Mánie gumičkování zasáhla Česko: Jak na to a nejlepší návody
"Na cestování můžeme použít menší stávek. Stávky jsou různé, různě barevné, originální, neoriginální. Originální stávky mají velikou výhodu ve své kvalitě. Nejsou s ostrými hranami, tudíž nám nepraskají gumičky a vydrží i větší ohyb.Je možné vyrobit náramky, náhrdelníky, klíčenky, prstýnky, náušnice, přívěsky, zvířátka, opasek, nářadí, míč, oblečení atd. Meze se představivosti nekladou, proto si můžete uplést cokoliv. Gumičky se dají koupit v různých barvách – klasické, neonové, pastelové, dvou nebo tříbarevné.Žabičkování nebo také gumičkování je efektní technika, při níž během šití nařasíte oděv nebo jeho část tak, aby daná část byla elastická a zároveň rovnoměrně zřasená. V galanterii je většinou běžně k sehnání tzv. pružná nit. Doporučuji ji navinout na cívku rukou.
Jak se vyrábí hopík : Postup
- 1) Do plastové nádoby vlijte lepidlo a barvivo.
- 2) Za stálého míchání po troškách přidávejte škrob.
- 3) Otestujte směs v prstech.
- 4) Finální výrobek bude skákat jako hopík a půjde snadno natahovat.
- 5) Uchovávejte v plastovém sáčku nebo ve vzduchotěsné nádobě.
Jak šít s Pruznou nití
Pro prošití kapes nebo průkrčníku běžným stehem např. u elastické teplákoviny postačí nit Seraflex, která mírně pruží. Nehodí se však na sešívání běžným stehem, u sešívání legín a triček (atp.) bych volila Seraflex šitou v pružném stehu.
Jak zúžit šaty v pase : Pásek přes volné šaty nebo delší košili zdůrazní vaše křivky, a navíc je to skvělý doplněk, jímž oživíte jednobarevný outfit. Dobře vypadá tenoučký nenápadný, případně zavázaná stuha, ale pokud chcete pas opticky zeštíhlit ještě víc, pořiďte si široký pásek s výraznou sponou nebo mašlí.
Pleteme z gumiček – náramky, zvířata, přívěsky
Jedná se o malé barevné gumičky, ze kterých lze pomocí háčku a stavu na pletení vyrábět nejrůznější díla jako náramky, zvířátka, přívěsky a další krásné věci. Nejvíce populární jsou náramky na ruku z gumiček a náramky třeba na klíče.
Napětí je závislé na:
Horní a spodní nit by se při rovnostehu měla vázat uprostřed dvou vrstev látky. Na lícové ani na rubové straně by neměly být žádné mezery a šev by měl být hladký. Při nastavování napětí horní niti, čím větší číslo zvolíte, tím více bude horní nit utažená.
Proč šicí stroj nedělá stehy
Buď jsou nekvalitní a trhají se a nebo nejsou dobře zvolené – například moc silné do tenké jehly s malým očkem, nebo špatně navlečené. Nit může být nekvalitní nebo nevhodně zvolená.Gumu vešpendlíme do boxerek. Rovnoměrně, vždy půlku a půlku a tak, až máme dostatečně našpendleno. Přišijeme tak, že máme cca 1 cm boxerek překrytý gumou zvenku (přídavek na šev, co jsme si dali na začátku). Gumu rovnoměrně natahujeme, látku rovnáme, aby byla rovně.Co si vzít na zkoušku s sebou Na zkoušku k nám nic nepotřebujete. Pokud byste ale už měla koupené například své svatební boty, nebo jiný doplněk, klidně jej vezměte, abyste si jej mohla zkusit společně se šaty.
Pootočte ručním kolečkem po pravé straně stroje tak, abyste viděli na očko v jehle. Nit protáhněte za vodičem svorky jehly a poté provlečte jehlou zepředu dozadu. Dávejte si pozor na to, aby se během procesu nit nezamotala. Poté provlečte nit pod patkou doleva.
Proč se Cuchá spodní nit : Pokud se při šití tvoří smyčky na horní straně švu, znamená to, že je napětí horní nitě příliš velké (musíte na ovladači napětí horní nitě zvolit nižší číslo). Když se naopak smyčky dělají na spodní straně šité látky, je napětí horní nitě příliš malé (musíte na ovladači napětí horní nitě zvolit vyšší číslo).
Jak často mazat šicí stroj : Záleží na typu šícího stroje a četnosti šití. Při častém používání mažte 1x týdně, pokud nešijete pravidelně, stačí 1x měsíčně. U overlocku se doporučuje vždy 1x kapka týdně. Pokud se stroj dlouho nepoužívá, je vhodně před použitím také vždy promazat.
Proč šicí stroj nebere spodní nit
pokud Vám nebere spodní nit, může to být otočená či ohnutá jehla, pokud Vám při druhé otočce zůstane horní nit dole a sekne se do chapače, znamená to problém s horní nití, buď je špatně navlečená- není v niťové páce, nebo není dobře napnutá- malé napětí v napínači, nebo vůbec nit neprochází napínačem a není bržděna.
Guma se dá vložit odměřená sešitá přímo do nápletu před našitím (tak to dělá Petra-Caramilla), nebo se dá do nápletu udělat obnitkovaná dírka, kterou je pak možné gumu dodatečně protahovat nebo regulovat (tak to dělá Martina). Na nápletu si ca 3 cm nastřihneme. Obnitkujeme – musíme roztáhnout až na 180 stupňů.Jak zúžit pas bez stroje
- Jednou z možností, jak si snadno a rychle zúžit kalhoty, je protáhnutí knoflíku očkem na levé straně, kdy je pak normálně zapnete.
- Druhou možností je uvázání ozdobného šátku vzadu na kalhoty.
- Zachránit vás může i gumička, s níž poutka svážete.
Jak probiha zkouška šatů : Jak zkouška svatebních šatů probíhá
Během zkoušky s Vámi vyzkoušíme to, co se Vám nejvíce líbí (můžete mít nachystané fotky šatů), ale i to, co byste si sama nevybrala. Prozkoušíme různé styly, doporučíme nejvhodnější střihy, ale samozřejmě budeme nejvíce vnímat Vaše přání.