Jak se zbavit bolesti břicha a průjmu?
Bolí vás břicho Míváte bolestivé a úporné průjmy Utíkejte k lékaři. Může jít o bakteriální nákazu, jakou jsou salmonela či celiakie, ale také o chronické střevní záněty, které výrazně ovlivňují běžný život člověka.Při akutním průjmu doporučujeme užívat Tasectan 500 mg, který je dostupný v tobolkách. Tacetan 500 mg mohou užívat dospělí a děti nad 14 let. Užívejte 1 až 2 tobolky každých 4 až 6 hodin do vymizení příznaků. Pro děti již od narození Tasectan 250 mg KIDS, v sáčcích.Banány: Jsou bohaté na draslík a pomáhají doplňovat elektrolyty ztracené během průjmu. Rýže: Nedráždí zažívání a pomáhá absorbovat přebytečnou vodu ve střevech. Starší pečivo: Jednoduché a lehce stravitelné, může pomoci uklidnit žaludek. Jablečné pyré: Má zpevňující vlastnosti, které mohou pomoci zahustit stolici.

Co je dobré na křeče v břiše : Stejně jako u průjmu vám jako první pomoc může posloužit obyčejné adsorpční uhlí, které má schopnost navázat na sebe plyny ve střevech. Proti nadýmání účinně působí přípravky s obsahem simetikonu jako je Espumisan. Z bylinek, co pomáhají na křeče v břiše, vyzkoušejte třeba kmín, fenykl nebo anýz.

Jaký prášek na bolest břicha

Zvolte volně dostupné léky nebo čaje podle typu problému:

  • Při menstruaci: např. Ibalgin nebo Paralen.
  • Při pálení žáhy a překyselení žaludku: např. Rennie nebo Omeprazol.
  • Při zácpě: např. projímadla a projímavé čaje.
  • Při průjmu: např. Imodium nebo Enterol.
  • Při urologických potížích: např. urologické čaje.

Kde bolí břicho při plynatosti : Bolest pod žebry a v zádech

Po těle může putovat bolest, kterou pociťujete pod žebry nebo v zádech. Nemůžete zapnout kalhoty přes nafouklé břicho a doprovázejí vás nepříjemné pocity plynatosti a větry nebo říhání.

Sáhněte raději po neochucené mírně sycené minerálce, po mírně slazeném černém čaji (variantou černého čaje na průjem pro děti je černý čaj bez kofeinu), odvaru z řepíku, heřmánku, máty či borůvkových plodů. Ke slazení čajů můžete využít i včelí med.

  1. Tekutiny a půst. Průjmem se z těla odplavují škodlivé látky.
  2. Heřmánek. Heřmánkový čaj má prospěšné účinky na trávicí ústrojí a zažívací systém.
  3. Černý čaj. Většina z nás ví, že černý čaj je na průjem skoro zázračný.
  4. Ostružník. Listy ostružníku obsahují třísloviny, které mají stahující efekt.
  5. Rýže.
  6. Dušená mrkev.
  7. Banány.
  8. Borůvky.

Co na bolest břicha babské rady

Pro podporu normální činnosti trávení a celého gastrointestinálního traktu lze využít řadu bylinek. Sáhnout můžeme po kořenu lékořice, čaji ze směsi heřmánku, meduňky, máty peprné, fenyklu nebo mochny husí. Skvělé jsou také borůvky, které můžeme užívat sušené, nebo si z nich uvařit čaj.Sáhněte raději po neochucené mírně sycené minerálce, po mírně slazeném černém čaji (variantou černého čaje na průjem pro děti je černý čaj bez kofeinu), odvaru z řepíku, heřmánku, máty či borůvkových plodů. Ke slazení čajů můžete využít i včelí med.Jak se zbavit bolesti břicha

  1. fenyklový čaj, čaj z koriandru, heřmánku nebo meduňky,
  2. odvar z kmínu,
  3. čajové směsi proti bolestem žaludku či žlučníku,
  4. urologické čaje – prevence zánětu močových cest,
  5. teplé nebo studené obklady,
  6. účinné volně dostupné léky – např. Espumisan, Rennie a ProbioLact.


Mezi nadýmavé potraviny patří luštěniny, košťálová zelenina, cibule, česnek, silně kořeněná jídla, sycené vody, kynuté pečivo, obzvláště to čerstvě upečené a alkohol, především víno. Tyto potraviny jsou bohaté na síru, která ovlivňuje střevní bakterie a vzniká sirovodík páchnoucí po shnilých vejcích.

Jak uvolnit plyny v břiše : Domácí lék při nadýmání

Na zmírnění plynatosti pomáhají tyto osvědčené rady: Aktivní uhlí: Pomáhá snižovat nadměrnou plynatost po jídle. Teplo: Přiložením termoforu uvolníte křeče. Masáže: Opatrná masáž břicha může „uvolnit“ uvízlé plyny.

Jak poznat infekční průjem : Změna zbarvení stolice (zelený průjem, žlutý průjem) Hlen nebo krev ve stolici. Nevolnost, zvracení Zvýšená teplota, horečka a zimnice – zpravidla upozorňuje na infekční původ průjmu.

Kdy je průjem nebezpečný

Na lékaře se obraťte vždy, pokud: průjem trvá déle než pět dní a provází jej horečky a zvracení

Úlevu mohou zajistit studené či teplé obklady. V případě obtíží lze také sáhnout po volně dostupných lécích jako je Paralen, Espumisan nebo Rennie. Pokud člověka trápí dlouhodobé obtíže nebo jsou bolesti silné, neustupující, doprovázené zvracením či horečkou, určitě neotálejte s návštěvou lékaře.Vhodná je dušená mrkev, banán, strouhané jablko, vařená rýže a bramborová kaše bez mléka. Pokud tělo zvládne bez problémů strávit tyto potraviny, můžete pozvolna zařazovat libové maso nebo netučnou rybu.

Co se může pít při průjmu : Při průjmu se tělo rychle dehydratuje, čímž může dojít k mnohem závažnějším problémům. Pijte čistou vodu, sycené minerálky s hořčíkem, bylinkový nebočerný čaj. Nepijte limonády s bublinkami, kávu, alkohol. Pokud to vyžaduje váš stav, snažte se pít alespoň po lžičkách.