Jak se pere sportovní oblečení?
Moderní automatické pračky nabízejí speciální programy pro praní sportovního oblečení – teplota do 30 °C, kratší cyklus a snížený počet otáček (až 800) Pokud vaše pračka nemá fitness program – zvolte program pro praní jemného prádla) Perte oblečení naruby.Jak na funkční prádlo

Funkční prádlo perte v pračce maximálně na 40 stupňů ve speciálním pracím prášku, jako je například Toko Functional Sportswear Care. Kromě termoprádla v něm můžete vyprat i druhou zateplovací vrstvu oblečení, tedy například flísové mikiny.Většinou na 30–40 °C. Vždy používejte speciální prací prostředek na sportovní a outdoorové oblečení. Některé v sobě rovnou mají i impregnaci. Nikdy však do pračky nepřidávejte bělidlo, změkčovadlo vody ani aviváž.

Jak prát sportovní bundu : 1. Bundu perte zapnutou – naruby, zvolte jemný prací program (peří; jemné prádlo), odstřeďování (maximálně 600 otáček) a teplotu (optimálně – 30 °C), s použitím malého množství pracího gelu nebo prášku na praní. Nepoužívejte aviváž, odstraňovač skvrn ani bělidlo.

Jak se pere sportovní prádlo

Volte raději nízké otáčky i teplotu

Pokud perete jemné funkční prádlo, volte raději nízké otáčky ve výši 600 nebo 800 otáček/minutu. Dlouhým odstřeďováním vody by se vlákna mohla poškodit. Funkční prádlo se většinou pere na 30–40 stupňů Celsia.

Na jaké programy perete prádlo : Na jaký program prát ručníky

Program pro praní ručníků samozřejmě zvolte dle Vaší pračky. Nejvhodnější bývá program bavlna na 40 oC.

Termoprádlo anebo funkční spodní prádlo se doporučuje nosit jako spodní vrstvu pod vaše sportovní oblečení, ať už je to cyklistický dres nebo lyžařské oblečení, ale je také skvelé na nespočetné množství jiných sportů, jako například na běhání, turistiku, běžkování atd., ale i na běžné nošení či rekreaci.

Program Outdoor je určen pro funkční textilie a outdoorové bundy a kalhoty s membránami, jako např. Gore-Tex®, SYMPATEX®, WINDSTOPPER® atd. Kvůli většímu objemu prádla pračka pere se zvýšenou hladinou vody.

Jak prát bundu s impregnaci

Jak jej prát Perte při teplotě 30 nebo 40 °C běžnými pracími prostředky, vyhněte se bělení chlórem a chemickému čištění. Sušení v sušičce se nedoporučuje.Obecně platí, že na outdoorové turistické a sportovní batohy nedoporučujeme praní v pračce. Když už se do praní v pračce z jakéhokoliv důvodu pustíte, zvolte nejjemnější cyklus na 30°C s maximálně 400 otáčkami. Před praním samozřejmě batoh vyklepejte, vyndejte všechny poklady a sundejte odnímatelné části.Aby si oblečení zachovalo své funkční vlastnosti a zároveň se v něm příliš nemnožily bakterie, doporučuje se lyžařské oblečení prát jednou za sezónu.

Sportovní legíny, topy a podprsenky můžete prát v ruce nebo v pračce, většinu na 30°C, funkční materiály jsou choulostivé a vyšší teplota by je mohla poškodit.

Na co jsou u pračky Eco programy : Program Eco 40–60 je speciálně vyvinutý program, který je pro pračky předepsán směrnicí EU o ekodesignu. Smíšené bavlněné prádlo, které lze prát od 40 °C do 60 °C, je možné prát společně. Program Eco 40–60 má k praní bavlněného prádla nejúčinnější spotřebu elektrické energie a vody.

Na jaký program prát spodní prádlo : Obecně však lze říct, že se spodní prádlo pere na co nejjemnější programy, konkrétně na program ručního praní či program jemného prádla, do teploty vody 40°C. Pro udržení kvality materiálů a prodloužení životnosti kalhotek, podprsenek, ponožek a pánských boxerek používejte pro praní speciální přípravky na jemné prádlo.

Jaký je rozdíl mezi funkčním prádlem a termoprádlem

Slovo „funkční“ popisuje právě zmíněnou schopnost odvodu potu od těla. Pojem termoprádlo pak souvisí se schopností udržet tělo déle v teple, a to právě díky odvodu přebytečné vlhkosti. Ve zkratce se tak dá říct, že u termoprádla je často kladen větší důraz na jeho tepelné vlastnosti.

1 tečka znamená 30 °C, 2 tečky odpovídají 40 °C, 3 tečky 50 °C, 4 tečky 60 °C, 5 teček odpovídá 70 °C a 6 teček znamená praní na maximální teplotu 95 °C. Vanička bez jakýchkoli detailů pak znamená běžné praní v pračce – prádlo s takovýmto znakem na cedulce snese i máchání nebo odstřeďování.Dobrý den, tato závada může značit vyčištění filtru nebo čerpadla a nebo se týkat ucpaného odpadu.

Jak často impregnovat bundu : Impregnaci je vhodné používat preventivně, většinou se to dělá po každém druhém nebo třetím praní. Outdoorová výbava se samozřejmě nepere tak často jako běžné oblečení. Pokud ji nosíte spíš příležitostně na víkendové túry, nejspíš ji dáte do pračky tak 4–7x do roka.