Jak se suší hlíva ústřičná?
Sušení na kovovém plechu přímo v troubě, či dokonce na novinovém papíru není vhodné. Předsoušet lze houby na slunci, ale vždy v mírném průvanu. V dnešní době využíváme elektrické sušičky. zpočátku předsušujeme teplotou klem 40o až 500 C, dokud jsou plátky ještě lepkavé.Hlívu ústřičnou a stejně tak žampiony nemusíte dlouho vařit, pokud se jedná o houby z pěstíren. Pokud budete mít hlívu vyrostlou v přírodě je třeba ji tepelně upravovat raději 15 minut.Jak hlívu uchovat Houby lze uchovávat v papírovém sáčku v chladničce po dobu 2–3 dnů. Možné je také zamrazení. Hlíva ústřičná by se stejně jako většina ostatních hub měla používat vždy čerstvá.

Jak se jí hlíva ústřičná : Hlíva ústřičná v kuchyni

Masité hlívové klobouky se přidávají do polévek, omáček, salátů i jako příloha k masu. Můžete si z ní připravit také přírodní smažené řízky, smaženici či nepravou dršťkovou polévku. Lze ji také sušit, konzervovat v nálevu, mléčným kvašením i uzením.

Jak nejlépe upravit hlívu ústřičnou

Populární hlíva ústřičná

Stačí ji očistit a nakrájet. Nejčastěji ji dáváme do polévek, gulášů a pod maso. Je ale skvělá i do pomazánek, rizot, k zapékání, na grilování nebo na řízky v trojobalu. Přebytek hlívy lze nakládat, mrazit nebo usušit a ve formě prášku používat jako koření.

Kdy brát hlívu ústřičnou : Hlívu ústřičnou s rakytníkovým olejem je vhodné užívat především v období jara, podzimu či zimy. Kapsle obsahují deklarovaný obsah beta-glukanů z hlívy ústřičné, což z něj dělá vysoce kvalitní produkt s ověřeným účinkem.

Hlívu ústřičnou s rakytníkovým olejem je vhodné užívat především v období jara, podzimu či zimy. Kapsle obsahují deklarovaný obsah beta-glukanů z hlívy ústřičné, což z něj dělá vysoce kvalitní produkt s ověřeným účinkem.

Do hrnce přidejte nakrájenou hlívu a směs restujte 5 minut na mírném plameni.

Jak pěstovat hlívu na zahradě

Hlíva ústřičná se může pěstovat v uzavřených prostorech po celý rok. Ideálně se k tomu hodí sklepy, altány a garáže. Pytel se substrátem prorostlé podhoubím, pěstujeme v místě, kde teplota nepřesahuje 22 ° C, nicméně, nejvhodnější teplota je mezi 10 ° C a 16 ° C.Hlívu očistíme, nakrájíme a podusíme na tuku nejméně 20 minut. Podušené houby necháme vychladnout. v misce smícháme vychlazenou hlívu s nasekaným kuřecím masem, nebo šunkou, osolíme, opepříme. Vše promícháme podle chuti s octem a sterilovanou zeleninou a necháme v chladničce uležet.Upravuje krevní tlak, zlepšuje stav cévního systému a pomáhá udržet správnou hladinu cholesterolu v krvi. Je využívána také pro podporu střevní peristaltiky, při alergii, pro zlepšení metabolismu cukrů, tuků a dalších látek a celkovou regeneraci organismu.

Populární hlíva ústřičná

Stačí ji očistit a nakrájet. Nejčastěji ji dáváme do polévek, gulášů a pod maso. Je ale skvělá i do pomazánek, rizot, k zapékání, na grilování nebo na řízky v trojobalu. Přebytek hlívy lze nakládat, mrazit nebo usušit a ve formě prášku používat jako koření.

Jaké má účinky hlíva ústřičná : Hlíva má příznivé účinky při fyzickém i duševním vyčerpání a únavě. Zpomaluje stárnutí. Pozitivně působí při chřipce a nachlazení, stejně jako při vyrážkách, ekzémech a alergiích. Brání ateroskleróze, tedy poškození věnčitých tepen a poškození srdečního svalu.

Proč jíst hlívu ústřičnou : Šálek hlívy ústřičné obsahuje asi 42 kalorií, což z ní dělá nízkokalorickou přísadu téměř jakéhokoliv jídla. Navíc je chutná a bohatá na živiny a obsahuje významné množství zinku, železa, draslíku, vápníku, fosforu, vitamínu C, B1, B2, kyseliny listové a niacinu.

Na čem pěstovat hlívu ústřičnou

Hlíva ústřičná se může pěstovat v uzavřených prostorech po celý rok. Ideálně se k tomu hodí sklepy, altány a garáže. Pytel se substrátem prorostlé podhoubím, pěstujeme v místě, kde teplota nepřesahuje 22 ° C, nicméně, nejvhodnější teplota je mezi 10 ° C a 16 ° C.

Místnost s teplotou od 8 °C do 18 °C pro hlívu ústřičnou, pro hlívu plicní teplota až 22 °C, nad 22°C pro hlívu miskovitou s rozptýleným světlem a možností udržovat vyšší vzdušnou vlhkost a větrat (např. sklepy s okénkem, garáže, haly, bývalé stáje). Používáme slámu kvalitní, suchou, bez přítomnosti plísní.Hlívu očistíme, nakrájíme a podusíme na tuku nejméně 20 minut. Podušené houby necháme vychladnout. v misce smícháme vychlazenou hlívu s nasekaným kuřecím masem, nebo šunkou, osolíme, opepříme. Vše promícháme podle chuti s octem a sterilovanou zeleninou a necháme v chladničce uležet.

Na jakém dřevě pěstovat hlívu ústřičnou : Pěstování na špalku

Hlíva se spokojí i se špalkem a vyroste na něm dokonce rychleji. Nejlepší jsou ze dřeva listnatých stromů, ideální je dub, buk, habr, bříza, topol nebo olše. Měly by být téměř čerstvé, několik týdnů po pokácení stromů. Na starším suchém dřevu podhoubí neroste.