Jak se zbavit potkanů na zahradě?
Citrusové vůně, mentol nebo éterické oleje jako levandule a máta mohou potkany odradit. Můžete si vytvořit vlastní přírodní repelenty na bázi těchto vůní. Zvuky a vibrace: Potkani jsou opatrní tvorové a nesnášejí nečekané zvuky nebo vibrace.Látka Brodifakum je nejsilnější jed na hlodavce. BROS otrávené zrní na hubení potkanů, myší a hryzců. Deratizační nástraha s účinnou účinnou látkou Bromadiolon.Na hlodavce příliš nezabírají typické strašáky v zahradě, ale pokud je pokropíte jablečným octem, má to zaručený odpuzující efekt. Rovněž to pomáhá jako prevence před hlodavci v domácnostech. V koutech na ně nastražte namočenou vatu v octu.

Co je nejlepší na potkany : Nejpoužívanější jsou jedy na potkany ve formě otráveného zrní, parafinových bloků, nebo těstovinových sáčků. Parafinové bloky mají vysokou odolnost proti vlhkosti. Proto je vhodné je používat v místech, kde je mokro nebo vysoká vlhkost.

Co potkani nesmí

Co potkan rozhodně nesmí dostat – kromě kořeněného a ostrého jídla zapomeňte také na čokoládu, uzeniny a tavené sýry, plesnivé a jinak znehodnocené potraviny, alkohol, kofeinové nápoje (cola, černé a zelené čaje, káva…), samostatná kapitola jsou jedovaté pokojové rostliny (pozor hlavně při venčení, běžně se doma …

Jak poznat že potkan umírá : Změny v srsti: Zmatená, matná nebo oblečená srst může být známkou, že potkan nemá zdravotní problémy. Dýchavičnost: Potkan může mít potíže s dýcháním, což může být patrné zvýšeným dýcháním, chrápáním nebo kašláním.

Na potkany můžete nalíčit mechanické pasti, pasti pro živý odlov (sklopce),staničky s otrávenou návnadou nebo využít preventivních ultrazvukových plašičů potkanů(na zvuk si však mohou hlodavci rychle zvyknout). Jako návnada může posloužit ovoce, maso, granule i třeba ovesné vločky, potkani jsou totiž všežravci.

V zajetí chován domestikovaný potkan (nejčastěji albinotická forma) jako zájmové nebo laboratorní zvíře. Aktivita hlavně v noci, nejvíce po setmění a před rozedněním. Odpočinek ve světlé fázi dne.

Co delat když potkan Pšíká

Potkan pšiká, nebo vrká

Pšikání značí zánět horních dýchacích cest, vrkání a ztížené dýchání zápal plic. Už při pšikání je nutné navštívit veterinární kliniku, jinak se infekce velmi rychle dostane na dolní cesty dýchací a léčba je pak náročná a často bezúspěšná.Našim klukům obzvlášť chutnají salátové okurky, paprika, brambory, pomeranče, jablka, broskve, meloun…Potkan pšiká, nebo vrká

Pšikání značí zánět horních dýchacích cest, vrkání a ztížené dýchání zápal plic. Už při pšikání je nutné navštívit veterinární kliniku, jinak se infekce velmi rychle dostane na dolní cesty dýchací a léčba je pak náročná a často bezúspěšná.

Početnost vrhu se pohybuje mezi 4, výjimečně i 20 mláďaty. Potkany odstavujeme ve věku cca 30 dní. Průměrná délka života potkana je 2 – 3 roky.

Co na RYMU u potkana : Nosní kapky Nasivin pro kojence: ulehčí dýchání, zmírní otok sliznic v dutině nosní, nachlazenému potkanovi stačí kapka na nosík, 4x denně Vitamin C: nejlépe se přidává v kapkách, určených pro morčata, případně prášková forma rozpustná ve vodě (C-compositum)

Proč potkan píská : Krátké písknutí se může ozvat po rvačce, při které je potkan otočen na záda, potkan tím sděluje, že se vzdává. Někteří potkani krátce pískají, když je např. někdo vezme do rukou – tady jde o mírný protest. Delší hlasité písknutí značí bolest nebo stres.

Co nemuzou potkani

Základní složka potravy pro potkany jsou jednoznačně obiloviny, dále luskoviny, olejniny, krmiva živočišného původu nebo byliny. Tyto komponenty nejlépe zaručí vyváženou krmnou dávku pro potkana. Všechny suroviny krmné dávky však musí být pečlivě, ve správném poměru a množství nadávkované.

Když je potkan nachlazený

Klec je tedy nutné mít na místě, kde se teplota pohybuje kolem 22–23 °C (ale ne přímo u topení). Asi v roce a půl až ve dvou letech se u potkanů často objevuje rýma. Antibiotika, která vám předepíše veterinář, pomůžou zmírnit průběh nemoci.Potkani jsou čilí hlavně v noci, nejvíce po setmění a před rozedněním.

Proč potkan Pšiká : Potkan pšiká, nebo vrká

Pšikání značí zánět horních dýchacích cest, vrkání a ztížené dýchání zápal plic. Už při pšikání je nutné navštívit veterinární kliniku, jinak se infekce velmi rychle dostane na dolní cesty dýchací a léčba je pak náročná a často bezúspěšná.