Jak se určuje hodnota výrazu?
Pořadí početních operací

Při počítání s výrazy je nutné dodržovat pravidla o přednosti operací: Nejdříve řešíme závorky – pokud jich je více, přednost má vložená (vnitřní) závorka. Pak řešíme mocniny, násobení, dělení. Nakonec sčítání a odčítání.Odčítat můžeme pouze ty výrazy s úplně stejnou proměnnou!!! Je to tedy stejné jako u sčítání. Pro násobení výrazů neplatí prakticky žádná omezení, jen musíte zachovat správný postup. Nejdříve spolu vynásobíme všechna čísla a poté stejná písmenka (podle pravidel počítání s mocninami).Lomené výrazy sčítáme a odčítáme stejně jako číselné zlomky. Číselné zlomky se stejným jmenovatele sečteme nebo odečteme tak, že jednoduše sečteme, nebo odečteme jejich čitatele a výsledek napíšeme nad společného jmenovatele.

Kdy je výraz Roveň 0 : Zlomek je roven nule, je-li čitatel roven nule!

Jak se počítají závorky

Pokud jsou ve výrazu závorky v několika úrovních, postupujte vždy od vnitřních po vnější závorky. Nejdříve násobení, potom sčítání. Nejdříve závorka, potom násobení, nakonec sčítání.

Co to je číselný výraz : Číselný výraz – je zápis, který obsahuje čísla, popř. znaménka početních operací ( např. +, – , . , : , ), závorky.

Proměnná (angl.: variable) je jev, vlastnost, podmínka, činitel, které zkoumáme, např. věk, vědomosti, IQ, délka praxe, chování. Je to prvek zkoumání, který nabývá různé hodnoty a ty musíme definovat.

Zlomek je jinak zapsaná operace dělení. Hodnotu zlomku vypočteme tak, že vydělíme čitatel jmenovatelem. Existuje i složený zlomek, což není nic jiného, než zlomek, který má v čitateli či jmenovateli další zlomek. Všechny tři zlomky mají stejnou hodnotu.

Kdy je zlomek Roveň 0

Vždy pamatujte na to, že nulou nelze dělit. Proto 9x−12≠0, tedy x≠43. Zlomek se rovná nule v případě, že se čitatel rovná nule. Polynom v čitateli rozložíme na součin a položíme roven nule.0 0 = – platná rovnost ⇒3 je řešením rovnice, Z nabízených čísel jsou řešením rovnice čísla 1 a 3.• Zlomek roven 1

Je-li čitatel roven jmenovateli, je zlomek roven jedné.

Výrazy vyhodnocujeme v tomto pořadí:

  • závorky,
  • násobení a dělení,
  • sčítání a odčítání.

Co se počítá dřív : Obvyklé pořadí, ve kterém se vykonávají operace ve složitějším výrazu, je: umocňování a odmocňování násobení a dělení sčítání a odčítání

Jaké máme druhy čísel : Číselné obory

  • Přirozená čísla.
  • Celá čísla.
  • Racionální čísla.
  • Reálná čísla.
  • Komplexní čísla.
  • Shrnutí

Co je výraz v matematice

Hodnotou výrazu pro dané hodnoty proměnných rozumíme výsledek získaný po dosazení těchto hodnot za všechny proměnné a provedení veškerých přípustných operací.

Silná výzkumná otázka je cílené šetření, které definuje problém, téma nebo otázku, jež má být zkoumána, a měla by popisovat důležité koncepty nebo proměnné, které mají být ve výzkumu zkoumány. Silná výzkumná otázka musí znít: Proveditelné: Výzkumná otázka by měla být empiricky proveditelná.Existují čtyři základní výzkumné metody – dotazování, pozorování, experiment a analýza dokumentů – v rámci kterých je možné použít různé techniky sběru dat.

Kolik je 0 5 ve zlomku : Několik dalších příkladů:

polovina 0,5 1/2
čtvrtina 0.25 1/4
tři čtvrtiny 0.75 3/4
osmina 0.125 1/8
pětina 0.2 1/5