Jak se uklidnit po hádce?
Když po hádce přemýšlí nad tím, co se všechno řeklo, často litují, že nebylo vyřčeno to, či ono. V obou případech za to mohou emoce. Je důležité se soustředit na jednu věc. Při hádce zachovejte chladnou mysl a snažte se uklidnit.Pokud máte pocit, že vás při hádce s partnerem začínají ovládat emoce a neuvažuje racionálně, seberte sílu a raději ustupte. Řekněte dotyčnému, že potřebuje pár minut na zklidnění a zhluboka dýchejte. Můžete jít třeba i na procházku se psem nebo si dát studenou sprchu, jednoduše cokoli, co vás „uvede do klidu“.Řešte situaci, až emoce opadnou

Většinou si na vás počká a přijde za pár dní znovu, v té samé nebo podobné situaci. Většina lidí se hádá dokola o ty samé věci. Takže si nad tím s partnerem sedněte a pokuste se dojít k nějaké dohodě. Pokud se podaří a dohoda se osvědčí v praxi svým dodržováním, máte vyhráno.

Jak se chovat po hádce : Nevyhýbejte se znovuotevření tématu

Pár minut po hádce ideálně jděte znovu za svým miláčkem a řekněte, že jste připraveni na případné otázky nebo sdělení toho, co jste ještě nestihli doplnit. Poté, co jste měli oba pár minut na promyšlení, vám možná oběma ještě něco vytanulo na mysli. Neopakujte už řečené.

Jak uklidnit situaci

Jak uklidnit situaci

  1. Zavřít pusu a naslouchat – dávejte opravdový pozor na to, co druhá osoba říká.
  2. Omluvte se – nezáleží, zda jste daný problém zavinili přímo vy.
  3. Mějte pochopení – dejte najevo, že soucítíte s jeho pocity a chápete jeho rozhořčení.
  4. Přijměte odpovědnost – buďte vždy odpovědní.

Jak zastavit hádku : Zásah mající za cíl zastavení akutní fáze konfliktu by měl být jasný, rychlý, rázný a účinný. Přemlouvat zuřící podřízené „no tak nehádejte se“ z nás dělá šašky. Bouchnutí pěstí do stolu, provázené potvrzením autority „tady jste placení za práci, ne za hádku“ apod. působí lépe, musí však být autentické.

Nesoutěžte a naslouchejte. Pět tipů, jak se lépe hádat

  1. Nesnažte se vyhrát. Není to soutěž.
  2. Nepředpokládejte hned zlé úmysly.
  3. Zachovejte klid.
  4. Hádky si plánujte dopředu.
  5. Ptejte se a naslouchejte.


Jestliže jste v hádce chybovala vy a cítíte výčitky svědomí, vyčkejte, až se partner uklidní, a potom se omluvte. Nespěchejte, určitý odstup vám oběma prospěje. Nepanikařte. Když odešel s kamarádem na jedno, neznamená to, že už se nikdy nevrátí.

Jak předejít hádce

Co vám pomůže předejít hádce

  1. Buďte upřímní Není nic horšího, než když před sebou máte tajnosti.
  2. Naučte se ovládat své emoce. Mluvte s partnerem slušně, neskákejte mu do řeči, nechte ho vyjádřit svůj názor, má na to právo.
  3. Nechápejte partnera jako zdroj všech problémů
  4. Zkuste ustoupit.

Partneři by podle odborníků měli ctít i další pravidlo, které zní: „Co se vyřkne při hádce, má se v ní také vyřešit.” Neduste proto v sobě nevyřčené křivdy toho, co vám druhý v hádce vytkl. Pokud vám něco vadí, řekněte to hned a nečekejte na vhodný okamžik, kdy to budete moci tomu druhému vmést do obličeje.Mlčení tak znamená útěk před realitou a strach z vlastního strachu. Muži také většinou nahrazují úzkost jinou emocí – vztekem. Takže pokud mají problém a cítí se špatně, nedoceněně, nepochopeně nebo čelí nějakému obvinění, nemluví o tom.

Následující tipy vám pomohou zklidnit se již za několik málo vteřin.

  1. Vyzkoušejte osvědčené dechové techniky. „Dýchej zhluboka“, zní často rada, když s vámi stres lomcuje.
  2. Poslouchejte hudbu, nejlépe po ránu.
  3. Obklopte se jasnými barvami.
  4. Jděte se projít ven.
  5. Dejte si bylinný čaj.
  6. Zkuste masáž dlaně
  7. Zajděte si za zvířaty.

Jak zklidnit tělo i mysl : Máme pro vás pět jednoduchých kroků:

  1. Vraťte se do přítomnosti. Starosti, obavy, pocity viny, vztek a další negativní emoce nás uvrhávají do přemítání o minulosti nebo budoucnosti.
  2. Smiřte se se skutečností Akceptujte svoje pocity.
  3. Zaměřte svoji pozornost na dech.
  4. Dostaňte myšlenky z hlavy na papír.
  5. Začněte jednat.

Co mám dělat když se rodiče hádají : Pokud se rodiče hádají často, hodně a tebe to trápí, je důležité si o tom s rodiči či alespoň jedním z rodičů promluvit. Řekni mu, co ti běží hlavou, když se před tebou hádají, jaké máš pocity a jak se cítíš. Rodiče se rozvádějí nebo se již rozvedli, případně se domluvili, že už spolu nebudou bydlet.

Jak poznat že vztah nikam nevede

Kdy už je potřeba to řešit

  1. Jsou ohroženy mé hodnoty.
  2. S partnerem už nemohu komunikovat.
  3. Už vás neláká fyzická intimita.
  4. Ve vztahu chybí reciprocita.
  5. Nechuť trávit čas s rodinou a přáteli toho druhého.
  6. Mluvíte o zlepšení vztahu v hypotetické budoucnosti.
  7. Štěstí jednoho závisí na druhém.
  8. Necítíte nebo nedáváte podporu.


Co vám pomůže předejít hádce

  1. Buďte upřímní Není nic horšího, než když před sebou máte tajnosti.
  2. Naučte se ovládat své emoce. Mluvte s partnerem slušně, neskákejte mu do řeči, nechte ho vyjádřit svůj názor, má na to právo.
  3. Nechápejte partnera jako zdroj všech problémů
  4. Zkuste ustoupit.

Navrhují, abychom pronesli třeba: "Promiňte, že jsem vás nechala čekat. Je mi líto, že vám naše schůzka zabere víc času, než jste si plánoval." Případně ještě: "Děkuju, že jste na mě počkal." Když totiž dáte upřímně najevo, že si ceníte času toho druhého, bude vaše omluva přijata snáz.

Jak poznat ponižování : Přesná definice ponižování neexistuje, avšak odborníci se shodují na tom, že ponižováním můžeme rozumět jakékoliv chování, které snižuje lidskou důstojnost, ať už jde o slovní agresi, či nenápadné poznámky. Cíl je však vždy stejný, agresor chce, aby o sobě jeho oběť začala pochybovat a on nad ní získal moc.