Jak se pracuje s tuší?
Tuš měla proti inkoustu tu vlastnost, kterou si dodnes podržela, že je po zaschnutí nerozpustná a nesmytelná. Rozdíl je i v tom, že tuš není roztok barevný, ale jemné rozptýlení barvy do dispergované formy ve vodě, patřičně pojené a upravené, např. šelakovým mýdlem.Nejoblíbenější mezi výtvarníky je tuš indická, pro svou světlostálost a odolnost vůči vodě. Barevné tuše se ředí destilovanou vodou nejen pro to, aby se změnila jejich hustota a lépe stékaly z pera, ale i pro vytvoření světlejší škály odstínů.TUŠ Tuš je suspenze nejčastěji černé, nebo tmavě hnědé barvy. Klasická tuš se skládá z různých druhů sazí a příměsi arabské gumy a kafru, nebo šelaku a boraxu. Vzniká tak opticky stálé medium se silnou barevností, které zároveň odolává vůči chemickým vlivům.

Co je Lavírovaná kresba : Lavírování (z latinského lavare – mýt) je výtvarná technika, která využívá rozmývání slabě pigmentové barvy na mokrém nebo suchém podkladu (papír, šepsované plátno nebo čisté plátno). Výsledkem je hladký a jednotný povrch, který v ideálním případě nevykazuje známky použití štětce a je poloprůhledný.

Čím kreslit tuší

Barevné tuše můžete využít pro přesnou práci kresby linií nebo pro volné aplikace různých technik. Nejoblíbenější způsob aplikace je pomocí štětce nebo pera v kombinaci s akvarelovými barvami. Často se také využívá airbrush, kapání pipetou nebo rozprašování pomocí rozprašovače.

Jak se dělá inkoust : Většina tiskařského inkoustu je vyrobena ze základu lněného nebo sójového oleje nebo těžkého ropného destilátu používaného jako rozpouštědlo. To se pak spojí s pigmenty a vytvoří inkoust, který je navržen tak, aby se vysušil vypařováním. Tato základna se často označuje jako lak.

Na čtvrtku nakreslíme velkou květinu. Obrázek vybarvíme s vodovými barvami a necháme uschnout. Tuš postupně nanášíme po obvodu květiny a hned rozfoukáváme.

Tuš je kapalina tmavé barvy, která se využívá pro kreslení a tisk obrázků a textů. Je využívána grafickou technikou zvanou perokresba a nanáší se pomocí rýsovacího pera.

Jak kreslit tuší

Jak s tuší pracovat Barevné tuše můžete využít pro přesnou práci kresby linií nebo pro volné aplikace různých technik. Nejoblíbenější způsob aplikace je pomocí štětce nebo pera v kombinaci s akvarelovými barvami. Často se také využívá airbrush, kapání pipetou nebo rozprašování pomocí rozprašovače.3.2. Čím můžeme kreslit a psát

  • Barvy (prstové, vodové) Prstové barvy jsou nejvhodnější pro nejmenší děti, protože jsou nejméně toxické.
  • Tužky. Tužka je základní a klasický kreslící nástroj.
  • Pastelky. Pro výběr pastelek platí stejná pravidla jako pro výběr tužky.
  • Kreslící kulička.
  • Voskové pastelky.
  • Fixy.
  • Křídy.
  • Plnicí pera.

Pro kresbu tuší jsou vhodné různé druhy per. Pokud se chcete zabývat kaligrafií, je dobré si pořídit speciální bambusové pero. Dá se kreslit také pravým husím brkem nebo rákosovým perem jako za starých časů. V dnešní době se nabízí celá škála psacích per a fixů s různými hroty, které se nemusí neustále namáčet do tuše.

V nádobě smíchejte čajovou lžičku kurkumy s polévkovou lžící lihu, přidejte dvě lžíce vody a promíchejte. Směs nechte chvíli odstát, znovu promíchejte, znovu nechte odstát. Pak tekutinu přeceďte do vhodné nádoby, v níž budete inkoust skladovat. Máte hotovo, vznikl vám trvanlivý a kvalitní žlutý inkoust.

Co obsahuje inkoust : Typický tetovací inkoust obsahuje:

  • pigmenty a jiná barviva (obvykle se přidávají ve formě prášku)
  • voda,
  • konzervační látky,
  • povrchově aktivní látky: emulgátory , smáčedla , regulátory viskozity,
  • rozpouštědla,
  • pojivové látky.

Jak použít tuš : Barevné tuše můžete využít pro přesnou práci kresby linií nebo pro volné aplikace různých technik. Nejoblíbenější způsob aplikace je pomocí štětce nebo pera v kombinaci s akvarelovými barvami. Často se také využívá airbrush, kapání pipetou nebo rozprašování pomocí rozprašovače. Možnosti jsou opravdu nekonečné!

Jak vymazat tuš

Rychle namočit a vyprat v mýdle

Jako snad u všech skvrn platí, že čím dříve skvrnu od tuše namočíte, tím větší šanci máte, že zmizí. Skvrnu okamžitě namočte do vody a properte v rukách s jádrovým mýdlem. Pravděpodobně budete muset při praní na látku více zatlačit. Tuš se totiž vpije i velmi hluboko do vláken.

Kalózní těleso (mozkový trámec – vazník – lat. corpus callosum) je shluk nervových vláken, tvořený svazkem komisurálních vláken pod mozkovou kůrou. Spojuje obě mozkové hemisféry (na obrázku červeně) a tak zajišťuje jejich vzájemnou komunikaci. Spojuje hemisféry mozečku, thalamy a hypothalamy.Kotouč, hovorově pojmenováván puk (někdy též nazývaný touš), je drobný předmět tvaru velmi plochého válce, který se nejčastěji používá ke hře při ledním hokeji. Slovo puk pochází z anglického puck.

Jaký je rozdíl mezi kresbou a malbou : Rozdíl mezi kresbou a malbou

Základním stavebním prvkem kresby jsou linie, body a více či méně zastíněné plochy. Jedná se tedy o ohraničené tvary. Malba je oproti tomu vytvářena systematickým nanášením barev v souvislé vrstvě.