Jak se vyslovuje Eiffelova věž?
Každou večer se věž rozsvítí tisíci světly, které vytvářejí magickou atmosféru. Na začátku každé hodiny je také krátká pětiminutová světelná show, kdy věž září a bliká jako obří světelný maják nad městem. Eiffelova věž je nepochybně jedním z nejnavštěvovanějších a nejvíce obdivovaných míst na světě.Bohužel pro vás je vrchol Eiffelovy věže od pondělí 8. ledna do pátku 9. února 2024 z důvodu prací uzavřen.Dne 6. května 1889 byla věž otevřena pro veřejnost.

Kolik schodů je na Eiffelovu věž : Kdo bude první v cíli Eiffelova věž v Paříži. Na její vrchol vede 1665 schodů. Trasa z 1665 schodů a cíl ve výšce 279 metrů nad zemí.

Jak casto bliká Eiffelovka

Eiffelovka pak o nejkratší noci v roce výjimečně zářila až do rozbřesku. Při běžném provozu se stříbrné blesky rozsvěcují po západu slunce každou celou hodinu vždy na deset minut, ve zbývajícím čase věž zlatavě svítí jako dříve.

Kam nechodit v Paříži : V Paříži je třeba být obezřetní jak v centru města, tak ve vybraných čtvrtích: Saint-Denis, osmnácté, devatenácté a dvacáté čtvrti, Montmartre, Les Halles a Bouloňském lesíku. V širší Paříži si dávejte pozor v Sevranu, Grigny, Évry a Courcouronnes.

Každých sedm let pak věž dostává nový ochranný nátěr, který ji chrání proti korozi. Bývá na něj použito kolem šedesáti tun barvy a celý proces trvá skupině 25 natěračů průměrně 18 měsíců. Mimo to září věž barvami také v noci – svítí každý den od soumraku do jedné hodiny ráno v zimě a do dvou hodin ráno v létě.

Železná rozhledna byla postavena v roce 1889 podle projektu Gustava Eiffela u příležitosti Světové výstavy v Paříži, jež se konala v roce následujícím. S televizní anténou na svém vrcholku měří 324 metrů. Podle agentury AP zasáhl vrchol věže požár již roku 1956, kdy poničil strukturu posledního patra.

Jaká je výška Eiffelovy věže

Eiffelova věž je ocelová věž v Paříži, v současnosti nejznámější pařížská dominanta. Byla postavena v letech 1887 až 1889 a až do roku 1930, kdy byl dostavěn Chrysler Building, byla s výškou 300,65 metrů nejvyšší stavbou světa. Dnes měří včetně antény na vrcholu 330 metrů.Na každý večer připadají čtyři dvanáctiminutová "představení", první začíná ve 20:00. "Eiffelovka" je jinak tradičně osvětlená žlutým světlem, které se na jejím hnědém povrchu odráží zlatě. Ve druhé polovině loňského roku během francouzského předsednictví v Evropské unii svítila modře.Bezpečností situace v Paříži je srovnatelná s jinými hlavními městy Evropské Unie. Turisté by si měli dávat pozor na osobní věci, peníze a doklady, a to zvláště v místech s větší koncentrací lidí, jako např. na letištích, v metru a jiné městské hromadné dopravě a poblíž turistických památek a atrakcí.

Mezi dvě francouzská města s nejvyšší kriminalitou patří Marseille a Paříž. V Marseille se za nebezpečné oblasti označují třináctá, čtrnáctá, patnáctá a šestnáctá čtvrť, dále ulice Félixe Pyata ve třetí čtvrti a okolí Les hauts de Mazargues deváté čtvrti. Tato místa trpí na drogový obchod, drobné zločiny a korupci.

Kolik stojí vstupné na Eiffelovu věž : Dospělí: 26,10 EUR. Mladiství 12-24 let: 13,10 EUR. Děti 4-11 let: 6,60 EUR.

Kolik váží Eiffelovka : výročí Velké francouzské revoluce a Světové výstavy a do roku 1930 byla nejvyšší stavbou světa. V současnosti měří 324 metrů. Leží v nadmořské výšce 33 m nad mořem. Váží celých 7 000 tun.

Kolik stojí lístek na Eiffelovu věž

Dospělí: 26,10 EUR. Mladiství 12-24 let: 13,10 EUR. Děti 4-11 let: 6,60 EUR.

Poučte se, připravte se a vězte, že si tentokrát budete ve městě připadat jako rodilý Pařížan!

  • Jezdit taxíkem.
  • Nemluvit francouzsky.
  • Platit za vodu.
  • Nepřehánět to s dýšky.
  • Bydlet mimo centrum.
  • Nechat se okrást nebo napálit.
  • Užívat si výhled jen z Eiffelovky.
  • Stát frontu před památkami.

Do Francie je zakázáno dovážet: materiály s pedofilní tématikou, produkty osahující nebezpečné látky, narkotika a psychotropní látky, kojenecké lahve obsahující sloučeninu bisfenol A, výrobky osahující azbest. Do Francie se též nesmí dovážet některá bojová plemena psů.

Kam v Paříži nechodit : Určitě se vám proto bude hodit pár tipů, čemu se v Paříži vyvarovat a na co si dát pozor.

  • Buďte ostražití před kapesními zloději.
  • Nikdy nic nepodepisujte.
  • Nekupujte lahve s vodou od pouličních prodejců
  • Nesmrtelní prodavači Eiffelovek.
  • Bavlnkáři, skořápky a další podivné pařížské úkazy.
  • Našel jsem prstýnek a daruji vám růži.