Jak se rozpouští šelak?
Šelak rozpustíme za stálého míchání v lihu. V poměru 1:3 (např. 100 g šelaku + 300 g lihu). Po rozpuštění šelaku roztok přefiltrujte.Použijeme některý z přípravků na dřevokazný hmyz a plísně (Lignofix, Červostop apod.) Následně pečlivě očistíme povrch a zbavíme nábytek původního nátěru. Vosk odstraní terpentýnový olej, který naneseme na povrch nábytku a vyčkáme, až se vrstva uvolní. Polituru z šelaku rozpouští líh.Po každém nánosu nechejte dobu schnutí 24 hodin (nejméně přes noc). V průběhu přestávek a také po skončení práce uchovávejte tampón v uzavřené skleněné nádobě.

Jak vyleštit šelak : Naneste kapku leštícího oleje na tampón (polnou) namočený v šelakové polituře nebo nakapejte leštící olej přímo na plochu a provádějte nanášení šelakové politury polnou. Po vytvoření šelakové vrstvy, po nějaké chvíli vystoupí leštící olej na povrch lakové vrstvy.

Co obsahuje E 904

Potraviny obsahující toto éčko

  • 17 Pražené mandle v čokoládě
  • 17 Lískové ořechy v mléčné čokoládě
  • 17 Pražené arašídy v extra mléčné čokoládě
  • 17 Kokosové kostky.
  • 16 Pendreky s příchutí jahody.
  • 16 Pendreky jahoda 80g.
  • 16 Pražená jádra mandlí v hořké čokoládě
  • 16 Brusnice v hořké čokoládě 80g.

Co obsahuje šelak : Šelak obsahuje pryskyřičné kyseliny, estery mastných alkoholů a barviva. Šelak vzdoruje kyselinám, rozpouští se v lihu, na světle tvrdne a jeho bod varu je 80-120 °C. K vyprodukování 1 kg šelaku je potřeba až 300 000 červců.

Voskové pastelky jsou domácím řešením problému škrábanců na dřevěném nábytku. Poškozené místo stačí natřít voskovou pastelkou barvy nejblíže barvě nábytku. Pastelka efektivně vyplní škrábance a učiní je neviditelnými. Poté, co je škrábanec pomalován, by měl být nábytek vyleštěn, aby se odstranil přebytečný vosk.

K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.

Na co se používá šelak

Šelak je přírodní materiál, který se používá pro lakování dřeva již od 18. století.Šelaková politura bezbarvá Schellack-Politur farblos je zaručeně čistý rychle schnoucí roztok šelaku a přírodních pryskyřic, který se používá při vytváření lesklého efektu na povrchu dřeva. Bezbarvá politura je vyrobena z běleného indického šelaku.Skvrny na světlé kůži často odstraníte pomocí obyčejné bílé mazací gumy. Mastné fleky posypte co nejdříve křídovým práškem a nechte působit alespoň 24 hodin. Škrábance často rozleštíte pomocí speciálního vosku.

K čištění proutěného a ratanového nábytku použijte směs z 200 ml teplé vody a šťávy z ½ citrónu. Pro vyšší lesk naneste na navlhčený měkký hadřík pár kapek lněného oleje a nábytek ošetřete. Dubový nábytek oživíme pivem, ve kterém jsme rozmíchali trochu cukru a nábytek tímto roztokem otřeme a poté vyleštíme.

Co je E120 a E904 : Přísady do potravin jsou buď přírodního původu, nebo jsou syntetické. Přírodního původu jsou různá barviva, například E100 kurkumin, E330 kyselina citronová nebo taky E904 šelak z výměšků hmyzu Laccifer či E120 karmín získávaný z těl hmyzu Dactylopius coccus Costa.

Co je e220 : Oxid siřičitý je jedovatý a vysoce dráždivý, často zmiňovaný jako znečišťovatel ovzduší. Jedná se o plyn vznikající hořením síry. Oxid siřičitý je antioxidant, konzervant a prostředek proti hnědnutí.

Jak odstranit škrábanec

Pokud máte co dočinění s těžší formou škrábanců, měli byste se vyzbrojit tímto zázračným all-in-one přípravkem. Jediné, co musíte udělat, je nastříkat přípravek WD-40 na postiženou oblast a nechat jej několik vteřin působit. Dále můžete použít kus látky pro otření povrchu vozu a doporučujeme použít mikrovlákno.

Pokud vás trápí jen jemné povrchové škrábance, tak smíchejte olej na vaření s citrónovou šťávou. Pokud přidáte i bílý ocet, tak výslednou směs můžete využít nejen na zakrytí drobných rýh, ale na kompletní čistění dřevěného nábytku, bude působit jako nový.Nátěr CP Remover účinně rozpouští a odstraňuje vrstvy nátěrů, laků a grafitti na bázi silikátu, oleje, vosku, glyceroftalátu, olova a zinku (běloby), minia (suřík), barev a ochranných nátěrů na dřevo (Xyladecor, Xylophene). Je vodou ředitelný, při používání se neuvolňují škodlivé výpary (vhodný i do vnitřních prostor).

Jak odstranit starou barvu z nábytku : K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.