Jak se pozná díra v bazénu?
Stačí přestat doplňovat vodu do bazénu a čekat na to, kam až klesne voda. Tam kde se zastaví začneme hledat. Pouhým okem samozřejmě můžete tedy zahlédnout dírku, a kdo si není jistý tak podle hmatu také určitě najde díru. Poté nám bude stačit záplata na bazénové fólie a máme hotovo.Únik vzduchu z nafouklého nafukovacího límce lze zjistit pomocí slabého roztoku mýdlové vody. Roztokem potřeme nafukovací límec a v místě úniku se objeví vzduchové bublinky.Pokud jste neodhalili příčinu úniku v bodech výš, jedna se bohužel s největší pravděpodobností o poškozené potrubí. Poškozené může být potrubí, které vede vodu do bazénu i opačným směrem. Pokud si nejste zcela jisti a poškození není viditelné, lze provést tlakovou zkoušku rozvodů, která vám pomůže odhalit místo úniku.

Jak opravit díru v bazénu : Doporučujeme použít lepidlo na bázi polyuretanového (PU) kaučuku, které je transparentní a použitý kaučuk nejvyšší kvality je velice pružný a odolný vodě a změnám teplot (např. BISON VINYL PLASTIC, nebo UHU weich pvc). Některá lepidla již obsahují průhlednou, dostatečně silnou záplatu z měkčeného PVC.

Proč zakrývat bazén

Proč vůbec zakrýt Zakrytí bazénu slouží nejen k tomu, abyste neměli bazén plný listí nebo jiných nečistot, ale při teplém počasí výrazně omezí i ztráty vody způsobené odpařováním. Krom toho si voda v bazénu déle uchová svou teplotu. V zimě potom chrání před sněhem a mrazem.

Proč sůl do bazénu : Úprava bazénové vody pomocí soli patří mezi moderní způsoby údržby optimální kvality vody v domácích bazénech a umělých koupalištích. Koupání ve slané vodě, i když je koncentrace soli násobně nižší než u vody mořské, blahodárně působí na pokožku a prohlubuje příjemný prožitek z relaxace v bazénu.

Kolik soli je potřeba doplňovat. Sůl je tedy třeba doplnit po dopouštení vody nebo obměně vody v bazénu. Na nutnost doplnění soli vás upozorní signalizace solinátoru.

Bez bazénového lemu ani ránu. Jako bazénový lem se označuje dlažba okolo zapuštěného bazénu, která se používá k ohraničení a překrytí jeho horního okraje. Nejenže zakrývá případné nerovnosti, ale slouží také jako bariéra proti vylévání vody z bazénu i jeho znečišťování z okolního prostředí.

Jak projasnit vodu v bazénu

Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor. Držte se ale předepsaného rozmezí, které je 0,3 až 0,5 mg/l. Množství chloru testujte pomocí proužkového testeru. Někdy ani samotný chlor a filtrace nestačí a voda v bazénu zůstává stále mléčná.Úprava bazénové vody pomocí soli patří mezi moderní způsoby údržby optimální kvality vody v domácích bazénech a umělých koupalištích. Koupání ve slané vodě, i když je koncentrace soli násobně nižší než u vody mořské, blahodárně působí na pokožku a prohlubuje příjemný prožitek z relaxace v bazénu.Na hluboké díry po hmoždinkách použijte nejdříve hrubší výplňovou a tmelicí hmotu, která se dá později vrtat i znovu zatížit. Velké otvory můžete vyplnit hrubším tmelem. Nakonec použijte tmel s malou zrnitostí. Výhodou akrylátového tmelu v tubě je, že i po pár letech zůstává mírně vláčný, takže nepraská a nedrolí se.

Tekutá guma je vhodná na izolaci bazénu, a díky složení a zpracování také dlouhodobě odolává chlorované vodě. Díky tomu ji můžete využít také na závěrečné opláštění nádob na vodu, cisteren i nádrží různých velikostí, kde je povrch ve stálém kontaktu s vodou.

Proč pění voda v bazénu : V průběhu provozu bazénu může dojít ke zvýšené pěnivosti vody. Mohou za to především různé organické nečistoty jako jsou například mýdla, šampony nebo krémy, které používáme a někdy také samotný přípravek bazénové chemie. V průběhu provozu bazénu může dojít ke zvýšené pěnivosti vody.

Jak často se doplňuje sůl do bazénu : Přestože se voda z bazénu vypařuje a je potřeba jí doplňovat, sůl se nevypařuje. Proto tedy pokud jednou dosáhnete správné hladiny soli v bazénu a vodu z bazénu nevylijete, sůl již není potřeba doplňovat. Pokud se voda vypaří, doplňte ji a hladina soli zůstane stále stejná.

Čím obložit kulatý bazén

UMĚLÝ KÁMEN a DŘEVOPLAST

Zejména větší odolnost, bezúdržbovost a bezpečnost. Jsou to například umělý kámen (betonové obklady a dlažby) a umělé dřevo, dřevoplast (wpc, kompozit). Umělé materiály přírodní materiály věrně napodobují a imitují nebo vynikají svým vlastním zajímavý dekorem a strukturou.

Co vysadit kolem bazénu

  • Oleandr (Nerium oleander)
  • Juka (Yucca filamentosa)
  • Lantana měňavá (Lantana camara)
  • Tavolník japonský (Spiraea japonica)
  • Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)
  • Šanta (Nepeta 'PURRSIAN BLUE')
  • Cedr (Cedrus atlantica ,Glauca Pendula‛)

Zelená voda

  1. Zkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.
  2. Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.
  3. Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.
  4. Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.
  5. Okartáčujte stěny a dno od řas.
  6. Nepřetržitě filtrujte.

Proč je mléčná voda v bazénu : Nejčastější příčnou je nesprávná hodnota pH vody. Ideální hodnota pH se nachází v rozmezí 6,8 – 7,6 a změříme ji jednoduše testerem bazénové vody. Pro regulaci pH použijeme přípravky pH plus (zvýšení pH) nebo pH mínus (snížení pH).