lékaře, který by byl ochoten je přijmout do péče.

Kdo Predepisuje vozík

Váš ošetřující lékař (rehabilitační lékař, neurolog, internista, ortoped) vám předepíše invalidní vozík. Revizní lékař vaší pojišťovny musí nárok schválit. Nemůžete si vybírat mezi jednotlivými vozíky, takzvaně „na pojišťovnu“ máte nárok jen na vozík, který má pojišťovna ve svém číselníku.

Konkrétní kompenzační pomůcku vám může předepsat buď praktický lékař nebo častěji odborný lékař – neurolog, internista, ortoped, chirurg nebo rehabilitační lékař. Využije k tomu formulář „Poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku. “ Předepsanou pomůcku si pak vyzvednete ve zdravotnických potřebách nebo v lékárně.Invalidní důchod byl pobírán až do 65 let

Pokud osoba pobírá invalidní důchod jakéhokoliv stupně a dosáhne věku 65 let, pak jí od této chvíle zaniká nárok na vyplácení invalidního důchodu.

Jak široké dveře pro vozíčkáře : Připravte se na stáří a chvíle, kdy už to prostě tak jednoduše nepůjde. Bezbariérové bydlení například znamená, že zárubně dveří jsou široké alespoň 80 cm. Pro vozíčkáře by měly být široké dokonce 90 cm.