Použijte teplý obklad, rozklad modřiny urychlí i sluneční paprsky. Jen to s nimi nepřehánějte, abyste namísto modřiny neměli spáleninu. – Hojení modřiny podpoří i jemná masáž. Zdravý tip: Posilujte cévy jídly z pohanky, obsahuje rutin, který zpevňuje cévní stěnu.Modřiny vznikají následkem podlitiny krve pod kůží po úrazu. Pro rychlejší hojení modřin je vhodné použít speciální mast nebo krém navržený k redukci modřin a otoků. Obsahují často látky, jako je heparin nebo arnika, které podporují resorpci podlitin.Doporučuji ránu chladit – ideálně v režimu 15 minut chlazení 15 minut pauza, chlad stáhne cévy a zpomalí tvorbu otoku (ale na druhou stranu nechcete pokožce ještě ublížit podchlazením). Využít můžete třeba klasické chladicí polštářky. Do okolí očí lze s opatrností aplikovat léky podporující vstřebávání otoku a modřiny.
Co chybí tělu když se dělají modřiny : může se jednat o stav způsobený nedostatkem některých vitaminů – zejména vitaminu C a K, nebo i o závažnější onemocnění jako je trombocytopenie, hemofilie, žilní trombóza nebo leukémie. V každém případě doporučuji návštěvu lékaře, který provede patřičná vyšetření, ať nedojde k podcenění situace.
Jak rychle zmizí modřiny
Modřiny se objevují bez vnějšího zavinění, t.j. žádný úraz, uhození nebo pod. Na povrchu modřin je velice tenká kůže, po čase (2-3 týdny) kdy se krev vstřebá zmizí.
Jak rychle se udělá modřina : Po nárazu má modřina růžovou až červenou barvu, kterou způsobuje okysličená krev, která v místě poranění vytéká z poškozených cév. Do 48 hodin po úrazu dostává modřina typickou tmavomodrou, černou či fialovou barvu, která dala tomuto zranění jméno.
Léčba krevních sraženin spočívá v klidu na lůžku. Pacienti užívají speciální léky, které pomáhají krevní sraženinu rozpustit a zabraňují jejímu narůstání. U závažnějších stavů se provádí operace. Cílem léčby je mimo jiné i prevence proti vzniku plicní embolie, opakovaných trombóz a trvalých poškození.
Po absorpci krve organismem není v místě úderu zpravidla žádná viditelná známka poškození za předpokladu, že nedošlo k protržení tkáně. V takovém případě dochází ke vzniku jizvy. Podlitiny jsou nebezpečné pro lidi, kteří mají poruchu srážlivosti krve.
Jak dlouho se hojí modřina
Podlitiny jsou většinou krvácivé události v subkutánní (podkožní) oblasti, které vznikají v důsledku událostí jako je náraz, pád, úder nebo operace. Mohou silně natéct a být velmi bolestivé. Obvykle se uzdraví samy během dvou až tří týdnů.Aby se rána zahojila bez strupů a jizev, použijte prostředek, který vytváří ideální prostředí pro hojení ran, známé jako vlhké hojení. Při použití obvazu nebo náplasti se nemusíte obávat přilepení na ránu. Prostředky vlhkého hojení pro urychlení hojení ran jsou: Hemagel, BepanGel, Flamigel a ActiMaris.Příčiny a průběh
Mohou silně natéct a být velmi bolestivé. Obvykle se uzdraví samy během dvou až tří týdnů.
Postižené místo by mělo být v klidu, aby se urychlilo vstřebání modřiny. Obvykle to trvá cca 14 dní, než zcela zmizí.
Co rozpouští krevní sraženiny : Heparinoidum S napomáhá k rozpuštění malých krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních výronů, snižuje tvorbu otoků a působí protizánětlivě. Čtěte pozorně příbalový leták.
Jak rozpustit hematom : Krevní výron v hlubších tkáních spojený s otokem, se označuje jako hematom. K urychlení vstřebávání, zmírnění otoků a bolestivosti je možné použít lokální přípravky s obsahem protizánětlivých látek a heparinu. Heparoid urychluje vstřebávání krevních výronů, snižuje tvorbu otoků a působí protizánětlivě.
Jak dlouho trvá než zmizí modřina
Působí na bolest, otok i rozsah podlitin. Postižené místo by mělo být v klidu, aby se urychlilo vstřebání modřiny. Obvykle to trvá cca 14 dní, než zcela zmizí.
Léčivé přípravky na podlitiny a modřiny
- HIRUDOID Forte krém 40 g. Léčivý přípravek.
- REPARIL Gel N 10 mg/g 50 mg/g 100 g. Léčivý přípravek.
- LIOTON Gel 50 g. Léčivý přípravek.
- LIOTON Gel 100 g. Léčivý přípravek.
- HIRUDOID Forte gel 40 g.
- REPARIL Gel N 10 mg/g 50 mg/g 40 g.
- AESCIN-TEVA 20 mg 30 tablet.
- VENORUTON Forte 500mg 60 tablet.
Podlitina má nejčastěji ze začátku krvavou až namodralou barvu díky přítomnosti krevního barviva hemoglobinu, ale postupem času dochází k jejímu tmavnutí, zelenání (rozpadem hemoglobinu na biliverdin) a hnědnutí až žloutnutí (redukcí biliverdinu na bilirubin) než se zcela vstřebá.
Co vytáhne zánět z rány : u hnisajících ran je možné použít např. mast Ichtoxyl nebo Višněvského balzám, které „vytahují hnis“. Aplikujte 3 krát denně na ránu a postižené místo překryjte. Ránu je také třeba pravidelně dezinfikovat (např.