Po probrání z bezvědomí může být přítomna retrográdní či anterográdní amnézie (trvá méně než 1 hodinu) a zmatenost. Také jsou přítomny nauzea, zvracení, difúzní bolesti hlavy, závratě, nejistota v prostoru při prudkých pohybech, pohledu vzhůru, při chůzi po schodech.Za jak dlouho se projeví otřes mozku První příznaky otřesu mozku se objevují během několika minut po poranění hlavy. Rozvoj dalších příznaků může trvat několik dalších hodin. Obecně se doporučuje bedlivě sledovat zdravotní stav po dobu 3 dnů.Je potřeba ověřit základní příznaky vážného poranění hlavy:
- krátkodobé bezvědomí ihned po nárazu.
- Opakované zvracení
- Amnézie (nepamatuje si na úraz a krátkou dobu před ním)
- Zmatenost.
- Zpomalení reflexů
- Poruchy vidění
- Malátnost a zvýšená tendence k usínání v neobvyklém čase.
- Otevřená rána na hlavě, která krvácí
Jak dlouho nespat po otřesu mozku : Může se stát, že se zraněný jeví v pořádku, ale po čase se objeví potíže – bolest hlavy, zvracení, zmatenost nebo ztráta vědomí. Otok mozku se totiž může vyvíjet 24 hodin. Zhruba dvě hodiny od úrazu ale riziko, že se něco změní k horšímu, výrazně klesá.
Co delat při Lehkem otřesu mozku
Otřes mozku je třeba léčit již od prvního okamžiku, a to zavoláním – první pomoci – záchranné služby či lékaře. Postiženou osobu kontrolujte, zda je stále při vědomí, nevolte mu znovu usnout a zbytečně s pacientem nehýbejte, pokud to není nutné a zvlášť pokud si stěžuje na bolesti páteře.
Jak dlouho trvá lehký otřes mozku : Otřes mozku je poruchou funkce mozku, která je způsobená nějakým úrazem neboli otřesem. Doprovází ho krátkodobé bezvědomí, a to po dobu od několika sekund až do 30 minut.
Vedle pohybových omezení (poruchy rovnováhy, koordinace pohybů, ochrnutí části těla) se tak často objevují obtíže typu zvýšené únavy, bolesti hlavy, poruch spánku, tinitus (zvonění v uších) a další smyslová omezení (poruchy chuti, čichu, zraku, sluchu) nebo epilepsie.
Vedle pohybových omezení (poruchy rovnováhy, koordinace pohybů, ochrnutí části těla) se tak často objevují obtíže typu zvýšené únavy, bolesti hlavy, poruch spánku, tinitus (zvonění v uších) a další smyslová omezení (poruchy chuti, čichu, zraku, sluchu) nebo epilepsie.
Jak se léčí lehký otřes mozku
V případě, že se jedná o otřes mozku, je doporučena hospitalizace po dobu alespoň tří dnů, během které se vyloučí krvácení do mozku nebo další případné komplikace. Během hospitalizace se nedoporučuje zatěžovat oči, pacient by tedy neměl číst ani sledovat televizi.Otřes mozku je třeba léčit již od prvního okamžiku, a to zavoláním – první pomoci – záchranné služby či lékaře. Postiženou osobu kontrolujte, zda je stále při vědomí, nevolte mu znovu usnout a zbytečně s pacientem nehýbejte, pokud to není nutné a zvlášť pokud si stěžuje na bolesti páteře.Když hlava rychle narazí na tvrdý povrch, mozek se může pohnout a “narazit“ do stěny lebky. Příznaky poranění mozku se mohou objevit kdykoli v následujících 48 hodinách, člověka po úrazu hlavy je proto nutné bedlivě sledovat. Může se objevit krátká ztráta vědomí, vnímání, poruchy zraku, řeči, koordinace či rovnováhy.