Jak se zbavit housenek molů?
Přípravky na hubení molů

Na moly můžete použít účinné spreje Biokill, lepové pasti s feromonem, nebo naopak závěsné odpuzovače proti molům šatním. V případě potravinových molů (motýlků) tedy skladování potravin v uzavřených dózách a jejich občasná kontrola.Oděvy a další textilie, které je možné vyprat na 60 °C, vyperte – zlikvidujete tak larvy i vajíčka. Prádlo, které nesnese vysoké teploty (například vlna či hedvábí), nechte vyčistit chemicky suchou cestou v čistírně – upozorněte však obsluhu na výskyt molů!Celkový vývoj jedné generace (od nakladení vajíčka po vylíhnutí dospělce – motýla) trvá podle teploty mezi 30 až 70 dny. Při pokojových teplotách trvá vývoj jedné generace zhruba 6 týdnů. Dospělec – motýl žije 10 až 14 dní, aniž by přijímal potravu.

Co delat kdyz mám doma moly : Je potřeba najít místa, kam moli nakladli vajíčka, a zlikvidovat také larvy. Projděte důkladně všechny potraviny, co máte doma, a když někde objevíte larvy nebo drobné pavučinky, bez milosti jídlo vyhoďte. Klidně i celý pytlík mouky nebo oříšků. Vajíčka totiž nejsou dobře viditelná a mohou se vyskytovat v celém balení.

Jak se zbavit molů babské rady

Existuje celá řada tzv. babských rad, jak se zbavit molů šatních. Tyto postupy opravdu fungují a navíc jsou ekologické. Asi nejčastěji se uvádí použití levandule, rozmarýnu, smrkového jehličí, pomerančové kůry, černého pepře, mýdla, chmelu, bobkového listu, skořice, hřebíčku, listí ořešáku nebo dokonce melasy s octem.

Jak se branit molům : Jak se zbavit mola šatního

  1. Identifikujte napadené oblasti: Nejprve je třeba najít místa, kde se moli a jejich larvy vyskytují.
  2. Důkladné čištění: Vyčistěte skříň a okolí. Vysajte všechny kouty, štěrbiny a police, abyste odstranili larvy a vajíčka.
  3. Praní textilu: Oblečení a textilie, které byly napadeny, je třeba vyprat.

Šatní moli mají rádi zatuchlá, zaprášená tmavá místa.

Nesnášejí světlo a svěží vůni. Požírají přírodní oděvní materiály nebo umělé materiály s příměsí vlny, jako jsou koberce. Nejdražší materiály jsou jejich nejoblíbenější: vlna, bavlna, kašmír, kožešina, kůže, peří. Požírají vše, co obsahuje keratin.

Kde se berou moli

Obvykle se do našich domovů dostávají prostřednictvím nakoupených potravin nebo při větrání. Může se také stát, že si je přinesete s oblečením nebo textilními výrobky. Moli preferují vlhká, tmavá a málo větraná místa, kde se mohou nerušeně rozmnožovat.

Co nesnáší moly

Šatní moli mají rádi zatuchlá, zaprášená tmavá místa.

Nesnášejí světlo a svěží vůni. Požírají přírodní oděvní materiály nebo umělé materiály s příměsí vlny, jako jsou koberce. Nejdražší materiály jsou jejich nejoblíbenější: vlna, bavlna, kašmír, kožešina, kůže, peří. Požírají vše, co obsahuje keratin.Potravinový mol si lebedí hlavně v mouce, rýži, ovesných vločkách či luštěninách. Housenky můžeme najít také v čokoládě, sušenkách i v sušených houbách nebo ve strouhance. Často se také vyskytuje v tropickém ovoci, jako jsou datle. Všechny napadené potraviny je třeba bez odkladu vyhodit.Odpuzovače molů

Jako odpuzovače proti molům pomáhají aromatické vůně: levandule, skořice, hřebíček, citrusová kůra, rozmarýn, pelyněk nebo chmel. Vhodné je umístit do skříně voňavá mýdla nebo snítky suché levandule do punčochy. Květy pak neopadávají mezi prádlo a punčocha krásně propouští vůni.

Potravinoví moli se nejčastěji schovávají v mouce, cereáliích, rýži a dalších obilovinách a luštěninách. Samozřejmostí je ale prohledat veškeré potraviny a především místa ve skříních a spížích a jejich rozích.

Jak se zbavit molů ocet : Z babských doporučení můžete vyzkoušet jablečný ocet nebo pivo, které nalijete do lahve s úzkým hrdlem. Moli tam nalezou, přilákáni libou vůní, a zpátky se už nedostanou. Pokud nic nepomůže a problém s moly vám přeroste přes hlavu, bude potřeba zavolat deratizéra.

Jak zjistit kde jsou moly : Potravinový mol si lebedí hlavně v mouce, rýži, ovesných vločkách či luštěninách. Housenky můžeme najít také v čokoládě, sušenkách i v sušených houbách nebo ve strouhance. Často se také vyskytuje v tropickém ovoci, jako jsou datle. Všechny napadené potraviny je třeba bez odkladu vyhodit.