Jak se zbavit much?
Domácí past na mouchy

  1. Hřebíček a jablko.
  2. Kokosový olej a Citronela.
  3. Feferonky, skořice a česnek.
  4. Voda s levandulí
  5. Centové mince v plastovém sáčku s vodou.
  6. Vanilkový extrakt, máta a vata.
  7. Bylinky, které mouchy odpuzují
  8. Mucholapky. Snad nejznámější způsob v boji proti mouchám jsou mucholapky.

Můžete zkusit lapač hmyzu, odpuzovač much, mucholapky nebo postřik na mouchy. Mucholapka je osvědčený způsob, jak se zbavit much, a můžete ji pověsit téměř kdekoli. Pokud nechcete mít v pergole visící mucholapku, můžete použít různé přípravky proti mouchám, které je rychle eliminují.Mouchy mají tendenci se vyhýbat silným bylinným vůním, jako jsou levandule, máta, rozmarýn nebo tymián. Zvážte umístění těchto bylin ve své zahradě nebo na balkoně. Můžete také vytvořit malé vázičky s čerstvými bylinkami a umístit je v místech, kde se mouchy nejčastěji objevují.

Co zabíjí mouchy : Pokud na hubení much chcete jít nejprve ekologicky, je dobrým řešením pořízení masožravé rostliny nebo bylinek, jejichž vůně mouchám vadí. Patří mezi ně levandule, máta, bazalka, šalvěj, meduňka či rozmarýn.

Jak zabít mouchy v bytě

Jak se zbavit much v bytě nebo pod pergolou

Můžete využít lapač hmyzu, odpuzovač much, mucholapky nebo postřik na mouchy. Mucholapka je léty osvědčený způsob, jak se zbavit much a můžete ji zavěsit téměř kamkoliv.

Co přitahuje mouchy : Mouchy přitahuje rozkládající se organický odpad jako výkaly a maso. Samičky mouchy domácí přitahuje pach čpavku, které se tvoří například v rozkládajících se výkalech nebo mršinách a signalizuje vhodné místo ke kladení vajíček.

Můžete využít lapač hmyzu, odpuzovač much, mucholapky nebo postřik na mouchy. Mucholapka je léty osvědčený způsob, jak se zbavit much a můžete ji zavěsit téměř kamkoliv.

Větrání: mouchy nemají rády silný proud vzduchu. Větrejte místnosti pravidelně a nechte čerstvý vzduch proudit. To může mouchy odrazovat a zároveň zlepšit kvalitu vzduchu v interiéru. Pachové odpuzovače: některé vůně, jako jsou máta, eukalyptus, levandule, kyselá okurka nebo citron, mouchy odrazují.

Jak odpudit mouchy z terasy

Naplňte půl rozprašovače vodou a druhou půlku octem. Přidejte zhruba 15 kapek esenciálního oleje na výběr: účinné jsou máta, citrónová tráva, levandule nebo eukalyptus. Poté směs rozstříkejte u vás doma nebo na terase a mouchy se ani nepřiblíží. Stejně levný a možná ještě levnější trik než s vodou a mincemi.Co mouchám nevoní

Odpudivě na ně působí i další aromatické rostliny, jako je levandule, bazalka, máta, ale i rajčata. Mouchy jsou citlivé na pachy a vůně. To můžeme využít i tak, že při mytí oken přimícháme do vody ocet, který jim také nevoní.Koňka moucha je extrémně obtížný hmyz, který léta hlavně v létě. Kousnutí jsou extrémně bolestivá.

Jsou to levandule, máta, tymián, šanta kočičí nebo pelargonie.

Kolik se dožije moucha : Délka života mouchy je asi 3–4 týdny. Moucha domácí patří mezi 120 tisíc druhů much, které na světě existují.

Co nesnáší mouchy : Co mouchám nevoní

Odpudivě na ně působí i další aromatické rostliny, jako je levandule, bazalka, máta, ale i rajčata. Mouchy jsou citlivé na pachy a vůně. To můžeme využít i tak, že při mytí oken přimícháme do vody ocet, který jim také nevoní.

Co smrdí komárům

Citronová tráva

Kromě toho, že je výborným ochucovadlem a má četné zdravotní účinky (mimo jiné podporuje paměť a koncentraci), je také velkým nepřítelem komárů. Můžete ji pěstovat na zahrádce i v květináči doma. Všude bude komáry účinně odpuzovat.

Mouchy kladou vajíčka do vlhkého, rozkládajícího se organického materiálu: hnůj, výkaly, odpadky, hnijící maso.Dalším důležitým aspektem je, že muchničky nebodají, nýbrž koušou a nevytváří tedy štípance. Muchničky nemají jako jiný hmyz sosáčky, se kterými proniknou do kůže a krev následně sají. Do kůže své oběti tedy muchnička vykousává malé rány, ty se následně naplní krví, kterou pak vysaje.

Co nesnáší komáři : Komáři nesnáší vůni hřebíčku, proto si připravte alkoholový nálev z něj. V hmoždíři si nadrťte přibližně 20 g sušeného hřebíčku (přibližně 60 kusů), nasypte do uzavíratelné, ideálně zavařovací sklenice a zalijte 100 ml lékárenského lihu, případně jiného čirého, nearomatizovaného alkoholu (např. vodkou).