Jak se počítá druhá mocnina?
Druhá mocnina je algebraická operace, která násobí číslo samo sebou. Někdy se označuje jako „čtverec“ (například čtverec vzdálenosti, tj. druhá mocnina vzdálenosti), protože obsah čtverce je roven právě druhé mocnině délky jeho strany. Někdy se pod označením „mocnina“ myslí právě jen druhá mocnina.umime.to/FZ6. Mocniny jsou zkráceným zápisem opakujícího se násobení. Příklady: 3 2 = 3 ⋅ 3 = 9 3^2 = 3\cdot 3 = 9 32=3⋅3=9.Mocniny se stejným základem a různým exponentem vydělíme tak, že základ umocníme rozdílem exponentů. Sčítat a odčítat můžeme pouze mocniny o stejném základu a exponentu. Koeficienty sečteme, základy a exponenty opíšeme. Mocniny se stejným základem vynásobíme tak, že základ umocníme součtem exponentů.

Jak se pocita číslo na druhou : Mocnina je v podstatě zkrácený zápis násobení stejného čísla sebou samým. Mocnina se zapisuje horním indexem nad násobené číslo.

Kolik je druhá mocnina

Druhá mocnina je operace, při níž se násobí číslo dvakrát samo sebou.

Kolik je nula na druhou : Pokud umocníme jakékoli nenulové číslo na nultou, dostaneme jedničku. Pokud umocníme nulu na jakékoli nenulové číslo, dostaneme nulu.

Třetí mocnina

  1. Třetí mocnina je operace, při níž se násobí číslo třikrát samo sebou.
  2. x3 = x · x · x.


Třetí mocnina

  1. Třetí mocnina je operace, při níž se násobí číslo třikrát samo sebou.
  2. x3 = x · x · x.

Kolik je 5 na nultou

Pokud umocníme jakékoli nenulové číslo na nultou, dostaneme jedničku. Pokud umocníme nulu na jakékoli nenulové číslo, dostaneme nulu.Mocnina. Buď na anglické klávesnici (Shift + 6) nebo Alt + 94.Pokud umocníme jakékoli nenulové číslo na nultou, dostaneme jedničku.

Číslo a nazýváme základ mocniny (mocněnec), n je mocnitel (exponent) a a^n je mocnina. Říkáme, že "umocníme číslo a na n-tou". Tedy 2^4 = \underbrace {2 \cdot 2 \cdot 2 \cdot 2}_{4 \; činitelé} = 16.

Kolik je 83 na nultou : Protože něco na nultou je jedna a nula na cokoliv je nula. A u nula na nultou to koliduje.

Kolik je 2 na mínus prvou : 2 − 1 = 1 2 = 0 , 5 2^{-1} = \frac{1}{2} = 0,5 2−1=21=0,5.

Kolik je a 3

Formáty papíru

A C
1 594 × 841 648 × 917
2 420 × 594 458 × 648
3 297 × 420 324 × 458
4 210 × 297 229 × 324


Mezi ty nejzákladnější patří tzv. „Druhá mocnina dvojčlenu“. Jak z názvu vyplývá, jedná se o matematický výraz (mnohočlen), který obsahuje pouze dva členy s operátorem (znaménkem) +nebo ̶ umocněný na druhou. Na pozicích A a B mohou být reálná čísla (kladná i záporná), mocniny, zlomky, odmocniny, jiné mnohočleny…Odmocňovat třetí odmocninou můžeme snadno takové mocniny deseti, které mají počet nul (mocniny větší než 1) nebo počet desetinných míst (mocniny menší než 1) dělitelný třemi. Odmocněním se počet nul (počet desetinných míst) zmenší na třetinu.

Kolik je 8 na nultou : Společně si odvodíme, proč je jakékoliv nenulové číslo umocněné na nulu rovno jedné.