Jak se zbavit vlhkosti ve skleníku?
Na povrch zeminy pohoďte dusíkaté vápno a zapravte ho do půdy pomocí hrábí. Obecně se doporučuje 100–200 g dusíkatého vápna na 1 m2. Půdu prolijte vodou a poté zakryjte igelitovou fólií, aby se dezinfekce neuvolňovala do vzduchu, a dále ji nijak nehnojte.Na dno byste měli umístit alespoň deseticentimetrovou vrstvu kvalitního hnoje – ideální je koňský, ale stejně tak dobře poslouží i kravský či králičí. Na hnůj dejte přibližně 10-15 cm vrstvu shrabaného, již povadlého listí (vyhněte se ale listí z ořešáku, které je kyselé), zavadlé posekané trávy nebo slámy.Sirná svíce do skleníku: lze použít i k dezinfekci skleníku před vysazením nebo vysetím.

Jaká má být vlhkost ve skleníku : Pro většinu rostlin prospívajících při teplotě 18-26 °C se optimální vlhkost prostředí pohybuje v rozmezí 60-70% RH.

Kdy se Vapni skleník

Ideálním dobou kdy dezinfekci provádět je 3-4 týdnů před výsevem nebo sadbou. Vápník a dusík se pak do půdy uvolňuje až po dobu 7 až 10 týdnů v závislosti na vlhkosti půdy.

Čím umýt skla ve skleníku : Jak na mytí oken ve skleníku

Na pomoc si vezměte teleskopickou stěrku na mytí oken, se kterou dosáhnete i na střešní skla. Připravte si vodu se savem nebo octem a skla i konstrukci postupně omývejte hadříkem z mikrovlákna.

Pokud se ale jedná a skleníkové, partenokarpické okurky (nepotřebují opylení), tzv. hadovky, je nejčastějším důvodem nedostatek dusíku a případně spojený s nevyrovnanou závlahou. Rostlina tím, že plodí a narůstají plody, pokud má akutní nedostatek N (dusíku), redukuje násadu a mladé plody zasychají.

Pokud není moc kvalitní, je dobré vybrat zeminu do hloubky cca 40 cm, dolů navézt cca 10 cm kvalitního hnoje. Nejlepší samořejmě od koní, podobně však poslouží i od skotu či např. králíků. Na hnůj je dobré dát vrstvu shrabaného listí, případně slímy.

Jak hoří sirná svíce

Sirná svíce se vloží do nehořlavé nádoby a zapálí se. Svíce při hoření teče, proto je nutné vložení do nehořlavé nádoby k zachycení síry. Místnost nebo prostor po zapálení svíce ihned opustíme a co nejlépe uzavřeme. Časové období potřebné pro účinek: 2 – 4 hodiny.Večer lze připravenou vodu použít k zavlažení půdy. V tomto případě lze použít dešťovou vodu nebo vodu z ústředního systému. Po zálivce nesmíte zapomenout na větrání polykarbonátového objektu, aby se tak kontrolovala vlhkost uvnitř skleníku.Podle toho, co a jak intenzívně ve skleníku pěstujeme, je třeba po roce, dvou či více vyměnit kompletně veškerou zeminu. V mezi období je dobré dodávat půdě dost živin, třeba kompostem nebo koňskou mrvou. To se doporučuje dělat raději už na podzim, ale jde to i na jaře.

Použití: Používá se na podzim po sklizni nebo na jaře před setím jedenkrát za 3 roky. Dolomitický vápenec se ručně, nejlépe po dešti, rozhodí lopatkou a zapraví do půdy, zarytím nebo zaoráním. Nevhodné pro kyselomilné rostliny.

Kolik koňského hnoje do skleníku : Na 1 m2 třeba dát cca 4 až 6 kg hnoje, přičemž ho okamžitě zaryjeme, ať z půdy zbytečně neuniká dusík. Do takto vyhnojené zahrady můžete vysadit brambory, pórek, rajčata, okurky, papriku, celer, košťáloviny kromě kedlubny, dýně, cukety či melouny.

Čím natřít sklo skleníku : Dobrý den, můžete použít syntetické nátěry např. FORMEX NA POZINK S2003 a INDUSTROL UNIVERZÁL S2013 nebo jednovrstvý HOSTAGRUND 3v1 PRIM S2177. Rezavá místa doporučuji před nátěrem barvami ošetřit přípravkem U2161 Hostagrund blokátor rzi.

Co rozpustí sklo

K rozpouštění skla se používají různé chemikálie. Většinou se jedná o silné kyseliny a báze, ale existují i další složitější směsi. Jednou z nejznámějších a nejpoužívanějších látek je fluorovodíková kyselina (HF). Tato kyselina je schopna reagovat se skelným materiálem a rozpustit jej.

Při pěstování ve skleníku se okurky hadovky vysazují do řádků asi 120 centimetrů od sebe, mezi rostlinami nechte prostor 40 centimetrů. Napněte k nim síť nebo jinou podporu tak, aby se mohly pnout. Stejný způsob, tedy takzvané vertiko pěstování, je dobré zvolit i pro venkovní záhony.Okurky ocení zálivku, kterou budeme provádět spíše méně často, zato vydatně a důkladně. Rostlina si pak vytvoří lepší kořenový systém. Okurky stačí zalévat 1–2x týdně tak, aby se voda dostala cca 10–20 cm pod povrch půdy.

Jak používat sirné knoty ve skleníku : Knot se zavěsí na drát, zapálí na horní části, vloží do ošetřované nádoby a nádoba se uzavře zátkou. Po 2 hodinách se drát z ošetřované nádoby vytáhne tak, aby zbytek knotů zůstal neporušený. Při ošetřování prostoru se knoty zavěsí do volného prostoru v bezpečné vzdálenosti od hořlavých předmětů zapálí.