Jak se páří morsky konik?
U většiny druhů mořských koníků platí, že samec je schopen vyplodit 100 až 1 000 mláďat. U větších druhů to může být až 2 500. V případě druhů mořských koníků, kteří žijí ve vodách poblíž přístavního města Yeosu v Jižní Koreji, rodí samci v průměru jen 30 až 70 mláďat.Koníček se tře v období od května do června (jiný zdroj uvádí od března do října), kdy dojde k výběru partnera. Samička následně naklade vajíčka o velikosti 2 mm do břišního vaku samce, který po dobu tří až pěti týdnů chová zárodky uvnitř.Ryba z čeledi jehlovitých má netypický způsob rozmnožování. Samička po oplodnění naklade vajíčka do vaku, který má na břiše samec. V něm pak potomci rostou. V břiše je nosí asi měsíc.

Jak dlouho žijí mořští koníci : Původ: Východní Atlantik: od Britských ostrovů po Maroko, Kanárské ostrovy, Madeira a Azory, Středomoří, Černé moře. Délka života: Cca 5 let.

Jak rychle plave morsky konik

Koníčci nemají běžné prsní, břišní a řitní ploutve, které zajišťují pohyb vpřed, nahoru a do stran u většiny ryb. Namísto toho se pohybují s pomocí třepetání malé hřbetní ploutve rychlostí asi 35 pohybů za vteřinu. O manévrování se starají ještě menší ploutve po stranách hlavy.

Jak dlouho je těhotný Mořský koník : Po samotném oplození totiž vajíčka v sobě nenosí samička, ale naklade je do zvláštního vaku, který má na břiše samec. V tomto vaku se poté potomci vyvíjejí. "Těhotenské bříško" tak po dobu pěti týdnů nosí sameček. I po vyvržení mláďat z vaku mají sameček se samičkou prohozené role.

Obě skupiny živočichů jsou si v mnohém podobné, také u jehel o jikry a následně i potěr pečuje samec, stejně jako koníčci i jehly žijí skrytě v porostech řas či korálů a obě skupiny se živí drobným planktonem, který nasávají do úzké trubkovité tlamy.

U koníka mořského nerodí potomky samička, ale sameček. Jejich vývoj totiž probíhá uvnitř otcova těla. Samička musí nejprve předat vajíčka samečkovi a toto předání je spojeno s rituálním pohybem, který připomíná tanec a trvá asi osm hodin.

Kam patří Mořský koník

Především, mořský koníček je ryba. Patří do čeledi jehlicovitých (Syngnatidae), dlouhých štíhlých rybek s prodlouženými trubkovitými ústy. Koníčci (Hippocampus) spolu s dalšími dvěma příbuznými rody řasovníků (Phycodurus a Phyllopteryx) tvoří zvláštní skupinu, extrémně přizpůsobenou životnímu prostředí.Koníčci nemají běžné prsní, břišní a řitní ploutve, které zajišťují pohyb vpřed, nahoru a do stran u většiny ryb. Namísto toho se pohybují s pomocí třepetání malé hřbetní ploutve rychlostí asi 35 pohybů za vteřinu. O manévrování se starají ještě menší ploutve po stranách hlavy.Stejně jako většina jeho druhu, i koníček žije ve vodě a k dýchání mu slouží žábry. Na rozdíl od většiny jeho kolegů bychom u něj ale nenašli párové břišní ploutve; kromě toho má také výrazně přeměněnou ploutev ocasní.

etymologie. Dvojnásobná zdrobnělina substantiva kůň odvozená příponou -(č)ek od již zdrobnělého koník. Význam „záliba“ vznikl jako sémantický kalk napodobením německého Steckenpferd — původně „koňská hlava na dřevěné tyči“, stejně jako anglické hobbyhorse, z nějž vzniklo hobby.

Jak hluboko zije mořský dáš : Ďas mořský žije v rozsáhlém území. V severním Atlantiku se vyskytuje od Barentsova moře, přes Středozemní moře až po Černé moře, či od Norska až po Senegal. Nejčastěji obývá hloubky mezi 20 až 1000 metrů.

Jak se řekne jinak koníček : Hobby (z angl. hobby-horse, koníček) nebo koníček je soustavná činnost, kterou se lidé zabývají ze zájmu, ze záliby a ve svém volném čase.

Co to znamená záliby

Co jsou to záliby Zatímco zájem je trvalé zaujetí člověka, záliba je pak vyhraněný (a často hlavní) zájem. Jedná se tedy o jakýsi vyšší stupeň zájmu.

Neútočí na návnadu jako většina ostatních dravých ryb a nedokáže jí pronásledovat, ale vyčkává až mu ryba připlave přímo k hlavě. Pak jí bleskurychle nasaje, uvězní pomocí četných ostrých zubů v obrovské tlamě a natočí kořist hlavou dopředu do požeráků v jícnu, ze kterých pak už není úniku.Mimopstruhové revíry

Druh ryby Nejmenší lovná míra
Sumec velký 70 cm
Štika obecná 50 cm
Úhoř říční 50 cm
Mník jednovousý 30 cm

Jaké může mít člověk zájmy : Koníčky neboli záliby se obvykle týkají činností, jako je sport, sběratelství, tvůrčí a umělecká činnost, hra na hudební nástroje atd. Často zahrnují aktivní účast, cvičení a nasazení. Zájmy jsou aktivity, které vás fascinují a kvůli kterým se chcete dozvědět více ze zvědavosti nebo kvůli profesnímu rozvoji.