Jak se těží mořská sůl?
V teplých oblastech lze získávat sůl odpařováním mořské vody. Mořská voda, která obsahuje v jednom litru přibližně 35 gramů halitu, se nechává odpařit v mělkých nádržích. Získaná surovina obsahuje 80 % halitu a následně je nutné ji chemicky vyčistit od nežádoucích příměsí.Mořská sůl působí antibakteriálně, urychluje hojení ran a kůži regeneruje. Pravidelné užívání mořské soli do koupele pomáhá u lupénky, atopických ekzémů a při dalších kožních potížích. Zlepšuje metabolické procesy, uleví orgánům a obsah jódu pomáhá i při snížené funkci štítné žlázy.Po koupeli trvající minimálně15–20 minut, se opláchněte vlažnou vodou. Nepoužívejte mýdlo. Relaxujte dalších 10 až 15 minut v teple. Minerály obsažené v soli pronikají do vrstev pokožky, zadržují vlhkost a tím ji zanechávají vlhkou a vláčnou.

Jak se získává sůl : V pevném skupenství je sůl získávána klasickou těžbou v dolech či povrchově v lomech. Ložiska kamenné soli vznikala v teplých oblastech vysrážením mořské vody z laguny či zátoky, která se utvořila oddělením od otevřeného moře přírodní hrází. Další ložiska lze najít na pobřeží solných jezer.

Proč se nesmí pít slaná voda

Mořská voda by se v žádném případě neměla pít. Hrozí předávkování organismu solí, selhání ledvin a smrt. Světový oceán také obsahuje různé kovy, přičemž jejich významným zdrojem jsou podmořské hydrotermální prameny. V minulosti byla salinita vyšší.

Jak se dostává sůl do moře : Průměrně obsahuje každý litr mořské vody asi 35 g různých solí. Nejčastěji to je chlorid sodný neboli kuchyňská sůl, kromě toho také sírany, ionty vápníku a draslíku. Do moře se soli dostávají jednak pomocí dešťové vody, která vymývá soli z povrchu země a pomocí řek ji dopravuje do moře.

Mořská voda má vyšší hustotu než sladká voda – ta dosahuje maximální hustoty 1,000 g/ml při teplotě 4 °C. Mořská voda by se v žádném případě neměla pít. Hrozí předávkování organismu solí, selhání ledvin a smrt.

„Zdravější verzí“ je sůl mořská, která se odpařuje z oceánů. Nerafinovaná mořská sůl má našedlou barvu a přirozeně obsahuje jód a jiné stopové minerály a řasy.

Proč se nesmí pít mořská voda

Mořská voda by se v žádném případě neměla pít. Hrozí předávkování organismu solí, selhání ledvin a smrt. Světový oceán také obsahuje různé kovy, přičemž jejich významným zdrojem jsou podmořské hydrotermální prameny. V minulosti byla salinita vyšší.Sůl navíc podle rozsáhlé studie negativně ovlivňuje i střevní mikrobiom, což může ohrozit imunitní systém a zároveň vést i k poškození malých krevních cév, což může způsobovat problémy s ledvinami či demenci.Mořská sůl

Po aplikaci, rozčesání a vysušení tvoří sůl ve vlasech strukturu, dodává vlasům objem a jemný lesk. V mořské soli se přirozeně vyskytují vápník, zinek a hořčík – pokožku a vlasy posilující minerály.

Optimální množství bazénové mořské soli potřebné pro správnou funkci solonizační jednotky je v rozmezí 4 až 6 kg na každých 1000 litrů vody v bazénu. Ovšem každé zařízení je jiné, a proto se doporučuje držet se návodu výrobce solonizační jednotky.

Proč je Rudé moře Nejslanější : Rudé moře patří mezi nejslanější moře světa, v jeho severní části salinita dosahuje až 42‰. Je to způsobeno vysokou teplotou vzduchu a díky tomu značnému odpařování vody, také velmi nízkými srážkami, dále tím, že se do Rudého moře nevlévají řeky a také úzkým spojením s Indickým oceánem.

Na co pomáhá mořská voda : Mořská voda ve spreji je ve Francii neuvěřitelně populární. To proto, že často pomáhá lidem, které opakované trápí rýma. Ať už infekční, nebo senná. Ale také záněty středního ucha a nosních dutin, infekce horních cest dýchacích a další problémy.

Kolik soli denně přijmout

Denní doporučená dávka soli je 5 gramů. Přitom 4 gramy jsou ukryté v potravinách, takže na dosolení pokrmů nám zbývá pouze 1 gram denně. Při dlouhodobém zvýšeném příjmu soli se zvýší krevní tlak, srdce je přetížené a dochází k jeho poškození. Sůl zadržuje vodu a zvyšuje se tak objem tekutiny v organismu.

Vypijeme-li slanou vodu, naše tělo musí hustotu tekutin vyrovnat, laicky řečeno slanou vodu „rozředit“. K tomu je ale zapotřebí „stáhnout“ vodu z jiných částí těla, čímž dochází k dehydrataci. Takový stav může skončit až celkovým selháním metabolismu a kolapsem.Při dlouhodobém zvýšeném příjmu soli se zvýší krevní tlaku, srdce je přetížené a dochází k jeho poškození. Sůl zadržuje vodu a zvyšuje se tak objem tekutiny v organismu. Tím dochází k nadměrnému zatížení ledvin. Ledviny jsou poškozovány zvýšeným tlakem a trvalým zvýšením vylučování natria.

Co se stane kdyz si nebudu mýt vlasy : Bez mytí se ale hromadí a mastí vlasy. Co je ještě horší, může se stát potravou pro mikrofaunu, vede k tvorbě lupů a může způsobit vypadávání vlasů. Dalším důvodem, proč si vlasy mýt, je usazování zbytků stylingových přípravků, které vlasy zatěžují. Pravidelným mytím ale všem těmto nešvarům předejdeme.