Jak se vaří dýňová polévka?
Na dýňovou polévku:

  1. 1/2 dýně hokaido.
  2. 1 větší mrkev.
  3. 1 velká cibule.
  4. 2 brambory.
  5. 3 stroužky česneku.
  6. 2 cm čerstvého zázvoru nebo lžička mrazem sušeného v prášku.
  7. 400 ml (1 plechovka) kokosového mléka.
  8. špetka kajenského pepře a soli.

Postup přípravy

Dýni zalijeme vývarem, hrnec přiklopíme a vaříme cca 30-35 minut. Hrnec odstavíme, necháme vychladnout. Polévku rozmixujeme tyčovým mixérem do jemného krému.V hrnci osmahneme na másle lehce dozlatova nakrájenou cibulku, přidáme na kousky nakrájenou dýni a ostatní zeleninu. Vše orestujeme, přidáme sůl, vodu s bujónem a vaříme doměkka. Poté vše rozmixujeme ručním mixérem, dochutíme dle chuti ještě kouskem bujónu, eventuelně dosolíme a je hotovo!

Jak se vaří dýně Hokaido : Nakrájejte jí na stejně velké kusy (kostky) a vložte je do vroucí vody. K uvaření bude stačit asi 20 minut. Pečení: Troubu předehřejte na 180°C. Dýni nakrájejte na čtvrtiny (nebo menší kusy, záleží na velikosti dýně) a dejte na plech vyložený pečícím papírem.

Jak ozdobit Dynovou polevku

Nejčastěji se používá lžíce zakysané smetany. Polévku lze dozdobit opraženými dýňovými semínky, plátky chilli papričky nebo plátky kokosu.

Jaká Smetana se dává do dýňové polévky : Podlijeme vývarem, promícháme a vaříme pod pokličkou asi 15 minut. Jakmile jsou kousky měkké, můžeme pokračovat. Osolíme, opepříme a rozmixujeme dohladka. Přidáme smetanu na vaření, zakysanou smetanu.

Sametové bílé polévky, třeba kulajdu nebo chřestovou polévku, může zahustit vaječný žloutek, který je zároveň zjemní. Do hotové vroucí polévky přidejte žloutek smíchaný s mlékem nebo smetanou. Už dál nevařte, aby se žloutek nesrazil. Pokud chcete zahustit jen smetanou, používejte tu, která má alespoň 30 % tuku.

Postupujeme rychle, protože kapání je brzy uvařené. Jak dlouho musíme kapání v polévce vařit Stačí pouhé dvě minuty a máme hotovo. Můžeme hned podávat hotovou polévku.

Jak zavařit dýni hokaido na polévku

Dýni oloupeme, z dýně zbavíme měkké dužiny i s jádry a na prošky a pak na kostičky Plníme do sklenic a sterilujeme 30 40 minut při teplotě 70 – 75 °C.Dlabacím nožem nebo obyčejnou kuchyňskou lžící vydlabejte vnitřek dýně. Ze zbytků dužiny vydlabané velkoplodé dýně můžete připravit třeba vynikající marmeládu, kompot nebo mošt či polévku. Všechna semínka a nepotřebná dužnina musí pryč.Vyčištění zakaleného vývaru pomocí bílků

Pro tento trik je potřeba trochu trpělivosti. Jakmile máte základní vývar uvařený, sesbírali jste pěnu a nechali ho zchladnout asi na 60–70 °C, přidejte do něj lehce rozmíchané vaječné bílky. Opatrně je do vývaru vmíchejte a přiveďte ho opět k varu, aby se bílky usadily.

Samotný postup

Vemte hlubokou pánev, rozpusťte v ní máslo a zpěňte najemno nakrájenou cibuli s česnekem. Potom přidejte dýni a duste 2 – 3 minuty. Přidejte připravený vývar a na středním plameni přiveďte do varu. Vařte asi 20 minut, dokud dýně nezměkne.

Jakou smetanu do polévky : Jakou smetanu zvolit do polévky

Do krémových polévek rozhodně zvolíme smetanu ke šlehání. Má plnou chuť a smetanovou polévku dokonale zjemní. Pokud použijeme smetanu na vaření, doporučujeme ji nejdříve smíchat s trochou hladké mouky a postupně ji zamíchat do polévky, dále již nevařit.

Co patří do dršťkové polévky : Dršťková polévka je tradiční druh české polévky, která obsahuje hovězí dršťky, cibuli, česnek, vepřové sádlo , mouku, sůl a směsi koření jako je kmín, majoránku, papriku. Má specifickou chuť a kvalitní dršťková polévka je značně hustá. Dršťky jsou vyráběny z předvařených předžaludků (čepec, bachor a kniha).

Čím se zahušťuje dršťková polévka

Jíška – osvědčená klasika

Vzniká pouhým spojením hladké mouky a sádla, oleje nebo másla. Recept najdete v Kulinářské akademii, kde se dozvíte i to, jak docílit tmavé jíšky, která se hodí nejvíce do gulášové nebo dršťkové polévky.

Pšeničná mouka je dokonalým rychlým řešením pro všechny druhy omáček, světlé i tmavé. Stačí mouku smíchat s vodou nebo ji opéct do jíšky a poté přidat do omáčky, aby se zahustila.**Noky:** v hrníčku rozšleháme vejce s troškou soli a po lžičkách přidáváme krupici(nebo hrubou mouku).

Z jaké mouky se dělá strouhání do polévky : Postup: Do misky nebo na vál vsypte hrubou mouku, udělejte důlek, vyklepněte do něj vejce a přidejte skořápku studené vody. Lehce osolte špetkou soli a začněte zpracovávat vidličkou.