Jak se zbavit hypermobility?
Při orientačním vyšetření hypermobility se provádí pět jednoduchých pohybů: přitažení palce k předloktí, ohnutí malíčku směrem ke hřbetu ruky, propnutí loktů, propnutí kolen.Hypermobilita může být také nazývána jako kloubní laxita či hyperlaxita. Jedinec s hypermobilními klouby je schopen je snadno a bezbolestně prodloužit za normální rozsah pohybu. Dochází k ní, když jsou tkáně držící kloub pohromadě (zejména vazy a kloubní pouzdro) příliš volné.Symptomy hypermobility kloubů

Nejčastěji se jedná o lokty, zápěstí, prsty a kolena. Rozdíl mezi hypermobilitou a syndromem hypermobility kloubů je ten, kdy hypermobilita způsobuje bolest kloubů, poranění kloubů a vazů, extrémní únavu, výrony, cvakající klouby, závratě, snadné vykloubení nebo střevní problémy.

Co zpusobuje hypermobilitu : Hypermobilita může vzniknout na základě genetické predispozice, tedy je vrozená, nebo v důsledku nevhodné a přílišné sportovní zátěže, zejména v dětství, kdy se dítě intenzivně věnuje sportům, typická je například gymnastika nebo krasobruslení.

Jak poznat že jsem Hypermobilní

Nejzřetelnějším projevem hypermobility je extrémně široký rozsah pohybu. V závažnějších případech se mohou hypermobilní klouby snadno vykloubit. Hypermobilitu však mohou někteří lidé využívat i ke svému prospěchu. Jde například o gymnasty, artisty, tanečníky nebo hudebníci.

Co zpusobuje Hypermobilitu : Hypermobilita může vzniknout na základě genetické predispozice, tedy je vrozená, nebo v důsledku nevhodné a přílišné sportovní zátěže, zejména v dětství, kdy se dítě intenzivně věnuje sportům, typická je například gymnastika nebo krasobruslení.

Předpokládá se, že 10 – 15 % normálních dětí má hypermobilní klouby. U dětí do 10 let se vyskytuje u 25 – 30%. Hypermobilita postihuje až 40% ženské populace.