Jak se tvoří sousloví?
Sousloví v češtině

V češtině jsou sousloví tvořena nejčastěji ve větě jako podstatné jméno, rozvité přívlastkem shodným, tvořeným přídavným jménem; přívlastek stojí zpravidla před jménem (v antepozici) – vysoká pec, hroší kůže, v odborných výrazech za jménem (v postpozici) – hraboš polní, kyselina mravenčí.Mezi sousloví řadíme i pořekadla (kupuje zajíce v pytli), pranostiky, ustálená přirovnání (bručí jako medvěd), rčení (černé na bílém, nosit na rukou), přísloví (mluviti stříbro, mlčeti zlato) a výroky významných osobností (kostky jsou vrženy).POJMENOVÁNÍ 

slovo – znak, který pojmenovává nějaký termín (slovo je jedním ze způsobů pojmenování) složené pojmenování – volné spojení dvou a více slov. sousloví – spojení více slov, ale označuje jen jeden pojem; používá se tam, kde k popisu nestačí jen jedno slovo (např.

Kdo snídá špek Cermat : (1) Kdo snídá špek a tlustě si ho krájí, kdo pořád slídí a nic nechce najít, kdo usne, jenom když má v dlani minci, kdo z hlavy má jen stojan na čepici, a přitom v nebi chtěl by housle hrát, ten bude v pekle bubnovat.

Co znamená slovo sousloví

SOUSLOVÍ – ustálené spojení slov s jedním věcným významem (český jazyk, obecní úřad).

Co znamená sousloví : Sousloví je ustálené spojení slov (dvouslovné i víceslovné), kterým pojmenováváme některé skutečnosti.

Nejběžnější význam slova odkazuje na planetu Zemi, její obyvatele a její životní prostředí. V širším slova smyslu se slovo vztahuje na vesmír jako celek.

Ještě rok před smrtí nazpívala Zuzana Navarová pohádkovou písničku, kterou slýcháme o vánocích z televize, má příznačný název Čert ví proč. Písničky, které nazpívala s Nerezem, patří do zlatého fondu českého folku. Tím víc těší, že se k nim dvojice Vřešťál a Sázavský letos vrátila.

Kdo hrál Lucifera v Čert ví proč

Csongor Kassai [výsl. čongor kašaj] (* 24. srpna 1972 Kráľovský Chlmec) je slovenský herec maďarské národnosti, člen Radošinského naivného divadla.V češtině se obecně za nejdelší slovo považuje "nejneobhospodařovávatelnějšími". Ústav pro jazyk český ovšem upozorňuje, že mohou vzniknout i delší složeniny, jako například "nejzdevětadevadesáteronásobitelnějšími". To jsou však jazykové konstrukty, které se nepoužívají.Shluk je skupina objektů, které jsou si navzájem podobné a rozdílné od objektu do této skupiny nepatřících.

Termín (v lingvistice) – (jinak též odborný název, technický termín, terminus technicus) je výraz – jméno (slovo nebo sousloví), které má v určitém oboru, řemesle či povolání specifický význam. Lidé znalí příslušného oboru tedy bez pochyb (až exaktně) vědí, co jednotlivé termíny znamenají.

Jak poznat slovo složené : Složená slova (složeniny) mají více než jeden slovní základ, například pravděpodobný je podobný pravdě. Složeniny ze tří nebo čtyř slov jsou spíše výjimkou (červenomodrobílý, namoutěduši aj.). Složeniny můžeme třídit do různých skupin.

Co je to svět kolem nás : Svět kolem nás. Cyklus SVĚT KOLEM NÁS je mezinárodní vzdělávací projekt, který žákům základních škol a studentům středních škol a gymnázií přibližuje ty nejzajímavější kouty naší planety.

Co je to Česká republika

Česko, plným názvem Česká republika, je stát ve střední Evropě. Samostatnosti nabylo 1. ledna 1993 jako nástupnický stát Československa, předtím (od 1. ledna 1969) existovalo jako jedna ze dvou republik československé federace.

Nádherná česká pohádka o království, kde slušnost a úctu k lidem nahradila láska k moci a penězům pojmenovaná příznačně Čert ví proč, vznikala v objektu hradu Lipnice nad Sázavou.Čert ví proč je slovensko-německo-česká filmová pohádka z roku 2003 režiséra Romana Vávry. Film byl natáčen na hradech hradě Lipnice nad Sázavou, Pernštejn a Grabštejn. Film byl v kinech premiérově uveden 27. února 2003.

Na kterém hradě se natáčela pohádka Čert ví proč : Pohádka Čert ví, proč (2003) se natáčela ve sklepení hradu Lipnice nad Sázavou a stejný hrad se stala dějištěm pohádkového filmu Ať žijí rytíři!